Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 9 юли 2007, 15:20 ч.
  • Преглеждания  2 006  Мнения  10  Онлайн  1
Отговори
  • NL
  • Мнения: 4 363
Здравейте,
Искам да попитам възможно ли е дете да се обрине от антибиотик?Какво се прави в такъв случай?
Миналата година август дъщеря ми се разболя /Т. и червено гърло/ и и предписаха Аугументин /изв. ако не се пише така/,обаче още на третият прием се обрина цялата,докторката каза ,че е било от горещината и ми предписа противоалергични капки,но да продължава приема на Ант.,но със него и пъпчиците се увеличаваха и все по червени,накрая го спрях.
Сега в момента е пак същото положение,само че приема Дурацеф,пак се обрина,пак моята лекарка отказва да приеме ,че е от антибиотика,пак противоалергични капки....Когато го спра пъпките отшумяват ,започна ли да го давам се появяват.Посъветвайте ме нещо  Rolling Eyes

Реклама
# 1
  • Мнения: 5 391
Дея, възможно е, Пресил получи също алергичен обрив точно след прием на Дурацеф Confused
Тогава го спрях веднага и се захванах с лечението на обрива.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 317
Обикновено си е алергия това. Йоан също се обрина от Аугментин, получи и разстройство. Ако има обрив по вътрешната страна на ръчичките (от лакътя надолу), коремчето и лицето, според мен е алергия.

# 3
  • Мнения: 374
Дъщеря ми също се беше обринала от Аугментин, цялата беше станала направо на петна. Лекарката ни каза, че най-вероятно е алергия към антибиотика и ни посъветва да не приемаме антибиотик от групата на пеницилините. Чудя се защо след като има толкова много случаи на алергия от този антибиотик, все още го изписват?!

# 4
  • София
  • Мнения: 84
На сина ми като предписаха Аугументин за гноен отит, изрично ми казаха да му давам и капки Зиртек за подтискане на алергични реакции, както и противогъбичен препарат, който да приема орално и да му мажа дупето.
Не бях във възторг от купчината химия, която трябваше да му давам, но след като предписват и Зиртек, значе се очаква алергия към антибиотика. Така че, преполагам, че е от антибиотика.

# 5
  • Мнения: 8 505
Най-добре е да се направят тестове за алергия към различни антибиотици.Така педиатърът ще знае кои АБ да не изписва.

# 6
  • Мнения: 5 391
Най-добре е да се направят тестове за алергия към различни антибиотици.
Така е най-добре наистина.Само дето никой не си прави труда и изписва АБ на поразия и на сляпо Close

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 739
Не трови детето си с антибиотици. Избери безвреден алтернативен метод.
На моето детет са изписвани 3 пъти до сега, 2 от които в доста тежки ситуации, но до сега никога не е пил.  Grinning

# 8
  • Мнения: 1 876
И Дари в момента е на Аугментин.И той има обриви,въпреки че му давам капки Фенистил за подтискане на алергична реакция.Добре,че днес му е последният прием - ухххххх!!!

# 9
  • Мнения: 51
Детето ми е на 10 г.Когато беше на 4.5 г. се обрина от Дуамокс .Цялата беше в пъпки и повръщаше в момента в който изпиваше антибиотика.От тогава чак на 10 г. е пила антибиотик, но нямаше проблем с пъпки и повръщане. Лекуваме се с чайове , гранофурин и други бабини рецепти.Вече е по- голяма и може би е израснала проблема. Моят съвет е давайте антибиотик в краен случай и предупредете лекарят от кои лекарсства детето се е изринало.   

# 10
  • София
  • Мнения: 7 071
Алергия е сигурно.
Можеш да продължиш да даваш антибиотика заедно с противоалергичното, но ако видиш, че положението много се влошава спри го, защото може да направи тежка алергична реакция. Дъщеря ми така се поду от един антибиотик и искаха да ни приемат в детска токсикология в Пирогов.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт