Искате ли пари от мъжа си?

  • 15 196
  • 192
  •   1
Отговори
Моя мъж счита, че единственото му задължение е да плаща режиините на апартамента, а това хич не е малко според него.  Никога не пазарува храна.  Пари не ми оставя никакви. За всяко нещо, дори елементарното пълнене на хладилника веднъж на 10 дни трябва да го уговарям поне три дни за да склони. Имаме две деца, всичко поемам аз, той понякога им се подмазва с играчки.  Поставена съм в адски унизителното положение да го моля  за пари, за да се купи еди какво си. От година и нещо  почнах да тегля от спестяванията си вместо да му се моля. Да ама те свършват и мен ме обхваща паника вече.  Искам само да спомена, че дохода на "МЪЖА" е 8 пъти по-голям от моя и всичко отива по сметки, нищо не идва в къщи. Моля коментирайте нормална ли е тази ситуация? Вие искате ли пари от мъжете си?

# 1
  • Мнения: 2 556
Парите би трябвало да са ви общи и двамата да имате достъп до тях. Или поне в тази насока трябва да работите. Иначе на практика все едно нямате общ бюджет (за едно семейство е много по-добре бюджетът да е общ).

Иначе като сме били гаджета с мъжа ми - естествено искала съм му понякога, когато са ми трябвали.

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Не ми се налага да му искам пари, доходите ни са общи. Всеки знае кога превеждат на другия, теглим наведнъж и разпределяме според датите. Наем, сметки, и така.

# 3
  • Мнения: 236
Поне децата трябва да си издържа. Shocked

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не, парите ни са общи   Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 11 692
Не искам да съм крайна,но това е абсолютно ненормално според мен.Мисля,че парите трябва да са общи,в обща каса.Поне при нас е така.
И какво излиза той трупа сметки,а ти теглиш от твоите и в един момент какво....?
Опитай се да постигнете споразумение за общ бюджет.Желая ти късмет!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
Имаме общ бюджет още от времето, когато бяхме гаджета. Разполагам с карта за неговата банкова сметка. За мен нормалната ситуация в семейството включва общи приходи и общи разходи.

# 7
  • Мнения: 185
И нашите са общи,а и той сам си дава заплатата,не обича  да е касата Mr. Green

# 8
  • Мнения: 47 958
много странни отношения, жалко че е така
моя пък обича да купува храна, а за сметките не мисли изобщо
не знам как да коментирам, освен че лошо си го научила мъжа ти

# 9
  • Мнения: 2 270
Щом сте заедно би трябвало парите ви да са общи.
При нас не е точно така, той плаща всичко - сметки, пазарува и т.н., а аз разполагам с моята си заплата.
Лошо си го научила . . .

# 10
Точно това е - лошо съм го научила. За съжалиение положението  е непоправимо вече. От разговорите няма файда, все излизам лошата, грубата и т.н.  Мисля да го зарежа, нямам нерви вече, а и не се сещам за какво ми е тоя мъж.  Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 819
Не, не му искам, въпреки че не работя вече повече от 4 години, или пазаруваме заедно, или ми оставя аз да се разправям с домакинствата. Сметките плаща майка му (живеем заедно), той й дава някаква сума всеки месец. Искам само ако е забравил да ми остави, в никакъв случай не ми се е налагало да МОЛЯ за пари. Все пак повечето отиват за нас, за дома или за детето. Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 102
Бюджета ни е общ.Случвало се е да искам от него, но и той от мен също.Сметките си разпределяме.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 7 699
На мен ми звучиш така сякаш децата са си твои не негови.У нас също всеки се грижи за приходите и разходите си ,но имаме и фонд общи,които се използват за сметки,за хлапетата и всички разходи по домакинството.Накарай го да направи сметка на необходимата сума за домакинството и децата и да ти ги дава кеш или по сметка-така се процедира с мъже пинтии! #2gunfireНавремето и при мен беше така,че и сметките плащах с тая разлика,че изкарвам достатъчно,за да покривам всичко.По едно време обаче се оказа,че той си купува чисто нова кола от магазина кеш,а аз карам 100годишна трошка,защото не мога да си позволя друга.Една патардия беше достатъчна,за да се сдобия и аз с прилично возило,и той да разбере,че децата не ядат и не обличат въздух.От тогава и аз мога да си имам спестявания и той да се чувства ангажиран.С други думи приложи твърд подход-с добро не става в такива случаи.Успех.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много мразя стиснати мъже Sick Свекъра е такъв- очаква всички разходи да поеме свекървата, а той си спестява пенсията Tired
Е ти много добре си го измислила- изхарчила си спестяванията си и сега мислиш за раздяла ooooh! Опитай с по-категоричен тон Thinking Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт