Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

Извинете за глупавият въпрос,ама нищо не мога да разбера от тази листовка,а когато лекарката ми обясняваше вчера по телефона,бях малко паникьосана.Та ... пише:

Деца от 1 до 3 години:
Една доза от 5 мл се приема 2-3 пъти за 24 часа.

Това какво ще рече? По 5 мл на прием 2-3 пъти за 24 часа или 5 мл се дават на 2-3 пъти?
Цитирай

София

Аз давам по 5мл на всеки прием и така по 3 пъти на ден. Но на твое място бих се обадила на педиатърката, защото моята за различни случаи дава различна дозировка. Обади се, за да си сигурна какво правиш.

Успех!
Цитирай

Ами по 5 мл на прием разбира се  Peace
Цитирай

Добре де защо пише "Една доза от 5 мл се приема 2-3 пъти за 24 часа."
Цитирай

Варна

5 ml е еднократаната доза.
Цитирай

София

Защото максимално Нурофен може да се пие до три пъти за 24 часа-през 8 часа по 5 мл.
Цитирай

София

Обади се на педиатърката отново. Аз не съм давала по 5 мл на детето, а по 3мл по лекарско предписание  Peace.
Цитирай

Джакарта

5 мл се дава на един прием.
Обади се на педиатърката отново. Аз не съм давала по 5 мл на детето, а по 3мл по лекарско предписание  Peace.
3 мл е дозата за деца под годинка.
Цитирай

София

3 мл е дозата за деца под годинка.

2.5 ако трябва да бъдем точни  Peace. А за дозата която аз съм давала - доверила съм се на педиатърката. Дневната доза е м/у 20 и 30 мг на кг телесно тегло разделена на 3-4 приема. Сметни при 15 кг дете колко да даваш.
Цитирай

liebe ist fur alle da ( в АдА )

Давам на дъщеря ми по 2,5мл нурофен,като беше по малка на 12 часа и давах по 2мл Smile Peace
Цитирай

София

Аз давам по 2,5 мл 4 пъти на денонощие.
Цитирай
ами аз давам на дъщеричката ми която е на 1.1месец по 5мл.на 1 прием.Само че във лестовката пише само 3 дни а аз и давам вече 4 ден,защото много плаче-ръстат и кътниците.Незнам дали е правилно като и давам вече 4 ден но джи пи то ни каза че се дава докато не и израсте зъба и че може повече от 3 дни нямало проблем.
Цитирай

Бургас

Давам по 4мл еднократна доза.Гледам да не е повече от 2 пъти на ден.
Не си тровете децата при никнене на зъбки с този Нурофен,че и 5мл.Има други гелчета за мазане на венците/ и повече гушкане/.
Цитирай

Защото максимално Нурофен може да се пие до три пъти за 24 часа-през 8 часа по 5 мл.
Може до 4 пъти на ден..но при много висока и неповлияваща се Т.Мин.седмица,като вдигаше сина ми до 39,5 и не се повлияваше дори от свещичките Ефералган,давах Нурофен през 5-6 часа,но не повече от 4 пъти за денонощие. Peace
Цитирай

София

Дозировката на Нурофена е 1мл на кг тегло за 24часа. Така вносителите казват че е реалната дозировка и действа най-добре. Ако е 10кг - 10мл за 24ч. Добре е да е на повече от 2 приема.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора