Съвет за един татко

  • 3 468
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте майки,


Имам нужда от един съвет. По-сокоро въпросът ми е към татковиците, но понже предполагам, че такива трудно се откриват да пишат в интернет на тема раждане, се обръщам към Вас.
Аз и моята приятелка чакаме дете в петък сутрин. Ще бъде цезарово сечение и тя ще влезе в болницата или два или ден преди това. Аз понеже съм доста чувствителен - много се притеснявам - направо в определени моменти страшно се схващам от вълнение. Не мога да съм супер спокоен, въпреки че знам, че това е рутинна операция, всичко ще е ок и т.н. Въпросът ми е - Кажете дали сред Вашите мъже има подобни като мен и как те са се справили с напрежението и притеснението вечерта преди операцията и по време на самата операция?


Благодаря!

# 1
  • Мнения: 705
Съжалявам, че не мога да отговоря, защото съм със секцио, а не зная как се е чувствал моят мъж, когато ме хоспитализираха  Embarassed Притеснителен е, но мисля, че не ми е предал напрежението си. Беше на разположение за всякакви поръчки. В последния момент направи чудеса, за да ми донесе хартиени подложки за тоалетна чиния.

По време на операцията бях в съзнание и веднага след това му се обадих от реанимацията. Вечерта са били на ресторант с родителите ми, той е бил много щастлив  Grinning

Използвай времето да й избереш подарък за след раждането. Аз имам пръстен по тоя повод.

Успех и леко очакване  Grinning

# 2
  • Мнения: 46 403
Ако това ще те успокои, поне е само 1 ден  Hug аз до последно не знаех как ще раждам, отгоре на всичко преносих 3 дена, мъжът ми ме остави в болницата за нормално раждане, родих секцио  Laughing какво му е било не знам, неизвестността е най-страшна  Confused въпреки, че му се обадиха още, когато са извадили бебето и веднага след излизането от упойка беше при мен ...

Сестра му роди преди месец във Франция, таткото е бил плътно до нея и детето, когато човек съпреживява всичко и е в центъра на събитието, няма време да мисли за глупости и всичко минава по-леко Grinning

Ти си намери занимание, за да не мислиш за раждането, остави за последно сгобяването на нещо за бебето, другия вариант е да пиеш една ракия и да чакаш Simple Smile

Успех!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 3 015
tate_bobi , спокойно!
Напрежението е излишно.
И без това, вероятно всички са истерясали в очакване на събитието.
Видно е, че си теоретично подкован.
Просто бъди до жена си.
Тя има нужда от това, ти също.
Знаеш какво се случва, знаеш и какво се очаква.
Подскачането наоколо носи само негативи.
Бъди и опора!
Мамма ражда с планирано секцио.
Няма нищо ултра спешно.
Водите и изтекоха по-рано сутринта. Приготвихме се и тръгнахме без излишни щурания.
В болницата я подготвиха и 4 часа по-късно роди.
Изчаках приготовленията и присъствах на секциото.
Ако си решил да не присъстваш, така или инак, тези 4 часа са си чисто чакане.
Нищо не зависи от теб. Чакаш новините.
Бъди спокоен и приятни трепети.
След време ще се сещаш с умиление за тези моменти.
... и се похвали Simple Smile

# 4
  • Мнения: 21
Благодаря!
Много ми помагате.
Ако споделите още някоя друга формула за нон-паник, направо ще е супер.

# 5
  • Мнения: 1 426
Човек се притеснява, разбира се, но трябва да знаеш, че това е една от най-малко опасните операции. Разрезите се правят далече от възлови кръвоносни съдове и практически я няма опасността от загуба на кръв при повечето от останалите коремни операции. А и практически почти не е травмираща.
Вземи си нещо леко успокоително: белергамин и глог-мента-валериан, например. И не прекалявай с кафетата и цигарите (ако пушиш).
Пожелавам ти след 4 дена да си най-щастливият татко в нашия форум!

