Използвате ли листата на репичките?

  • 7 448
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 380
За листата на малките червени репички става въпрос. Дайте идея как могат да бъдет използвани! Винаги ги изхвърлям, а това си е ценен продукт все пак, който си се яде...

Реших да не разхищавам повече, а да ги пробвам в удачна рецепта. Thinking

# 1
  • Мнения: 27 524
Не  Shocked Те са едни бодливи и дебели, за какво пък да ги ползвам  Thinking

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мисля, че младите листенца се ползват за салата, но като добавка.
т.е. салатата е от марула и има и малко от листата на репичките.

подчертавам, че никога не съм пробвала, но някой от телевизионните готвачи обясняваше, че стават за консумация.

сподели като пробваш Sunglasses

# 3
  • Мнения: 1 426
Кумовете ни обожават салата от листа на репички - с оцет и олио, като зелената салата. Даже са се разбрали с една-две баби на пазара да им събират пролетно време.
И аз съм опитвала у тях, не ми допадна особено, но аз и зелена салата не обичам.

# 4
  • София
  • Мнения: 462
Ако са свежи и зеленички ,си ги слагам във всяка салатка.На мен са ми вкусни Simple Smile

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Не ги използвам  newsm78
Предполагам, че са като листата на глухарчето и ако са млади и свежи могат да се ядат  Thinking

# 6
  • Мнения: 292
Не ги използвам.Не съм знаела,че се ядът. newsm78

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Никога не съм се замисляла, че могат да се ядат, но всъщност защо пък не? Може би освен на салата, могат да се използват и вместо лапад или спанак, като листата на цвеклото - тях редовно ги употребявам - готвя си разни зеленийки, изобщо няма разлика от спанак.

# 8
  • Мнения: 8 505
Изхвърлям ги.Никога не съм се ровила в основата на листата,за да видя мъхести (по-скоро боцкащи) ли са по-младите или не.

# 9
  • Мнения: 711
Никога не ги ползвам.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 671
Не ги използвам.Не съм знаела,че се ядът. newsm78

И аз!

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Хвърлям ги.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз ги хвърлям. Никога не ми е минавало през ум, че могат да се използват Rolling Eyes

# 13
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Хвърлям ги, не ми го побира ума как даго ям това.

# 14
  • Мнения: 2 591
не ги използваме!  Rolling Eyes

преди няколко дни четох например салата от листа на латинка, така че не е невъзможно и от тези да може да се приготви нещо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт