Спряхте ли си децата от ясла/дг през лятото?

  • 4 278
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 978
Не можахме да се вредим да сме на градина през лятото.Сега се гледаме в къщи.Много и е скучно въпреки че излизаме на разходки всеки ден(сутрин в парка, вечер в квартала).Децата си искат деца.


В парка няма ли други деца?

# 91
  • Мнения: 765
Не съм я спирала . Сутрин става , застава на вратата и се започва : "бусче , бусче , бусче..." ( това е микробуса с който я взимат ) и "айди , айди..." и така нон стоп , докато не я вземат  - забавлява се , има си приятелчета в градината , шляпат в басейна в жегите и така си кара лятото Grinning .
Ще я заведа на морето за няколко дни и това ще е , през ноември ще я водя в Италия за месец и тогава ще е голямата почивка за нея .

# 92
  • София
  • Мнения: 1 228
Не мислех да го спирам, поне за Юли, обаче той реши в средата на Юни, че иска да иде на село при баба си. Предвид желанието му и жегите, се съобразихме с него  Simple Smile Селото е в планината, прохладно и много приятно. Сега е на море с другата си баба за 10 дни, после пак планина, а от началото на септември съм му обещала да пазаруваме заедно за бебето, т.е. като изляза в майчинство, младежът си идва  Simple Smile
Разбира се, имаме баби - едната свободна, другата за по малко. Нямам нищо против да го гледат, още повече, че той иска. Не виждам смисъл да го затворя в мръсна и жегава София при условие, че може да редува планина и море  Sunglasses Е, вероятно ако бабите не можеха да го гледат, щеше да си иде на градина, ама заради едното "лигавене" да не го пускам да общува с бабите си  newsm78 Там (на село) си има приятели, някои от тях са по - истински и по - отдавнашни от градинските, изкарва си супер. Щом сам иска да иде там и се пазари, значи му харесва  Simple Smile

Офф, Julie, много ли зарази носеше голямата от градина, че я спря заради бебето? На мен това ми е огромна чуденка, мислех да си ходи на детска, по принцип му харесва и ходи с голямо желание ...

# 93
  • Мнения: 33
 На нашата ясла ще й слагат дограма и до края на август няма да работи.На сборни групи не ми се дава и затова го пратих в Бургас при майка ми.Хем на море,хем да не е в София.Тук просто няма кой да го гледа.
Вече 1 месец е там и много добре му се отразява.Има си приятели и е спокоен.В тези сборни групи най-много да се поболява само.Лошо е когато бабите са ни далеч ,но избора си ни е бил изцяло наш.Приятна почивка и много емоции на всички дечица.

# 94
  • Мнения: 248
Аз по принцип също пуснах Ива на сборните градини. Месец юли беше горе-долу добре, в групата бяха все деца от нашата си градина и се оправяха. Обаче след двата прекарани дни в следващата сборна градина я спрях и от днес е с мен на работа две седмици, доката изляза отпуска. В така наречената градина нямат играчки, били ги прибрали, защото родителите от групата не искали чужди деца да чупят играчките на тяхните деца Shocked
Вчера следобед отивам да я взимам, няма я госпожата - била излязла за малко. Това малко беше 20 мин. и беше оставила 35 деца сами, на възраст от 3 до 6 год. А в градинат може да се влиза и излиза свободно. А ако някое дете беше пожелало да си тръгна вкъщи през това време? Нямам думи.

# 95
  • Мнения: X
Дъщеря ми да. Принудително, защото ще е първокласничка и вече не й се полага градина.
Синът ми си ходеше до преди три дни. И ако градината не беше излязла в едномесечна почивка пак щеше да ходи.
Никога не съм ги спирала от градина само защото през лятото групите са сборни.

Общи условия

Активация на акаунт