Отговори
# 60
  • Мнения: 127
man4eva много хубави снимки, за рибарица ми спря дъха, дай координати на мястото и хотилчето че много ми хареса,
Здрасти Клара Simple Smile хотела се казва Evergreen Palace http://209.85.135.104/search?q=cache:k6NNv-mc45kJ:www.visit.bg/s … bg&lr=lang_bg ние бяхме много приятно изненадани защото в цената от 153 лв имаше 50лв. консумация в ресторанта, тъй че е поносимо Wink Но това никъде не го пише, даже ако се обадиш по тел. за резервация може да не ти кажат.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 724
Пак идвам от запис на тоновете- по-добре не ги записвайте. В лудница ще ме вкарат - в петък били добре като висомчика - около 120, ама пък били равни, днес били ниски- около 100 са. Утре трябва да ходя пак. Доктора от ЖК казва, че има проблем, професора - че няма, саже се обиди, като знаел долкова доктора, да съм слушала него.Утре пак трябва да ходя на запис.
Моля ви се, сдтискайте палци. Даже не ми обясняват както от това като са ниски или като са равни.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 62
  • Мнения: 1 554
оффффффф баси докторите никъдърна работа успокой се

# 63
  • Мнения: 182
велева това е ужасно наистина, един ти каже едно друг -друго да се чудиш какво да правиш и на кой да вярваш  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 361
Veleva, не ми говори, че и мен снощи ме побъркаха с тея тонове.
Отивам аз вечерта, че нашата позната беше на работа, тя е акушерка в Шейново и лягам да мо слушат тоновете и да ги записват.2 часа в буквалния смисъл лежах за тоновете.Първо бебка не се спря и тези колани дето ги слагат само се разместваха и тоновете се губехаи така 1 час, после заспа  те станаха равни, което пак не е добре..Дойде доктора и вика-ооооооооо, ще я приемаме #Crazy и аз полудях.Обаче нашата позната вика, не пак ще ги пусна-лежах още 1 час, а тя ми се разхождаше с тези водачи ли са, какво са 1 час по корема, само и само да не ги губим пак, защото бебка пак се размърда и само се местеше иза цели корем.И накрая в 22 часа благополучно ги записаха и се оказа, че са си наред-120-140 .
Доктора обаче вика и видеозон и тогава я пускам-на видеозона плацентата ми е 2-ра степен зряла, имам пове4ко води и бебка е 2520 кг.И така в 22:30 ме пуснаха.
От цялото натискане корема ме заболя, а от притеснение едвам заспах.
Сега съм пак в четвъртък живот и здраве при шефката на отделението и така.
Иначе акушерката ми обясни, че не е хубаво тоновете да са равни или под 120, защото значело, че бебето е в унес и не извършва достатъчно движения.

Иначе си взех днес Обменната карта, оправих се с тези в общината и сега-почивка. Crazy

# 65
  • Мнения: 498
от кога започват да се правят записи на тонове? мен няколко пъти са ме слушали за по 1-2 минути, но нищо не са записвали
Това със слушането на тоновете е различно. При запис на тоновете си полежаваш около половин час, а може и повече да откараш ако нещо не е наред или бебо много мърда, мойто чедо накрая раздаваше такива яки ритници, защото го натисках милото и кво ли си вика тия само ме тероризират. По принцип ти слагат нещо като коланче с една слушалчица на сърчицето, обаче при мен нямаше такива екстри и аз си държах слушалката в резултат излиза кардиограмка.
велева  Praynig всичко да е наред.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 373
Честит рожден ден, Гита - много здраве, щастие и любов ти желая и вече да си гушкаш малкото подаръче![/center]
Честит годеж, Сирена - много да са обичате и подкрепяте!  bouquet
Честит рожден ден, Pimkie - да се сбъднат всичките ти желания!   bouquet
Аз днес бях на ЖК и слушахме тоновете не бебка - добре са си. Оплаках и се за болчиците ниско долу дето ги имам нощно време най-вече понякога и тя каза, че било подготовка за раждането, та да не се стряскам. А и мен доста ме боли междукрачието, понякога като стана и докато тръгна и съм като куце пиле - явно наистина таза ми са разширява и бебето скоро ще слиза надолу.

# 67
  • Мнения: 23
ЧЕСТИТОНА РОЖДЕННИЧКИТЕ !!!!ПОЖЕЛАВАМ ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ НА ВАС И БЕБОЦИТЕ ВИ !!!!
ЧЕСТИТО И НА СИРЕНКА - МНОГО ЛЮБОВ И ЩАСТИЕ И ДАНО МИЛА ТЕ НОСЯТ НА РЪЦЕ И ГЛЕЗЯТ ЧЕСТИЧКО !!!!



