Питане за домашна помощница

  • 9 516
  • 65
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11 686
Ако решите да ползвате услугите на домашна помощница,кога е по-удачно според Вас да идва тя в началото на седмицата например в понеделник или в края например в петък или по друго време?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Аз лично предпочитам да е в петък. Ние сме у дома само за по няколко часа вечер и така или иначе не цапаме много. Хубаво ми е точно преди почивните дни, когато прекарваме повече време заедно, някой да е изчистил подовете и баните и да е освежил къщата.
Търся този човек.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз лично предпочитам да е в петък. Ние сме у дома само за по няколко часа вечер и така или иначе не цапаме много. Хубаво ми е точно преди почивните дни, когато прекарваме повече време заедно, някой да е изчистил подовете и баните и да е освежил къщата.
Търся този човек.
Съгласна на 100%, с изключение на това за цапането. Още се втрещявам от количеството мръсотия и разхвърляност, които може да сътвори тригодишно за единица време #Crazy А е хубаво поне събота и неделя, когато сме повече време вкъщи, да ни е чистичко Heart Eyes
От друга страна обаче, подовете така или иначе не могат да изкарат с едно чистене седмично. Следователно, ако помощницата идва само веднъж, тя поема едното, би било хубаво другото да го правиш ти, да речем в неделя, когато си си вкъщи. В такъв случай тя би следвало да идва към средата на седмицата Thinking И това е вариант...
И все пак аз бих се спряла на петъчното почистване от помощница, пък аз една прахосмукачка във вторник вечер все ще успея да пусна Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 866
При нас подовете идеално издържат по една седмица. Но пак казвам - ние се прибираме само за по няколко часа вечер и наистина няма кой да цапа.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
При нас подовете идеално издържат по една седмица. Но пак казвам - ние се прибираме само за по няколко часа вечер и наистина няма кой да цапа.
Мога да кажа само едно - блазе ти Hug Ние за няколко часа успяваме да се справим с изцапването почти идеално!
Вкъщи средно за 2-3 дни се събира около един пръст фин прах от заобикалящите ни строежи, трохи с всякакъв произход - от хилийки, от вафли - спомени от пясъчника, внесени, докато аз крещя на вратата "събуй сееееее" #Cussing out и всякаква такава гадост Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 11 686
Белинда,Белинда последния ти пост все едно аз съм го написала.С тази разлика,че съм с едно две годишно и едно на девет и половина.За най-голямото е ясно.

# 6
  • Мнения: 7 263
Белинда,Белинда последния ти пост все едно аз съм го написала.С тази разлика,че съм с едно две годишно и едно на девет и половина.За най-голямото е ясно.


Няма да ви успокоя ако ви кажа че с нарастване на възрастта, поне при малките мъже картинката не се променя драстично  ooooh! ooooh! ooooh!
Съзирам разликата от тук, че Янита има две щерки  Hug Hug

Друго исках да ви питам аз.
Би ли ви било приятно жената която почиства да прави това привечер като се върнете от работа - и да се прескачате с метли, прахосмукачки и парцали?
Или бихте предпочели това да става през деня преди вашето прибиране?
Темата ме вълнува доста напоследък.
Освен това включвате ли в желанието си и гладене примерно?
Въобще нека преговорим какво бихте искали да получите от домашната помощница, колко пъти в седмицата, на каква цена?
Пояснявам веднага питам защото си търся такъв човек, да не реши някой че правя някакви съмнителни маркетингови проучвания  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 4 866
Лени, за съжаление и аз отново търся човек.
Искам да идва веднъж седмично, докато сме на работа. Чистенето включва миене на бани и тоалетни, почистване на подове и рафтове/плотове. Миене на 1-2 прозореца на всяко идване. Къщата ни е голяма, но пък е много разтоварена откъм мебели. Не държа да се занимава с прането.

# 8
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
А защо не два пъти седмично примерно в петък и понеделник/ вторник!?!
За себе си съм избрала този вариант.

# 9
  • Мнения: 4 965
И според мен е добре да ви е чистичко почивните дни - т.е. за петък съм.

Аз си чистя основно сама, а жената я викам само за по-тежките нща - миене на прозорци, пране на пердета, миене на подове /не броя ежедневното бърсане с моп-а, което аз прилагам/, пране на мокети, килими, чистене на баня /пак не броя заливането и изплакването на препарат, което прилагам аз/, гладене /аз не гладя - това ми е основен принцип  Mr. Green/ и подобни. Общо взето, викам я 1-2 пъти само в месеца /т.е. съветът ми няма да е много адекватен/ - гледам да е през някой уикенд, когато мъжът ми е на вилата, децата с нашите някъде на екскурзия, а аз самата мога да се включвам в работата и да контролирам процеса  Twisted Evil.