п.п. Сигурно е излишно да го казвам, но все пак: ако можеш, не показвай на приятелката си, че си уплашен - тя сигурно също се притеснява.
Стискаме палци и да се похвалиш, ей, преди да хукнеш да се черпиш с приятели!  Laughing

# 6
  • Мнения: 14 133
tate_bobi , спокойно!
Напрежението е излишно.
И без това, вероятно всички са истерясали в очакване на събитието.
Peace И да се похвалиш!!!  Laughing Стискам палци!!!

# 7
  • Мнения: 4 406
би могъл да се хванеш да почистиш основно домът ви.това действа много успокояващо и отнема време. ако приятелката ти няма нищо против разбира се...

# 8
  • Мнения: 368
Много ми стана миличко от тази тема!
Тъкмо се чудех какво се върти на моя тати в главата. Той се показва много спокоен, помага ми много и въпреки че има време до раждането, се подготвя, чете, слуша старило и патило Simple Smile

Мисля, че твоята загриженост е по-важна за любимата ти. Дръж се смело пред нея, пък насаме си трепери, но не го показвай пред нея. Тя има нужда от сила и подкрепа, а не да се чуди как да те успокоява.

Пожелавам ви всичко да мине нормално и в петък да се похвалиш като един щастлив татко!
Поздрави

# 9
  • Мнения: 5 362
Незнам как се е чувствал мъжът ми,докато съм раждала.Винаги е казвал,че не се е притеснявал,никога не го е показвал,ако е било обратното.За каквото и да е било,не само за раждането ми.
Мисля,че трябва да се държиш по-адекватно и спокойно,абе "мъжки" с една дума.Бъди до жена си,но давай вид на спокоен,за да не тревожиш допълнително и нея.
( ooooh!все съм казвала,че жените имат "и още едно" дете (демек мъжът им) Wink)

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 14:49 от Ted_Ka

# 10
  • Мнения: 1 264
Аз родих нормално, но мъжът ми също е бил шашнат. Просто нямаше време предварително да се притесни. Присъстваше на раждането, така че следеше какво става. Е, след като съм родила, си е поплакал.  Mr. Green Това е най-хубавият миг в живота му.
Дали ще е секцио или нормално раждане, няма значение. Емоциите са едни от най-хубавите. Не мисли за раждането като за операция, а помисли как ли ще изглежда малкото човече. Мисля, че за да не се паникьосваш трябва да си плътно до жена си и да и вдъхваш кураж, да я разсейваш. Тя също ще е притеснена, така че ти си този, който трябва да й вдъхне кураж.  Peace

# 11
  • Мнения: 1 733
Нормално е да се притесняваш, но се опитай да й вдъхваш кураж и сили, а ако знаете в петък следобед какво слъчнице ще си имате Simple Smile Успех и да се похвалиш!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 735
Купи си капки или таблетки-мента,глог и валериана и тайничко си пиини.Много успокояват.Мъжът ми никого нищо не пие,но в една много стресова ситуация се наложи и беше доволен.Бъди опора,а не да се притесняват за теб. newsm10

# 13
  • София
  • Мнения: 1 546
При нас нямаше време за притеснение или поне аз не го видях. 2 дена преди определената дата за секциото бебето реши да излиза само и в суматохата вече нямаше време за мислене. Като го видях обаче след операцията изглеждаше така -  Sick ....  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 877
Здравей tate_bobi!

Първо ти пожелавам едно живо и здраво бебче, което да радва мама и татко много скоро.

Но аз лично не мисля, че се нуждаеш от някакви таблетки - така няма да изживееш пълноценно мига Wink. А и докато се усетиш всичко ще е минало. Но искам да ти кажа, че на майката със сигурност и е доста по-притиснено, така че бъди силен пред нея, за да не я напрягаш психически - в този момент ти си най-близкият й човек и трябва да й даваш кураж и да я успокояваш, а не обратното Peace.

За да разведря обстановката, ето един виц по въпроса:

Води един черногорец (те се славят с мързела си) жена си да ражда и също така присъства на раждането. През цялото време е до жена си, стиска й ръката, повтаря с лекарите "Напъвай, напъвай, хайде още малко..." и изобщо участва активно в раждането. В момента, в който се ражда детето той се строполясва на близкостоящия стол, облян в пот, и без да погледне бебчето каза "Господи, дано да не е момче, че ако се мъчи като мен..." Joy.

Общи условия

Активация на акаунт