Съвет за един татко

  • 3 490
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 050
 Joy Много ме разсмя с тази тема. Сетих се за моя мъж преди раждането ми и затова ми стана смешно.

Общо взето, мъжете го приемате малко по-тежко от нас. Моят съпруг например, сутринта в колата ми се скара. Аз му мрънках за нещо, а той се обърна към мен и с най-леден тон ми заяви, ако обичам да не мрънкам, защото му е ужасно нервно и аз изобщо не мога да разбера какво му е  Joy Успокоих го, че него няма да го боли  ooooh!
А вечерта, докато е черпел в работата си, една колежка ми разказа как са обсъждали с колегите, че раждането  е много по-тежко за бащите. На майката какво и било - тя си е вътре, знае какво става, вижда всичко, грижат се за нея. А горките бащи.....стоят от вън, нервно чакат, нищо не знаят, нищо не виждат. Абе ужас! Да ги ожали човек.

Така че, съвсем не си единствения. Всички татковци сте така. НО пък е много приятно за нас, мамите, да знаем, че се чувствате така. Това издава загриженост  Laughing

Спокойно. Ще мине бързо. Може и да ти покажат бебчо ( в Тина Киркова ги покзват на вратата ). Не се притеснявай. НО се приготви за дълго чакане. Защото първо има подготовка ( поне час ). АКо се окаже, че има спешно секцио, може и да я предредят. После е самата операция. така че, чакането е много. Аз влязох в 8:30, а родих в 11:23. Така че, се зареди с търпение и успех.

# 31
  • Мнения: 8 769
Ако споделите още някоя друга формула за нон-паник, направо ще е супер.
Ето за това ше трявба да ти пратя моят съпруг.
Пълно перде, липса на всякаква паника. Предимно радост, че най-сетне ще има развръзка на сагата.
Първия път ме закара в болницата да раждам(в 18ч) и като се върнал в къщи легнал да спи.
Обадих му се сутринта в 6ч., за да му кажа, че цяла нощ съм се мъчила и ще се наложи секцио. Той се прозя сънено и каза "Ами добре". Crazy Дойде малко по-късно, показали му бебето, закарал докторката у тях си, и отишъл на работа по живо по здраво. Mr. Green
Вторият път-всичко се случва в малките часове на нощта, така че не го оставих много време да спи. Изчака операцията, снима с камерата и фотоапарата; после стоя до мен дълго време, докато се съвзема от упойката; и накрая отиде пак на работа, по живо по здраво.
Преди това разказваше как щяло да му стане лошо ако видел пъпната връв...ама после следваха едни хвалби какво видял.... Wink
Абе няма страшно, важното е да не показваш паника, защото това ще влияе негативно на бъдещото майче. Да не ти пука, всичко ще е наред! Grinning

# 32
  • Мнения: 21
Здравейте,

Паниката и притеснението преминаха!
На тяхно място се появи един сладур, на име Александър!

Благодаря на всички за подкрепата и отговорите, както и заинтересоваността!
Всичко е наред. Майката вече се чувства добре и се възстановява!

Благодаря отново и до скоро - по други въпроси!

Бъдете здрави!

# 33
  • Мнения: 393
Честит ти син Александър! Да ви е жив и здрав!
Съпруга ми присъства на последното ми раждане и доста му се бяха разтреперали ръчичките. Едва успя да среже пъпната връв (имаме го документирано).
За разлика от него голямата ми щерка (бъдещ лекар) се представи КАТО лекар (и фотограф). само дето не асистираше на раждането. Е, позволиха и някой неща, докато таткото беше приседнал на едно кресло Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 1 877
Честито!!! Да е жив и здрав малкият Александър и бързо възстановяване на мама. А татко да е все така грижовен Hug.

# 35
  • Мнения: 1 426
Честито!  stork-boy

# 36
  • Мнения: 171
ЧЕСТИТО И ОТ НАС!!!
Жиб и здрав да е малкият Александър и мама и татко много да го слушкат!!!
  bouquet

# 37
  • Мнения: 4 111
Честито! Да ви е жив и здрав малкия Александър! Избрали сте прекрасно име! Пожелавам ви много щастие!  Hug

# 38
  • Мнения: 148
Честито бебе  bouquet! На мен ми е интересно, моят мъж, как ще се държи, но има време до ноември, със сигурност ще има яко напиване smile3501

# 39
  • Мнения: 3 069
Честит сладък Александър!Да е жив и здрав и много да ви радва с мама!


Сега е твой ред да разкажеш как си се чувствал? Mr. Green

# 40
  • Мнения: 4 406
оооо, чудесна новина!
желая на трима ви да сте много здрави и щастливи заедно!

# 41
  • Мнения: 2 047
  Честито!  ylinfant

# 42
  • Мнения: 1 264
ЧЕСТИТО!!!!
 
  ylinfant  bigdance2

# 43
  • Мнения: 307
ЧЕСТИТО, tate_bobi!!!
Да ви е жив и здрав Александър  ylinfant и много да ви радва!
Бързо възстановяване на мама!
 newsm67

# 44
  • София
  • Мнения: 632
Честито  ylinfant
Да ви е жив и здрав и много да ви радва 

Общи условия

Активация на акаунт