Проблем! Моятя дъщеричка се изпишва рядко

  • 1 627
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте,
моята дъщеричка се изпишва много рядко. откакто съм я оставила без памперс. Тя е на три години. Още не иска да да ползва гърнето. Преди няколко месеца при вида на гърнето и молбите да седне да се изпиша там го изхвърляеше на терасата. После и показахме тоалетната като пускаме водата  и тя няколко дена пожела да ходи там, но без да прави нищо. Но толкова, всяко чудо за три дни. Сега пак иска да стои на гърнето, но нищо не прави. Колкото повече я приканвам и й напомням да се изпишква тя толкова повече се стиска и не пишка. Това ме притеснява много. Чудя се дали отново да не й сложа памперса или да продължавам да опитвам?
Има или имал ли е някой от вас подобен проблем? Как сте го разрешили?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
Колко рядко?
По-рядко ли е отколкото като е с памперс?

Моята дъщеря също пишка рядко, но така беше и когато носеше памперс и не се безпокоя.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 673
Колко рядко?
По-рядко ли е отколкото като е с памперс?

Моята дъщеря също пишка рядко, но така беше и когато носеше памперс и не се безпокоя.
Моят е същият. Вече е на 4 и не си спомням какво е било, когато беше с помперс. Но ме изумява колко много стиска това дете. Общо взето може да изкара денонощието, пишкайки на ставане сутрин, преди обедното лягане, след него и преди нощното лягане. newsm78 А пие много течности. Аз самата върша тази работа поне 3 пъти по-често. И на мен ми е странно, но нямам усещане да е някакво болестно състояние при него newsm78

# 3
  • Мнения: 1 771
Аз мисля, че е добре да я оставиш с памперс за около една седмица и след това пак да продължиш с приучаването.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
А рядкото пишкане може да идва и от това, че не поглъща достатъчно течности. Та, затова давай й повече течности, наливай я с повечко вода, сокове разни и кисело мляко и тя - ще, не ще, ще се изпишква - кога в гащите, кога на тоалетната, кога в гърнето ...
Въпросът ти е да се изпишква, нали, а не къде ще го прави? newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 688
Според мен рядкото пишкане не е свързано с махането на памперса, а с горещините и изпитата вода. Сега като е горещо, Яна пишка 4-5 пъти дневно - главно след ставане и след като се върнем от разходка. Надали толкова се е притеснила, че вече е без памперс. Понеже не е почитател на водата, не успявам да й давам много, но упорито предлагам. Понякога и през нощта не пишка.

# 6
  • Мнения: 3 146

Моят е същият. Вече е на 4 и не си спомням какво е било, когато беше с помперс. Но ме изумява колко много стиска това дете. Общо взето може да изкара денонощието, пишкайки на ставане сутрин, преди обедното лягане, след него и преди нощното лягане. newsm78 А пие много течности. Аз самата върша тази работа поне 3 пъти по-често. И на мен ми е странно, но нямам усещане да е някакво болестно състояние при него newsm78
Хм, че това рядко ли е? И моят е така, но много обилно се поти. Зимата по-често пишка, защото му е по-студено. 4 пъти е достатъчно, според мен. Трябва да се отчита и количеството. Опасно е да не пишка повече от 12 часа, защото може да се свие пикочния канал и да не може да се изпиша детето.

# 7
  • Мнения: 7 831

Моят е същият. Вече е на 4 и не си спомням какво е било, когато беше с помперс. Но ме изумява колко много стиска това дете. Общо взето може да изкара денонощието, пишкайки на ставане сутрин, преди обедното лягане, след него и преди нощното лягане. newsm78 А пие много течности. Аз самата върша тази работа поне 3 пъти по-често. И на мен ми е странно, но нямам усещане да е някакво болестно състояние при него newsm78
Хм, че това рядко ли е? И моят е така, но много обилно се поти. Зимата по-често пишка, защото му е по-студено. 4 пъти е достатъчно, според мен. Трябва да се отчита и количеството. Опасно е да не пишка повече от 12 часа, защото може да се свие пикочния канал и да не може да се изпиша детето.
И моите толкова ходят горе долу, според мен е нормално. Все пак на тази възраст трябва да могат да стискат по 2, 3 часа задължително. И след махането на памперсите ходеха на 2 часа.