# 10
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
У дома, жената почиства два пъти в седмицата- във вторник, когато е основното почистване, и в петък, когато позабърсва прах и т.н.
Междувременно обаче, тъй като тя се грижи и за детето през деня /поне сега през ваканцията/, ако има пране го простира, прибира и т.н.
Когато не е вкъщи, аз преценявам кога да пусна пералня,за да бъде тя в къщи и да простре прането.

# 11
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Цитат


Няма да ви успокоя ако ви кажа че с нарастване на възрастта, поне при малките мъже картинката не се променя драстично  ooooh! ooooh! ooooh!


Дали са малки или големи мъжете, май няма особено значение.У дома и малкият и големият мъж цапат еднакво.
Мисля,като се пренесем да живеем в по-голямото жилище да ангажирам всекидневно жена,която да ми помога в домакинството,за 3-4 часа на ден(примерно от 8 до 12 часа).При нас друг вариант не става,наистина цапат много.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 686
Lennyh лично аз не предпочитам такъв вариант да се прескачаме с жената респ. да идва след 17-18 часа или през уикенда.Четирима човека сме в къщи /две деца,но едноте все пак момиче  Grinning/ и за самата жена ще е по-неудобно поради ред причини,да не ги изброявам,но мога да го направя.
Предпочитам като се приберем в къщи да е приключила или почти приключила.
За два пъти седмично ще ми излезне солено.И в тази връзка да попитам колко плащате и за какво?
Лично аз търся жена за еднократно посещение в седмицата.Ежеседмично поддържане на голям апартамент,за прозорците както се разберем,в смисъл трябва да ги поддържа.Гладенето не го включвам,защото и без него се опитват да ми отрежат главата,а ако го включа цената ще ме  #2gunfire.

# 13
  • Мнения: 7 263
Lennyh лично аз не предпочитам такъв вариант да се прескачаме с жената респ. да идва след 17-18 часа или през уикенда.Четирима човека сме в къщи /две деца,но едноте все пак момиче  Grinning/ и за самата жена ще е по-неудобно поради ред причини,да не ги изброявам,но мога да го направя.
Предпочитам като се приберем в къщи да е приключила или почти приключила.
За два пъти седмично ще ми излезне солено.И в тази връзка да попитам колко плащате и за какво?
Лично аз търся жена за еднократно посещение в седмицата.Ежеседмично поддържане на голям апартамент,за прозорците както се разберем,в смисъл трябва да ги поддържа.Гладенето не го включвам,защото и без него се опитват да ми отрежат главата,а ако го включа цената ще ме  #2gunfire.


Мдаааа знаех си аз че повредата не е в моя телевизор. Поради тази причина се разделих с мойта жена, но ....
Сега търся нова и определено искам чистенето да става в мое отсъствие. Прозорци не искам да мие - у нас всичко е стъклопакет - мие се супер лесно, от .... мъж ми  Embarassed Embarassed
прането го пере пералнята / е не бих възразила да поеме поне част от гладенето/, чиниите ги мие миалната.
Всички настилки у нас са теракот и ламинат, и мебелите са на рядко - тоест лесно е за чистене.
До сега плащах 15 лв на едно идване - и това е нормална цена за тристайно жилище с нормални размери.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Би ли ви било приятно жената която почиства да прави това привечер като се върнете от работа - и да се прескачате с метли, прахосмукачки и парцали?
Или бихте предпочели това да става през деня преди вашето прибиране?
Темата ме вълнува доста напоследък.
Освен това включвате ли в желанието си и гладене примерно?
Не, би ми било неприятно, искам жената да идва през деня, когато мен ме няма. Мъж ми може и да си е вкъщи - както дойде, неговият графика е ден за ден. И включвам гладенето, да. Защото съм решила да наема домашна помощница ако си имаме второ бебе. Инак засега се справям и сама. Обаче с бебе всички знаем какво ежедневно гладене на бодита, пеленки, одеалца и ала-бала пада Crazy

Общи условия

Активация на акаунт