Марианамама- не се шашкай -приеми секциото -това че ще си майка те прави герой ,а не начина по -който ще родиш ,а и после ще ти трябват доста сили с 2 дечица вече
Аз отново съм с огромен кратер в зъба и за капак на тромавата ми походка взех ,че паднах -разминах се само с охлузвания по ръцете и краката .Затова не прекалявайте като мен с разходките в жегите  Naughty

# 68
  • Мнения: 116
ГИТА, честит рожден ден!  newsm51 Много здраве, щастие, късмет и една красавица като Танти /тя ще се появи когато реши  Heart Eyes/
СИРЕНА, честито и нна теб![/]   bouquet Много любов и щастие ти желая!
Благодаря за почерпките - сега ще хапна от тортата с кафе  smile3521, а по късно ще пийна и биричка  smile3534

# 69
  • там някъде...
  • Мнения: 235
Честит Рожден Ден Гита !!!!  Честит годеж Сиренке !!! И на двете ви пожелавам  любов, здраве и едни много пухкави бебешочета ....  bigdance2 Tada  bigdance2 Tada

# 70
  • Мнения: 3 388
ГИТА, честит рожден ден!   bouquet Честито и на Сирена, Пимки и на всички останали, които имат повод да празнуват днес  Hug

За записването на тоновете! На мен ми се случи за 1 път миналата седмица, когато се наложи да ходим до бърза помощ. По принцип записването продължава минимим 30 минути, точно както го е описала Адриана. И моите колани нон -стоп се повдигаха от бебо, който подлудя вътре  Crazy По принцип, единия сензор отчита тоновете на бебето / трябва да са от 120 до 140/, а другият контракциите на родилката. После и мен ме гледаха на видеозон, ама нищо не ми казаха за плацентата. Само че матката е отпусната и шийката е 3 см, но май е започнала да се скъсява и сега в четвъртък съм при моя док да видим как ще е.

По големина на бебо и аз отговарям на 35 - 36 седмица, така че ако се роди недай боже скоро, май няма да го водят недоносено. Но има друго нещо- това, че е напред със седмиците, не означава и че всички органи са му добре развити като за реални 36 седмици, например. Така че аз се надявам да се стои вътре още поне 3 седмици, пък после, ако толкова не го свърта да излиза вече.
Няма спиране нашето бебе, направо се побърква вече! Мести се из целия корем, удря ритници, опъва ръчички и тъй като му е тясно вече, направо имам чувството, че ще ми разпори корема. Отделно като се мести и опъва пъпната връв явно, защото ми причинява едно дразнене отдулу, което освен, че е  болезнено, е и плашещо за мен. Дано само всичко си му е наред и акробатните му изпълнения са признак единствено на това, че е в добро здраве и така показва активност.

# 71
  • София
  • Мнения: 5 716
Ади така е на повечето места се гледат да ни шашкат Rolling Eyes Аз утре съм на консултация и на запис,да видим какво ще е,ще ми взимат и сектрет за микробиология и се надявам пак всичко да е добре.Последния път микробиология ми правиха като лежах в болница преди месец и половина почти и си бях чистак Crazy ИСкат да ми вземат секрет сега за да може ако има нещо да се лекува докато не съм родила!
Ади много узряла ти е плацентата бе мила #Crazy още е рано да ти е такава с такъв термин! Ще има бебе май по рано да знаеш Simple Smile Но има жени при които се калцира по рано... доки ми каза,че за сега плацента ми и при  беб всичко си е по план както се казва  Peaceа миналата седмица плацентата ми беше от 0 към 1  Peaceкоето за тези седмици моите се смета за нормално!
Велева бъди спокойна и ти и не се тормози,тея лекари искат да ни побъркат ама ния няма да им се даваме Simple Smile  bowuu
 

# 72
  • Мнения: 493
Здравейте!
Аз си бях в Варна за последно преди раждането повече няма да пътувам и ще ми е много мъчно , че цял месец няма да виждам нашите,но какво да се прави няма как. Мама ми купи някои дребни неща за бебка(спален комп. , боденца,гащеризончета,хавлика и т.н) , но останаха там . Понеже ние ще реставрираме стара кошарка купихме и матраче. Смятаме да облепиме кошарката с мебелно фолио , трябва да стане добре защото спалнята ни е облепена и изглежда много добре.
Честит рожден ден на Гита!
Честито и на Сирена! Да са живи и здрави много щастие и късмет.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 823
Честит Рожден Ден на Гита и Pimkie!
Да сте живи, здрави и много щастливи!




Сиренка, честит годеж  bouquet. Много щастие и любов.

Тоновете на бебето, на мен ми ги мерят от влизането ми в 7-я месец, всеки път като ходя на консултация, по 20 минути. Идеалните тонове са между 135 - 150.
На всички мамчета с проблеми пожелавам скорошно разрешаване.

# 74
  • Мнения: 177
Здравейте и от мен.
Честито на всички празнуващи!!! Да сте живи и здрави и леко раждане!

Днес най-накрая се престраших и купих някои неща за бебчо. Продавачката беше много мила и ми обесняваше подробно. Решихме, че няма нужда от много цветни бодита, които са и по-скъпи, защото бебо ще си спинка в къщи в началото и му взех само белички - бермуди, ританки, 2 блузки тип "прегърни ме", едно боди, което се разкопчава изцяло отпред, чорапки и други дреболии. Взех си и подложки за кърмене, превръзки и т.н., та чантата ми е 90% готова. Даже вчера и нея изпрах. Вие започнахте ли да перете на бебчовците дрешките? На колко градуса? Чувала съм че се перат на 60-90 градуса, но на етикетите пише 40. Да не се разпаднат?!

Общи условия

Активация на акаунт