# 8
  • Мнения: 1 427
Според мен рядкото пишкане не е свързано с махането на памперса, а с горещините и изпитата вода. Сега като е горещо, Яна пишка 4-5 пъти дневно - главно след ставане и след като се върнем от разходка. Надали толкова се е притеснила, че вече е без памперс. Понеже не е почитател на водата, не успявам да й давам много, но упорито предлагам. Понякога и през нощта не пишка.
И аз мисля така.И при Йоана в горещините пишкането е по-рядко.

# 9
  • Мнения: 1 640
Здравейте,
моята дъщеричка се изпишва много рядко. откакто съм я оставила без памперс. Тя е на три години. Още не иска да да ползва гърнето. Преди няколко месеца при вида на гърнето и молбите да седне да се изпиша там го изхвърляеше на терасата. После и показахме тоалетната като пускаме водата  и тя няколко дена пожела да ходи там, но без да прави нищо. Но толкова, всяко чудо за три дни. Сега пак иска да стои на гърнето, но нищо не прави. Колкото повече я приканвам и й напомням да се изпишква тя толкова повече се стиска и не пишка. Това ме притеснява много. Чудя се дали отново да не й сложа памперса или да продължавам да опитвам?
Има или имал ли е някой от вас подобен проблем? Как сте го разрешили?


  Да,имаше нещо подобно и при моето.Пишаше 2-3 пъти дневно.Сядаше на гърнето и с часове не пишаше,а играеше с околните предмети,играчки,гледаше филмчета,...Накрая я слагах в голямата кухненска мивка и пусках водата да тече в краката й .От това й се допишваше и викаше:"Спри водата!".Спирах,тя клекваше и едва тогава пишаше и то не малко,а в доста гол.кол-во.
  Това бе крайното решение ,до което стигнахме.Другите начини не помогнаха.
  Значи се е стискала до този момент!
  Отскоро преодоляхме този период и си пиша в гърнето,като сама си казва ,сяда и се събува/обува/сама.
  Иначе от 8-месечна ползва гърне,т.е.не е новост за нея гърнето,просто период на капризи,според мен, или на физиологична причина-не зная.

# 10
  • Мнения: 1 035
И аз съм сега на този етап(махаме памперса) И при моите сладурки така се получи Отначало ходеха и пишкаха където сварят, само не и в гърнето.Сега започнаха и те да се стискат. Определено мисля че е свързано с махането на памперса.И аз изпитвах голяма доза притеснения ,особено когато стават от следобеден сън със сух п., и докато излезем на разходка (поне още 1ч.) не пишкат .И аз мислех да пиша за това .сега ще следя с интерес.

# 11
  • Мнения: 4 806
наскоро махнахме памперса - всичко приключи за 10 дни (включително и нощния)

имаше дни, в които не искаше да пишка в гърнето и като се заиграе се напишкваше, после голям рев от притеснение
имаше два дни, в които отказа да ака

много се притесних, но реших да не давам заден ход (на 2г8м е дъщеря ми), докато един ден просто започна да си казва и да ползва грънето по предназначение

моето мнение е, че махането на памперса може би е повлияло
не се наемам да съвествам, но това, което бих направила - аз вече го написах

# 12
  • Мнения: 3 810
умишлено потърсих подобна тема, защото и моята мадама започна да ме притеснява.
Дима се научи да се стиска и отказа памперса зимните месеци. От раз и сама, реши че не иска памперс. Оттогава не се е случвало нощно напишване.
Отначало се изпишваше в леген с вода, постепенно мина на голямото клекало с детско седало. Упорито отказваше да ползва гърне и аз се съобразих с нея. Изпишванията й бяха към 4-5 на денонощие.
Откакто започнаха жегите имаше и дни без пиш Shocked, а в повечето случаи 1-2 пъи на денонощие. Надявам се причината да е малкото течности, които поема(въпреки моите предлагания на всякакви течни изкушения) и обилното потене.
Предполагам разбрахте, че при нас не може причината да е махането на памперса Hug
Успех на всички мами!
Ще продължавам да следя темата Peace

# 13
  • Мнения: 1 089
Аз пък се притеснявам, че от няколко дни пишка много често. Когато е навън не се сеща и може с часове да не пишка, но като сме си в къщи през 15 мин. се чува "Имам пиш". Всъщност по колко пъти долу горе е нормално да се пишка на тази възраст?

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 16:27 от tan

# 14
  • Мнения: 3 810
tan, според мен няма норма newsm78.
Зависи колко течности поема...

Общи условия

Активация на акаунт