бучки

  • 1 085
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 640
Здравейте отново,

Аз пак се включвам с моите си проблеми да търся съвет. Оказа се, че съм със свърхлактация и вчера стигнах за много кратко време до поддуване на гърдите и 39,5 температура. Цедя се редовно, но се оказа, че едната гърда се е запушила. Не помага нито компрес, нито напарване, разбивам бучките, но не мога да ги изцедя след това. Какво ли не опитах вече - като се почне от бабините церове, та се мине през помпата... Ефекта е никакъв. Моля ви, дайте съвет как да се изцедя, че умирам от болки вече Sad

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Съжалявам за проблемите ти!
Аз не съм имала чак толкова проблемни бучки с Т, но единственото средство за мен си остава сукането на кърмачето ми. И под душа съм пробвала да се цедя, и с помпа, и на ръка, и аз не успях да се справя. Но Мартина ги изсмуква без проблем. Максималното задържане на бучка досега ми е било около 24 часа. Предлагах постоянно проблемната гърда, понякога дори и тя да не иска, аз бутах в устата, когато започнеше много да боли.
Бързо справяне с проблема!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Наистина много неприятно и болезнено Confused
Опитвала ли си да смениш позата на бебето - да го сложиш да суче така, че брадичката му да е към мястото на запушване? Вероятно позата ще е доста акробатична в зависимост от това къде е запушването - ако е нагоре към рамото, можеш да сложиш бебето легнало върху теб, с краченца към главата ти. Или просто да кърмиш като бебето лежи по гръб на леглото, а ти си над него на 4 крака - по този начин и гравитацията помага млякото да потече по-лесно.
Казваш, че си пробвала бабешките церове - зелевите листа опита ли? Те не са бабешки лек, а доказано с изследвания средство за справяне със запушвания и възпаление - увиваш гърдата с измит и намачкан лист от зелено зеле и сменяш, когато увехне. Предвид че имаш температура, ще увяхва много бързо - вероятно на всеки 1-2ч.
Какво вземаш за температурата? В тези случаи е най-добре Нурофен, защото има изразено противовъзпалително действие освен че смъква температурата.
Може да слагаш студен компрес след кърмене, за да намалява болката - а преди кърмене да слагаш горещ, за да потича лесно млякото.
И кърмене до дупка - бебето се справя най-добре, а и това е един от случаите, когато трябва ад суче по твое усмотрение, а не на поискване Laughing
Пиши пак как си Hug

# 3
  • Мнения: 640
Бучката е под самата гърда и там стои червено. А за температурата не взимам нищо. Само варианта със зелето не съм пробвала, но на нашето пазарче няма зелки в момента, иначе четох в библиотеката, че това е вариант. Малкия не смея да го сложа на тази гърда вече, защото сутринта в кърмата имаше нещо жълтеникаво като гной и докато не се изчистя мисля само да я цедя.

# 4
  • София
  • Мнения: 276
Ох, горката  Sad

И аз имам една упорита буца точно до зърното, която ми остана след ужасния мастит и след всичкото стискане, компреси, зеле и какво ли още не... При мен самата бучка надува зърното и то става много трудно за захапване от бебето. Ще пробвам и това с позите на кърмене.

Опитай зелето, имам чувството, че на мен ми помогна, когато беше най-тежко състоянието, компреси с ленено семе (затоплени) също мисля, че ми помогнаха. И антибиотика, разбира се, като краен вариант. Цедене под горещия душ също. Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 5 170
 Не съм оторизирана да давам съвети, но на мен ми помогнаха ДОКТОРИ-хомеопати(при подобни и още по- тежки, дълготрайни и периодично повтарящи се бучки) .
Едната е педиатър д-р Джокло в Бургас- тя уцели от раз лекарството. Имах 1 денонощие увеличаване на бучката, без ефект от всичко овладяно за 9 месеца кърмене. След изпиване на лекарството в кабинета й, още по пътя , на един светофар спрях с количката и пипнах бучката отчаяна. Нямаше я , стопена! Каналчето се беше отпушило и бучката сама се разнесла!
Сегашната ми хомеопатка ми помогна в подобна на твоята ситуация преди 2 месеца. След изписването от Шейново бях със свръхлактация- всеки опит да изцедя завършваше с 20-30гр., но стимулираше образуване на поне 50гр. ново мляко. А пък сученето предизвикваше оше повече.Завъртях се в омагьосан кръг- стомахчето на бебето е в пъти по-малко от огромните и то 2 гърди! Обадих се по тел в 16 h. пих не помня какво лекарство, продължих с изцеждане до полунощ. Бебето ме събуди в 04 часа и чудото беше започнало!Гърдите леко омекваха, оформените буци спадаха. На сутринта процесът продължи и до обяд- имах идеалното количество мляко. Оттогава не  изцеждам.
Слава Богу, че има такива лекари- помагат без вреда, с огромни положителни последствия!
Дано да се подобриш бързо! Плаче ми се за теб и мене си и се моля за всички майки да са здрави, за да си гледат бебенцата!

