За протягането сутрин в леглото при ранна бременност ( и не само ранна)

  • 4 742
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте на всички!
Имам един такъв въпрос, на който не мога да си отговоря, поне за момента, затова имам нужда от "Помощ от публиката"  Peace
В съвсем ранна бременност съм- 5 г.с., имам само 4 положителни тестчета, след 10-ина дни ще отида на лекар, но имам и няколко "бременни" симптома- гадене, на моменти главоболие, чувствителни гърди, болезнени зърна, умора и сънливост...
Сутрин като се събудя и имам навика да се протягам силно като котка в леглото- ръцете нагоре силно изпънати, извивам краката си, правя няколко преобръщания в леглото, все така изтягайки се (със сигурност сте виждали котките как се протягат- е, аз сутрин съм им абсолютно копие Peace).....
Та въпросът ми е- това може ли по някакъв начин да навреди на бебчо (той е още ембрионче, но все пак си е жива душичка Hug). Дали е полезно или поне да не е опасно? newsm78
И тази сутрин като тръгнах да го правя това протягане и пак бях по-внимателна, някак си със страх се изпъвах..... Ако не го направя- да се изпъна отвсякъде- все едно нещо не ми е наред, по този начин се разбуждам перфектно, а и някъде бях чела, че това зарежда с много позитивна енергия през деня и повярвайте ми- така е! Peace
Моля ако някоя от вас има този сутрешен навик или има инфо по въпроса- да сподели с мен.
Предварително ви благодаря! Thinking Peace

# 1
  • Мнения: 85
ами и аз съм в ранна бременност и имам навика да се протягам...не съм чувала да е опасно...но и никога не ми е минавало през ум че би могло да бъде. Не знам защо си се притеснила??? Все пак ако му вреди мисля 4е ще си покаже /например ще те заболи малко/. А четох някъде че преди да ти е щръкнал корема може да спиш по корем, така че мисля че за сега няма да е проблем. Може би след 6-ти месец просто ще ти стане трудно да се протягаш много Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 717
Не мисля, че с нещо ще навредиш на бебето си с протягането, освен да си докараш схващания на прасците след някоя и друга седмица, което е нормално за бременността поради ниското количество Магнезии в кръвта ти Peace
При преобръщането обаче бъди особено внимателна, когато коремчето порастне, притискането не е препоръчително

# 3
  • Мнения: 1 671
Вили, протягай си се колкото ти душа иска. Чак когато коремчето стане голямо е опасно да се притиска. Сега ембриончето е още малко и няма проблеми. Когато бременността напредне даже няма да ти хрумне да го правиш.  Hug Аз с дребния спях по корем до 4 - 5 месец, но една сутрин се събудих с болки и повече не посмях.

# 4
  • Мнения: 22 342
Няма никакви проблеми за протягане и какво ли още не. )
Аз дори и сега понякога се обръщам почти по корем - не че мога дълго да стоя така. )

# 5
  • Мнения: 305
Протягайте си се на воля Hug няма никаква опасност за бебчето/макар че при някой от вас са още точици/ Лека бременност ви желая! Hands Clap

# 6
  • София
  • Мнения: 1 524
Протягай се докато можеш  Mr. Green  Mr. Green - аз така правих до шестия месец и една сутрин при протягането като останах в поза протегната цели 2-3 минути, поне на мен ми се сториха толкова, цялата удървена и то с болки в краката, спрях с тази сутришна процедура  Joy  Joy, сега даже не си и помислям да заставам в поза шпиц.

# 7
  • Мнения: 393
 Вече са ти казали-протягай се докато можеш Hug

# 8
  • Мнения: 941
протягай се докато можеш, че в по късен етап може да нямаш тая възможност, на мен сега това толкова ми липсва, но ако се протегна ми се схващат адски гадно краката, та съм винаги в готовност да се спра ако неволно се опитам,

# 9
  • Мнения: 10 982
Няма да ти навреди, протягай се докато можеш. Лека и безпроблемна бременност ти желая Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 273
Протягай си се. Peace
На мен вече към края ми правеха забележки, разни колежки и то като съм в право състояние и се опитвам да стигна нещо много на високо. Изпадаха в ужас  newsm78

# 11
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодаря ви, сладки мамчета!  bouquet
Защото не знаех как да реагирам, за първи път съм  preggo и в главата ми е хаос от въпроси, притеснения, усещания......
Ще си се протягам на воля, поне докато може....
  bouquet

# 12
  • Мнения: 701
Тялото ти само ще си покаже докога можеш да се протягаш.Аз и сега правя опити /без търкулването разбира се/,но ги прекратявам автоматично още щом усетя адската болка в прасците.

# 13
  • Мнения: 400
Хи хи хи много забавно ми стана от въпроса ти:) Не за друго, а защото аз си ходя на йога през цялата бременност и протягането е най-малкото дето се казва:)
Протягай си се на воля, даже интруктурката по йога ми каза, че всички упражнения, които леко обтягат кожата на корема с полезни:)  bouquet

# 14
  • Мнения: 526
Това си е вид упражнение за мускулите и не е вредно.И аз обичам като се събудя сутрин,да се раздвижа така.Докато можеш,го прави Peace

Общи условия

Активация на акаунт