Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

записваха ли ви тоновете в 9тияа месец и колко равни са били/какво е било отклонението от средната линия, приблизително, ако помните? Какво ви казваха докторите? В петък бях на запис в Майчин дом, моя доктор не го е виждал, но ме ошашкаха, че били много равни /за 20 минути имам само 2 отклонения резки  от 120 на 138. Освен това границите на кръвното ми били събрани  и всичко това говорело, че бебето трябва да се вади / а секциото ми е планирано за 1 август/...
Моля, помагайте.
Цитирай

не се шашкай,когато тоновете са равни значи бебчето спи или в покой.при мен на първият запис беше същото.но след това като видя доктора каза да повторим, правиха ми запис в продължение на 45 минути като лежах по гръб, после на страни  като доктора непрекъснато следеше пак в майчин дом.след това стана ясно,че всимко е наред.а 1 седмица преди да родя почнаха да ми правят записи ежедневно за по сигурно.успех.иначе тоновете са между 120-140 до 160 са нормални,но зависи колко е активно е бебето в момента. при кой доктор ходиш на жк?
Цитирай

София

Клисурски, но не ги гледа той, записваха ме 2 часа и той си беше тръгнал, иначе ме следи професор, утре ще се вдигна и докато не види записа ,не си тръгвам.Изкараха ми акъла. ooooh!
Цитирай

София

добре де нали 8 месец се води латентен и за бебето е нормално да е повече в покой и разни такива неща. А и не съм чувала за д-р който да препоръчва да се вади бебе толкова рано....не знам иначе на мен записи ми правиха чак от деня на преносването докато родих....даже някъде си ги и пазя, мога да погледна утре...но най-добре наистина твоя доктор да ги види и да каже....успех ти желая и всичко да е наред с бебока....
Цитирай

Sofia

И мен ме пошашкаха така с по-равни тонове, оказа се, че беб си е спал и затова е така., Иначе при следващи записи лягам само ако беб се движи, за да съм спокойна и аз и доктора. не се тревожи
Цитирай

София-Ливан

когато ми записваха тоновете, и аз забелязах че ако бебо мръдне тогава се покачват, ако в тези 20мин бебо спи тоновете ще са си равни
Цитирай

София

ходих пак да ги записват, сега пък се оказа, че са ниски - между 95 и 110, с два пика до 120. Утре пак трябва да ходя, ще се побъркам.Никой не ти обяснява колко опасно е,не е ли и прочия.  ooooh!
Цитирай

Sofia

Аз съм в 8 месец и всяка седмица ми записват тоновете.И при вас ли е така?При мен са в диапазона 130-150.Казват че е нормално.При момиченцата били по ускорени до 160,а при момченцата по слаби 140.Е,аз съм с по слабите.Някой знае ли кога ехография започва да се прави по-често от един път месечно?На вас правят ли ви редовни изследвания на кръв и урина?
Цитирай

София

veleva - мисля, че ако наистина имаше нещо опасно нямаше да те пуснат да си ходиш, а щяха да те оставят в болницата...и как така никой не ти обяснява...нали си плащаш, за какво ти е този професор ако не ти обяснява подобро в каква ситуация сте ти и бебето, имали рискове ит.н....????

jananest  - ако ти е нормална бременността няма защо да те гледат на ехограф често, мен са ме гледали общо 5 пъти и то 3 от тях защото имаше съмнения, че може да се наложи секцио заради тесен таз...тоновете също не са ми записвали до деня на термина, само го слушахано без записи...
Цитирай

Изобщо не са ми правили запис на тоновете.
Цитирай

здравей, к къде си ходила на жк. ,че нямаш тонове. тове е задължително и е за теб.така могат да следят бебо най добре.
Цитирай

а кой ти каза,това в майчин дом, да не акушерка да вадят бебо?
Цитирай

София

Записът на тоновете е важен, защото може да даде информация за състоянието на бебето, която не може да се получи с гледане с ултразвук. Моят мъник си играеше с пъпната връв и тоновете му падаха до 80, после скачаха как, абе изправих косите на цялото отделение. Когато проблемът се засече рано и се правят редовно записи - няма проблеми. Тоновете май беше най-добре да се записват, когато жената лежи на лява страна. Като цяло тоновете падат до 100-120 когато раждането наближи. Иначе нормално са около 140.
veleva, щом ти следят тоновете, не се притеснявай  Hug! Ако се появи сериозен проблем веднага ще реагират  Peace.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.