# 6
  • София
  • Мнения: 5 170
Освен това хомеопатията помага и за стари бучки, Сосооn!
От 3 години сме в София и хомеопатът ни е от център Едикта, но Рени, ако си имаш настоящ хомеопат- най-добре!
И да има опит с кърменето, че иначе сякаш пада от Марс.

# 7
  • Мнения: 1 043
самоп да споделя че аз имах бучка , близо до зърното около края на ареолата - ходих да я следят само и накрая сама си изчезна  Peace , беше около 6 мм

# 8
  • София
  • Мнения: 1 775
И моят проблем е същият. Болката е голяма , а каналчето не се отпушва с нищо. Ще опитам и зелев лист, дано помогне.

# 9
  • Мнения: 640
Снощи след упорито висене в банята под душа, най-накрая започна да се изтича. Имам още малко, но почти не боли вече, а и температурата ми спадна. Е, за спомен ми остана един прекрасен херпес на устата, но дано само с това се размина. Довечера мисля да повторя процедурата по доизстискване на гърдата и дано този път изтече цялата  Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 276
На мен ми направиха пункция днес. С една игла изтеглиха две огромни спринцовки с кърма от бучката. Добре че не беше гной  Whistling И това пак не беше всичко. Остана още.

Не боли кой знае колко, но цялата работа е много гадна. Всичко в крайна сметка е заради запушено каналче, което пак сега няма гаранция, че ще се отпуши. Какво да правя освен топлите компреси и душове? Ако пак се натрупва кърма, ще ми спрат кърмата с хапчета  Cry

Бебето не суче много силно и не ще да помага... Налага се да я дохранвам с АМ защото кърмата много ми намаля след мастита.

# 11
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Cocoon, а бучката променяше ли се при кърмене - намаляваше ли си размерите след кърмене? Говоря за в началото, преди да стане мастит и да се капсулира.
Хубаво е, че са ти направили пункция - това често решава проблема, а дори и да се повтори, може отново да се направи пункция и кърменето да продължи, ако имаш желание.

# 12
  • Мнения: 35 892
Казваш, че си пробвала бабешките церове - зелевите листа опита ли? Те не са бабешки лек, а доказано с изследвания средство за справяне със запушвания и възпаление - увиваш гърдата с измит и намачкан лист от зелено зеле и сменяш, когато увехне. Предвид че имаш температура, ще увяхва много бързо - вероятно на всеки 1-2ч.

от собствен опит - увехването при висока температура и много горещо петно на гърдата става в рамките на 10 минути, т. е. мах на 15 мин. трябва да се сменя листото
може да държиш зелката в хладилник - допълнително помага  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 276
Cocoon, а бучката променяше ли се при кърмене - намаляваше ли си размерите след кърмене? Говоря за в началото, преди да стане мастит и да се капсулира.
Хубаво е, че са ти направили пункция - това често решава проблема, а дори и да се повтори, може отново да се направи пункция и кърменето да продължи, ако имаш желание.

Не се променяше. И с горещите компреси също, и под горещия душ, все си внушавах, че съм успяла да я намаля, но не беше така. Всъщност само растеше.
Имам желание да продължа да кърмя, така че ще се мъча. Наистина не болеше, така че съм готова и да го повторим ако се наложи. Въпросът е, как сега да отпуша каналчето, така че малкото останало да излезе и да продължа да кърмя, а и да се възвърне количеството на кърмата, което сега е направо смешно - сега теглих бебето преди и след, резултатът = 30 гр.  Cry

# 14
  • Мнения: 35 892
а Лецитин? аз пиех по 6 капсули на Валмарк - направо е вълшебен!

Общи условия

Активация на акаунт