Питане за домашна помощница

  • 9 518
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 263
и накрая на никой за нищо не можеш да угодиш!

и душата ми в кошница няма да ми носят  Laughing, но за сега не желая чуждо присъствие у дома.
Па само някоя да е посмяла да ми глади  Sick и да не ми ги сгъне точно както аз го правя  #2gunfire Тук вече и с майка ми съм в голям конфликт.  Crazy
Съм чешит, казах ви го  Laughing



Определено си  Joy Joy Joy
да ти кажа всекак преживявам нещо сгънато не по моя начин само и само да не се пържа на тез жеги с ютията....  hahaha hahaha Пусто мързелът е двигател на прогреса....
Едно време много се смях когато една дружка лекарка ми каза /тогава и хабер си нямах за домашни помощнички и тем подобни екстри/.
Аз съм интелектуалка и съм над тези неща, че в къщата ми не е чисто и подредено като в аптека - има двама сина с няма и две години разлика, които тогава бяха на по 4-5 години.
Е сега я разбрах вече какво е искала да ми каже, пък тогава си мислех че е просто мързелива жената и си търси оправдание  hahaha hahaha

# 31
  • Мнения: 4 965
Аз плащам по 35 лв. на идване. Жената живее във входа до нас - т.е. няма разходи а път и подобни. Викам я 1-2-3 пъти в месеца /не повече/ - както казах само за основните чистения.
В шкафове и т.н. не ми бърка - препаратите ги държа в килера, изгладените неща ми ги нарежда отгоре на спалнята /аз си ги прибирам и често пренагъвам  Laughing/.

# 32
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
аз предпочитам да идва всеки делничен ден по 2 часа.
по въпроса ти - петък ми се струва удачен.
леле, по 2 часа всеки ден - или домът ти е огромен или жената готви, пере и глади, освен да почиство основно.

# 33
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
НякоЙ питаше за цени - имам позната, която е бивша учителка и по финансови причини напусна училище и стана домашна помощница. Та тя ми е казвала, че за тристаен апартамент - 2 спални, хол и кухня - за основно чистене + гладене на дрехи на трима души взема 40лв. на ходене. Ходи да чисти когато хората са на работа, не пипа шкафове, оставя дрехите на закачалки или ако е бельо - сгънати на леглото. Графикът и е запълнен обаче и не взема нови клиенти. Твърди, че семеЙствата, които обслужва, я викат 2 пъти седмично в работни дни, през деня, не вечер.
Имам и приятелка с домашна помощница, която идва всеки работен ден по 4 часа за цялата домакинска работа - всичко, за което може да се се сети човек. Плаща и месечно 500лв. и я осигурява на 240 лв. във фирмата си.
При мен пък всичко е направено така, че да се чисти лесно и бързо.  Прахосъбирачки не държа в къщи. То у нас и няма коЙ да цапа, а и жилището ми е малко. За гладене имам професионална техника и става бързо и лесно. За по-основно почистване аз лично предпочитам услугите на фирма, не ми се разправя с разни жени - много трудно се намира свестен човек за такава работа.
Малко ОФФ - като гледам как вървят цените на тези услуги, за коЙ ли дявол ми е този докторат, коЙто го карам в момента ... Mr. Green


Само да те питам каква е тази професионална техника, с която се съкращава времето за гладене.

# 34
  • Мнения: 3 268
Аз лично предпочитам да е в петък. Ние сме у дома само за по няколко часа вечер и така или иначе не цапаме много. Хубаво ми е точно преди почивните дни, когато прекарваме повече време заедно, някой да е изчистил подовете и баните и да е освежил къщата.
Търся този човек.
Аз съм намерила този човек и съм много доволна.Идва всеки петък,докато сме на работа и така през уикенда ми е най-чисто.Гостите ми винаги се чудят. Flutter

# 35
  • София
  • Мнения: 4 866
Дай координати на ЛС, пък ще се разберем за четвъртък. Wink

# 36
  • Мнения: 3 268
Ти къде живееш

# 37
  • София
  • Мнения: 11 692
Да-м-м-м трудно е да намериш най-подходящия за теб човек в смисъл да му имаш доверие,да си върши добре задълженията и да не те застрелва с цени.
Откакто търся жена се натъкнах на интересни случаи...чак ми става смешно.А най-ми е смешно като ми заобясняват за транспорта,колко превозни средства сменят.Защо ли аз не започвам да обяснявам,че те получават тези пари чисто без да се облагат с данъци,ама хайде че това е друга тема.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 13:27 от Ali&Meli

# 38
  • Мнения: 3 268
Моята помощница живее на 5 мин от нас.Намерих я тук,във форума.

# 39
  • София
  • Мнения: 11 692
Е да,но не всички живеят на близко разстояние от евентуалната им месторабота.А и от цената да си доволна и от работата,която върши жената...и много условия стават.
Освен да напиша,че предпочитам жената да живее в поносима близост и да не оправдава сумата,която иска с билетчетата за гр.транспорт.

# 40
  • Мнения: 7 263
Моята помощница живее на 5 мин от нас.Намерих я тук,във форума.

Стефи би ли ми драснала на лични в кой район живееш, ако жената ти има свободни дни в графика си.

# 41
  • София
  • Мнения: 11 692
Ако някой може да препоръча жена за района на Павлово-Бъкстон ще съм му благодарна. По-подробно може на ЛС,ако въобще някой може да препоръча.

# 42
  • Мнения: 6 167
аз предпочитам да идва всеки делничен ден по 2 часа.
по въпроса ти - петък ми се струва удачен.
леле, по 2 часа всеки ден ...

2 часа домакинска работа на ден не са кой знае какво, а и жената не е робот, а човек. няма защо да гони норматив.
подреждане, някакво почистване, оправяне на легла, кухня   - 2 часа се търкулват бързо.
целта е всеки ден да имаш чист и подреден дом, а не всяка седмица ( месец, 10 дни). 
за основно почистване се добавят часове в определен ден и готово.
няма нужда да мие прозорци например всяка седмица.  Rolling Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 18 679
Ооо, Лени, хайде стига, моля ти се Confused Знаеш много добре, че повечето домакинства в България нямат възможност да плащат за ежедневна помощ вкъщи. Това за чистия и подреден дом веднъж седмично беше малко излишно Naughty Прозвуча все едно без да идва ичстачка вкъщи всеки ден, живеем по кочините. Ами тези, които все още нямаме дори и веднъж седмично помощница, какво да кажем Laughing Айде нема нужда Stop

# 44
  • Мнения: 3 268
Ако някой може да препоръча жена за района на Павлово-Бъкстон ще съм му благодарна. По-подробно може на ЛС,ако въобще някой може да препоръча.
Ще говоря с жената,ние сме в Павлово.Ако иска,ще ви пиша.

Общи условия

Активация на акаунт