Готови пюрета - докога?

  • 1 306
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 285
Майчета, синът ми е само на готови пюрета Хипп, захраних го с тях-зеленчуково, а от две седмици давам и месно.Педиатърката ми каза да давам от готовите, а не аз да правя......защото готовите са по-финно смлени , а продуктите от пазара-не се знае колко са качествени. Добре, ама едно пюре е 1,75 лв- малкото и вече ми излиза соленичко честно казано.....

Въпросът ми е откога вие приготвяте пюрета за бебоците...и съответно кога спряхте да стерилизирате? Защото какъв е смисъла да стерилизирам шишета и бибки, ако почна аз да му приготвям храната, която естествено няма как да е стерилна?

# 1
  • Мнения: 8 242
Почти не съм давала готови пюрета.. Съвсем съвсем в началото и за кратко.. А и моите повече ги харесваше  Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 1 368
И аз само в началото(1-2 седмици) купувах готови.От тогава до сега аз си ги приготвям.

# 3
  • Мнения: 1 117
Големият ми син не обичаше готови пюрета. Аз му готвех такива . общо взето има купени не повече от 15-20 - зеленчукови и плодови. Взимах ги когато сме ходили някъде , но с мъка ги ядеше.

# 4
  • Мнения: 1 273
Аз като въвеждам нов зеленчук/плод купувам готово. След това си ги правя сама. Е някои си ги купувам-- да речем тиква, защото няма още по пазара тикви.

# 5
  • Мнения: 674
 И аз някои си ги приготвям. Може би 2-3 седмици след като захраних. Повечето купувам засега.
 Мисля че си стават доста фини и домашните - поне на външен вид моите си изглеждат като купените.

# 6
  • Мнения: 397
Когато имам време приготвям. На мнение съм, че домашно приготвеното е по-добро. За съжаление все още често купувам готови пюренца, а детенцето ми ги обожава!

# 7
  • Хасково
  • Мнения: 726
Аз като въвеждам нов зеленчук/плод купувам готово. След това си ги правя сама.
и аз така...готово само ако пътуваме някъде

# 8
  • Мнения: 5 401
В Бебе Маркет видях пюре за 18 месеца, но беше само 1 вид. На друго място не съм виждала и затова дълго време мислех, че са до 12 месеца.   bouquet

# 9
  • Мнения: 3 760
Никога не съм давала готово пюре. Защото е консерва, защото знам как се приготвят стоките за шир-потреба, защото съм сигурна, че никой няма да се старае да влага само качествени материали така както аз и т.н....
Това за финото смилане е смешно - след 6 месеца бебчето може да предъвква храната и  няма нужда от такова престараване.
Обаче децата захранени с готови пюрета малко трудно минават на домашни - в готовите слагат захар, овкусители и т.н.  Confused
П.С. Не ви ли е малко рано за месо?  newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 12 228
    Почти изцяло сме на домашни от самото начало. Никога не съм пасирала също  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 159
и аз почти не съм давала готови, при захранването давах сега само ако нямам време и бързам за някъде, иначе и ги приготвям аз

# 12
  • Мнения: 394
аз купувам готови само ако искам да въведа нещо, което не е в сезона. но и не купувам от пазарите за домашните пюрета, всичко е от село. а бебка не й се нравят фино смлените купешки пюрета.

# 13
  • Мнения: 2 309
Захраних с домашни, които яде около месец и после категорично отказа да ги яде, ядеше само определени марки готови пюрета. От 2-3 месеца вече яде домашно готвена храна и съм безкрайно щастлива. На твое място бих преминала на домашни, ако бебето ги яде, това за финното смеляне никога не ми е звучало правдоподобно. Що се касае за нитрати, ако подбираш само сезонни полодве и зеленчуци, които са в разгара си, има голям шанс да не са с нитрати.

# 14
  • Мнения: 547
От самото начало давам само домашни пюрета и не е имало проблем с консистенцията.
Мисля, че спокойно можеш да даваш домашни пюрета ако имаш желание.

Общи условия

Активация на акаунт