Къде може да се направи справка за развод????

  • 13 186
  • 45
  •   1
Отговори
Има ли начин в интернет да се направи справка дали даден човек се е развел- някакъв сайт на съда в София може би???

# 1
  • Мнения: 730
Не мисля,че може.Това са лични данни,вече и в личните документи не пише сем.положение.

# 2
  • Мнения: 589
Това пък защо? newsm78 Не казва доброволно ли?
 

# 3
  • Мнения: 11 747
И аз не мисля,че може!Справки се правят в Районния съд,подаваш молба,плащаш такса,но питат като какъв си заинтересован,може и да не ти дадат - знам ли? newsm78След няколко часа излиза справката.
Такса май се плащаше,ако искаш копие от документа,а не само за справка.
Искаха май и лична карта,да,ако не си страна по делото - няма да ти направят справка.

# 4
Това пък защо? newsm78 Не казва доброволно ли?
 

Не искам да проверя дали жената след развода си е върнала нейната фамилия, или е останала със фамилията на бившия си мъж?А това никой не може да ми каже, т.е не знаят и двете страни!
И за бъдеща сватба- не ми се иска две жени да сме с една и съща фамилия Simple Smile

# 5
  • Мнения: 730
И аз не мисля,че може!Справки се правят в Районния съд,подаваш молба,плащаш такса,но питат като какъв си заинтересован,може и да не ти дадат - знам ли? newsm78След няколко часа излиза справката.
Такса май се плащаше,ако искаш копие от документа,а не само за справка.
Искаха май и лична карта,да,ако не си страна по делото - няма да ти направят справка.


И аз така мисля,само страна по делото,или адвокатът може да изисква справка.

# 6
  • Мнения: 246
Това пък защо? newsm78 Не казва доброволно ли?
 

Не искам да проверя дали жената след развода си е върнала нейната фамилия, или е останала със фамилията на бившия си мъж?А това никой не може да ми каже, т.е не знаят и двете страни!
И за бъдеща сватба- не ми се иска две жени да сме с една и съща фамилия Simple Smile

В бракоразводното решение пише това, което те интересува - прочети го. Иначе ако друга ти е причината, потърси някой познат по институциите - в НАП например по ЕГН могат да ти изкарат рода до девето коляно, бил ли си женен, за кого, инфо за въпросния човек и неговото девето коляно и т.н.

# 7
и евентуално, ако е останала със фамилията на бившия си мъж, може ли той да изисква от нея да си върне фамилията от преди брака- било то и с ново дело да кажем??

# 8
  • Мнения: 11 747
Това пък защо? newsm78 Не казва доброволно ли?
 

Не искам да проверя дали жената след развода си е върнала нейната фамилия, или е останала със фамилията на бившия си мъж?А това никой не може да ми каже, т.е не знаят и двете страни!
И за бъдеща сватба- не ми се иска две жени да сме с една и съща фамилия Simple Smile
Боже ooooh!Неговата фамилия уникална ли е?


В документите на приятеля ти от развода - решение на съда пише жената каква фамилия ще носи след развода.Или поне ако си запазва фамилията на бившия си мъж си го пише черно на бяло!Няма начин той да не знае!Това се и казва гласно в съда в негово присъствие!

# 9
  • Мнения: 11 747
и евентуално, ако е останала със фамилията на бившия си мъж, може ли той да изисква от нея да си върне фамилията от преди брака- било то и с ново дело да кажем??
Не,веднъж вече се е съгласил в съда тя да остане с неговата фамилия!

# 10
  • София
  • Мнения: 221
имах приятелче хакерче, което сведе до мен радостната вест , че сегашния ми мъж се развежда половин година преди той да ми каже, че се развежда.По принцип става чрез влизане в база данни на служба ЕСГРАОН, но в случая ставаше дума просто за подадена молба за развод само. Как го беше направил идея си нямам.

# 11
А по принцип как се процедира обикновенно при развод по отношение на фамилиите, предварително ли трябва да са говорили двете страни???

# 12
  • София
  • Мнения: 221
и евентуално, ако е останала със фамилията на бившия си мъж, може ли той да изисква от нея да си върне фамилията от преди брака- било то и с ново дело да кажем??
и какво толкова ако си е запазила фамилията. нали той сега за теб ще се жени

# 13
  • Мнения: 730
А по принцип как се процедира обикновенно при развод по отношение на фамилиите, предварително ли трябва да са говорили двете страни???
[/quo

Обикновено жената след развода остава с бащината фамилия.С фамилията на съпруга си може да остане след развода само,ако има неговото съгласие.

# 14
  • Мнения: 11 747
А по принцип как се процедира обикновенно при развод по отношение на фамилиите, предварително ли трябва да са говорили двете страни???

Не те разбирам,или не казваш всичко както е,или имаш странен проблем! newsm78
Двамата съпрузи се разбират помежду си кой с каква фамилия ще остане след развода (възможно е мъжа да си я е сменил с брака).Това желание се посочва в молбата към съда.По време на съдебното заседание съдията пита заинтересования в твоя случай съпруг,дали е съгласен съпругата му след развода да продължи да носи неговата фамилия.Той отговаря лично и гласно с "да" или "не".Ако отговорът му е "да" в решението на съда се записва :След развода съпругата остава с фамилията "еди коя си".
Когато решението излезе мъжът отива лично,прочита го и с химикал собственоръчно написва :"Запознат съм с решението на съда"Пише си трите имена,датата и се подписва.След като изтече 14 дневния срок за обжалване на решението и никой не го е обжалвал от двете страни - получава си документа и си го пази!Той си му трябва по натам за разни неща!
В случай,че го е изгубил,отива в съда и иска да му направят копие от архива!Там дават!
За това казвам,че твоят приятел нещо те мота - не може да не знае с каква фамилия е бившата му жена!

Общи условия

Активация на акаунт