Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте на всички,
За първи път поствам тема, но тъй като изчерпах всички възможни информационни пособия как да си разреша настоящият проблем се обръщам към вас, маминки...!
Дъщеря ми е на 20 месеца и все още ми отказва да дъвче, изморена съм да мисля какво да й готвя и как да й го приготвям. Запазила е сукателният си рефлекс и не се отказва да го ползва, макар че отдавна спря да пие мляко от бутилка. Ако някой има идея или е преминал през същия проблем, моля да ми пише, много ще съм ви благодарна.

Моля, пишете на кирилица!
« Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 00:31 от Дивиана »
Цитирай

USA

Не знам какво да те посъветвам, освен да не се отказваш и да и предлагаш храна на парченца. Ако продължаваш да и предлагаш пюрета, определено няма да се научи да дъвче. Според мен опитай постепенно да оставяш консистенцията на пюрето все по-едро смляна, както и да предлагаш малки хапки от неща, които обича ( например кашкавал, cereal,бисквити, плодове, лесно смилаеми зеленчуци).
Ако искаш пусни си тема и в Бъдещи и настоящи майки, тук говорим най-вече за проблеми свързани с чужбина и сме по-малко хора, предполагам в другия форум ще имаш повече отговори.
Успех!  bouquet
Цитирай

DE

Децата копират всичко от родителите.Може би трябва да опиташ да й даваш любима храна/ банан, киви/ , нещо което много обича , лесно за дъвчене , но на парченца. Ако не иска да дъвче, ти ще се правиш на " маймуна " пред нея и ще си го изядеш с кеф. Нека да те гледа как се наслаждаваш , а тя не може, като разбира се , трябва да го спреш да й го даваш пасирано. Разбира се има много теми тук, но те са за захранване, а не как да научим детето да дъвче. Хранете се заедно, всички на масата, когато децата гледат как родителите се хранят , започват да ги имитират и да искат да пробват от храната им. Не зная, може би има още неща...пиши по- подробно. Дай ни насоки ...какъв може да е проблема за да отказва дъвчене.
Давам пример: дъщеря ми е на 8 м./ от 1м дъвче/ , но не желае да пие сок(предлагах какви ли не сокове...не и не..) Пие само чай с фенхел. Вечеряме цялото семейство. Видя че пием безалкохолно...и тя пожела. Сега на вечеря пие сок от малка стъклена  чашка, но същия сок отказва да пие от шише с биберон. Но ,все пак аз доволна ,че има напредък , пък и се учи да пие от чаша.
« Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 12:28 от Шехи »
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.