Пазите ли опаковките?

  • 2 798
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 966
Пазя само кутиите от обувките.
Защото си ги слагам там.

Ах,И всички найлонови пликове също пазим.
За боклука.

Това е.

# 46
  • Мнения: 4 770
   Пазите ли опаковките на различните продукти - разни шишенца, бурканчета, пакетчета, кутийки?
  Доскоро при мен това беше направо мания и още не съм се отървала напълно от нея.    Embarassed Embarassed Embarassed
  Лека полека започнах да изхвърлям от тях и пак имам доста.  ooooh!   hahaha
  Вие как сте в това отношение? А смятате ли, че изобщо има смисъл?  Mr. Green
И като ги пазеше, какво правеше с тях?  newsm78 Oчевидно за теб е имало някакъв смисъл, какъв е бил той?

Aз не пазя, дори понякога нямам търпение да изхвърлям.
  Ами и аз не знам май - шишенцата от парфюм ги пазех, защото са много хубави, кофички и такива неща - защото баба ми все реве, че и не стигат...  #Cussing out  А у тях е ужас, можеш с камион за изхвърляш  Shocked а аз като искам да хвърля нещо и се почва една...  ooooh!
  П.П. Кой е тоя Плюшкин?!?

# 47
  • София
  • Мнения: 6 011
Нищо не пазя.Май имам даже лека мания да изхвърлям.Последно-чистих шкафовете и изхвърлих важни изследвания на мъжа ми. EmbarassedКутийки,кофички,буркани-нищо не събирам.Изхвърлям и доста дрехи всяка година.

# 48
  • Мнения: 141
Изхвърлям всичко! Включително и захабени разни дрехи, като чорапи, бельо, стари блузки.
Подозирам , че мъжът ми ще ме изхвърли скоро, ако пак открие, че са му изчезнали любимите чорапи Laughing

# 49
  • Мнения: 819
Изхвърлям всичко! Включително и захабени разни дрехи, като чорапи, бельо, стари блузки.
Подозирам , че мъжът ми ще ме изхвърли скоро, ако пак открие, че са му изчезнали любимите чорапи Laughing

 hahaha И аз съм така - всичко хвърлям, после ми е по-леко на душата  Mr. Green Само с мъжа ми не можем да се разберем-има си любими тениски,които не дава да ги пипна/някои откровено и за парцали не ставащи  Crazy /.Но все пак го издебвам и от вр.на вр. хвърлям.
Никакви буркани не мия и не пазя, камо ли кофички и хартийки.
Сега се сещам и една случка/ама беше отдавна,де/-решавам да разчиствам кухнята от всякакви ненужни вещи и гледам някакви "железа"-абсолютно непотребни за мен  Crazy и ги хвърлям. След няколко дена майка ми решава да готви в тенджерата под налягане и ме пита къде са винтилите... Rolling Eyes е, тогава разбрах за какво служат  Joy Сещате се колко съм готвила  Laughing

 Thinking  Аз пък си мислех, че тези мании за събиране на боклуци са  присъщи само на възрастните хора?С моята приятелка много сме се смяли на нейната свекърва-събира си жената от години разни станиолчета, хартийки от мая и т.н. и си ги държи в хладилника обаче  Shocked

# 50
  • Мнения: 1 212
.......
  П.П. Кой е тоя Плюшкин?!?

Плюшкин
от Уикипедия, свободната енциклопедия

Плюшкин е измислен герой на Гогол от романа Мъртви души.

Името му и производната от него дума плюшкиновщина са навлезли в руския език, а оттам в българския, като нарицателно за крайно, патологично скъперничество и увлечение по събиране на безполезни вещи и даже просто захвърелени боклуци. Това е събиране заради самото събиране, а не за да се използува. Скъперничеството му е така патологично, че от страх да не се мине в цената, не продава продукцията от имението си, а я оставя да изгние. Не дава нито стотинка на сина си, дъщеря си и внуците, носи стари кърпени дрехи, затворил е (без два) прозорците на дома си.

# 51
  • Мнения: 4 770
  
   Маааалей, вие ме убихте...  Shocked

  Тоя е нещо като скъперника на Молиер...  Joy Joy Joy  Е*аси хората значи.  ooooh!  

  П.П.  Незнам защо така го коменирате, но да поясня - НЯМАМ мания за събиране на БОКЛУЦИ...  hahaha hahaha Joy Joy Joy  Неее, наистина ме убихте....  hahaha hahaha hahaha

# 52
  • Мнения: 819
Абе щом толкова хора свързват твоя случай с Плюшкин...замисли се просто? И наистина сама си отговори защо го правиш? Не си усложнявай живота  Peace

# 53
  • Мнения: 4 770
 
    Мисля, че наистина сте се объркали. Това ми звучи като заяждане! Казах вече, че боклуци не събирам, а стиснати хора не понасям.
   Освен това писах, че почвам да се отървам от навика са си държа някои неща, а за по-голямата част вече съм успяла. Не съм толкова зле като някои хора, които се изказаха тук, нито пък изхвърлям необходими неща като други...
  Мисля, че е недопустимо да ме сравнявате с този образ..., да не кажа обидно.  Crossing Arms

# 54
  • София
  • Мнения: 1 480
Понякога запазвам стъклени буркани, ако в момента ми прещрака, че могат да послужат на майка ми/баба ми за някаква зимнина.
Запазвам и кутии от сладолед за свеки, не знам за какво й служат.

# 55
  • Мнения: 819
Еее, аз в никакъв случай не се заяждам   Peace Не се обиждай  Grinning хубаво е, че се отърваваш от този навик  Peace

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 613
Изхвърлям всичко на минутата.

# 57
  • Мнения: 274
Скъперника на Молиер е доста различен. Няма я манията, че всяко едно нещо може да му потрябва или е прекалено красиво, та да го затрие  Crazy И аз не съм скъперница ... напротив, имам твърде широки пръсти! Мога да ви дам мъжа ми за справка.
Петя, благодаря за мнението ти, че съм "толкова зле"! Продължавай да се обиждаш на сравнението с Плюшкин щом ти изнася, но не казвай, че пазиш опаковки и ти е било мания, за да избегнеш такива сравнения. Друго, което се сещам, е че не съм те сравнявала с Плюшкин, нито прочетох някой да те е сравнил ... (тук подсъзнанието ли ти играе не знам). Освен това, защо ти бяха мненията на други хора, щом ги приемаш с обида, при условие, че никъде никой с нищо не те е обидил?

# 58
  • Мнения: 4 770
     Моля, не се разгорещявайте толкова и не приемайте думите ми като лична обида!
     Целта ми беше да разбера събирате ли си нещо (ако да - какво), дразни ли ви някой да събира, как се отървавате от такъв навик, ако го имате?...  Wink

# 59
  • Мнения: 1 212
Еее, аз в никакъв случай не се заяждам   Peace Не се обиждай  Grinning хубаво е, че се отърваваш от този навик  Peace

Ами и аз също   33uu
Темата ми се стори забавна и използвах да си се надсмея над себе си  Sunglasses
Аз съм си помалко Плюшкин  Party
А се учудих , че не си чувала за този образ-синоним на човек който събира и пази всичко - и потребно и не .  Rolling Eyes
Затова и пуснах текста от Уикипедията  Peace

Общи условия

Активация на акаунт