Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 9 юли 2007, 15:33 ч.
  • Преглеждания  1 536  Мнения  27  Онлайн  1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 157
Здравейте майчета,
много се отчаях последната седмица. Детенцето ми влезе в Пирогов и беше на системи 4 дни с венозни антибиотици. Дори и с тях в началото пак поддържаше  Т. Няма сега да ви описвам какво преживях. Той е моето щастие, слабост и моя живот. Само заради него ми се живее...
Днес се разболях и аз - висока Т, гнойни сливици, гадене, разстройство..... А съм бременна в 17 седмица....Е, това ме довърши - пия Амоксиклав и чакам.
Кажете ми, много ли е голям риска да загубя детенцито в мен, заради болестта и Т.? Моля ви, не ми спестявайте истината - искам да знам.

Реклама
# 1
  • София
  • Мнения: 1 728
Аз не мога да ти отговоря на въпросите, но мисля, че трябва да отидеш на доктор (даже на няколко), за да разбереш кое е най-правилното за теб и за детето, което носиш. Иначе от все сърце ти желая много здраве и на теб, и на двете ти дечица, както и след някой друг месец да гушкаш малко сладко и здраво бебе!

# 2
  • Павликени
  • Мнения: 742
Мила Аlexa,
не мога да ти кажа дали лечението ще се отрази на бременоста ти не разбирам от тези неща.
Мога дамо да ти кажа да не се тревожиш толкова и да си мислиш, че всичко ще отмине и ще се оправите.
Дано всички мине без проблеми

# 3
  • София
  • Мнения: 1 273
Много съжалявам за случилото ви се.
Надявам се детенце, вече да наред и бързо да оздравее.   Praynig
Аз съм боледувала от варицела, само през бременността, но я карах с висока Т. Пиех единствено парацетамол. лекарката ми каза да не се безпокоя - първите три месеца било най страшно за висока Т. Виж за вирусите,  не знам как седят нещата.  Лекаря  ти какво те посъветва?
Бързо оздравяване и повече никакви проблеми  Hug

П.П. сега се сетих, че пих и антибиотик една седмица, заради бъбреците -Аугментин или нещо такова беше. А зълва ми пиеше Зинат, защото и тя беше лепнала някакъв страхотен вирус.  Не съм в час за имената на антибиотиците, така че ще ме извините ако са написани грешно.  Blush

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 15:57 от Аpv

# 4
  • Мнения: 4 496
Най9добре е да посетиш лекар.А що се отнася до подкрепата--имаш я!!! newsm10

# 5
  • Мнения: 1 876
Ох,мила!Направо не знам какво да кажа...,но много-много искам всичко да завърши,колкото се може по-бързо,с щастлив край...Прегръщам те теб и детенце!

# 6
  • Мнения: 4 785
Ами май не е много добре да пиеш антибиотик, но щом си предприела това действие, явно си се консултирала. Ако имаш доверие на лекаря си, по-добре говори с него, да ти обясни по-професионално той последствията. Аз само мога да ти стискам палци всичко да мине нормално, да се излекувате час по-скоро! Успех!

# 7
  • Мнения: 7 607
Имаш и моята подкрепа Peace
Бързо оздравяване и безпроблемна бременност! Hug Hug Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 5 077
На упътването на самия АБ не пише ли дали има странични реакции и дали е показен при бременност? Ако не, звънни на доки и му обясни страховете си, от него ще получиш най - точния съвет.
Ние всички сме с теб! Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 332
Щом са ти предписали този антибиотик, значи няма опастност за бременността ти. Успокой се, защото би трябвало да знаеш, че точно сега трябва най-малко да си притеснена и нервна. На малкия ще му мине, пипнал е някоя вирусна инфекция, а те понякога протичат с продължителна висока температура. Системите ще му дадат сили и скоро ще е напълно здрав. Желая ти спокойна и щастлива бреманност   bouquet

# 10
  • Земята
  • Мнения: 1 426
Доколкото знам острите вирусни са опасни за плода до края на третия месец, а ти вече си излязла от този период... И после от края на шестия нататък - заради опасност от преждевременно раждане. Май че ти си в най-безопасния период на бременността си, така че вероятността да загубиш бебето е доста малка. Не се отчайвай!
А детенце как понесе Пирогов? На мен синът ми изкара на 3 години две седмици в Трета градска без мене с вирусна бронхопневмония - и като го изписаха, седмици наред не се отделяше от мене, даже и в тоалетната ми сядаше на коленете....

# 11
  • Варна
  • Мнения: 8 769
Кажете ми, много ли е голям риска да загубя детенцито в мен, заради болестта и Т.? Моля ви, не ми спестявайте истината - искам да знам.
Ако бях на теб, щях да се допитам до личния си лекар и гинеколога си!
Стискам ти палци бързо да оздравееш и да няма лоши последици! Praynig

# 12
  • Мнения: 712
Мила Алекса,
ние тук можем да ти дадем кураж и подкрепа, но само лекар може да отговори компетентно на въпросите ти. Иначе, да възможно е лечението да навреди на бебето и теоретично да има лоши последици, НО
знтибиотикът ти е назначен от лекар, нали? Той е отчел това, че си бременна и е съобразил ползите към рисковете. Дори и на повечето антибиотици пише да се съобщи на лекаря при бременност и да се подходи индивидуално според случая.
Моя съвет е - Имай вяра! Ако вярваш на лекаря си, значи ще се довериш на преценката му. Той е сметнал, че този антибиотик е бил подходящ и необходим за теб, така че довери му се. Вече не си в началните седмици, бебчето е пораснало и поукрепнало, не е толкова уязвимо, има си плацента да го пази.
Според мен антибиотика едва ли ще ти навреди толкова, колкото самата ти болест, ако остане нелекувана, и лошите мисли. Лекувай се (ти и детенцето ти), не мисли за лошото, което може да се случи и вярвай, че всичко ще бъде наред   bouquet
Желая ти лека бременност, да се оправи детенцето ти бързо и когато дойде времето да родиш здраво и хубаво бебе!  Hug  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 2 157
Лекарят ми каза, че Т. е опасна, ако се качи до 39.... А тя май се качва, че и не иск да спада от лекарствата..... Много съм отчаяна. Утре Боби го изписват, а аз сега изпадам в ужас да не се зарази отново от мен - няма къде да го пратя....

# 14
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 584
Аз съм пила антибиотик по време на бременността си и не се отрази на бебето по никакъв начин. Знам,че първите 3 месеца са фатални, а ти вече си в четвъртия така,че не се притеснявай толкова. Посъветвай се с личния си лекар той може да ти каже този антибиотик дали може да повлияе по някакъв начин на бебето. Високата Т се опитвай да я сваляш с компреси с вода и оцет, резенчета краставица. Бързо оздравяване ти желая и дано всичко е наред.  bouquet

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт