Защо нашите майки са ни давали сок - дискусия

  • 4 700
  • 78
  •   1
Отговори
# 75
Цитат на: Shali
Цитат на: Anonymous
Имам една книга, издадена 82 год, в която съветват портокаловият сок да се започне на 20-ия ден от раждането. И много майки са го правили. И мед съветват да се дава на кърмаче...И въпреки това днешните бебета са много по-алергични от нас едно време. Защо ли е така?!


Ами няма проблем.Ръководи се по книгата щом тези майки не са имали проблем.Ако искаш можеш и веднага след изписването да предложиш сокче от портокал със мед, може пак нищо да не му стане на бебето.Ама въпроса е, ти навита ли си да експериментираш с ТВОЕТО ДЕТЕ?
От 1982 година са минали 23 години.През тези 23 години хората са учили, експериментирали и направили съответните изводи.Мисля, че не трябва да се връщаме назад към каменната ера, а да вървим напред.

Нямах желание да предизвиквам нови спорове, но изглежда в този форум това е неизбежно. Не може ли да пишете, само когато има какво ново като информация да предложите?! Зашо тук не може да се дискутира спокойно?
По темата- именно след всичките тези проучвания децата боледуват все повече и повече. Аз съм пила сок на 1 месец, а на дъщеря ми не й понесе на 3 месеца.  И това не е само при нас, тенденциите са такива. Това не си обяснявам. Бих се радвала ако някой може да напише нещо смислено по въпросът ми, ако няма какво да кажете- моля ви, не се заяждайте!

# 76
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Anonymous

Нямах желание да предизвиквам нови спорове, но изглежда в този форум това е неизбежно. Не може ли да пишете, само когато има какво ново като информация да предложите?! Зашо тук не може да се дискутира спокойно?
По темата- именно след всичките тези проучвания децата боледуват все повече и повече. Аз съм пила сок на 1 месец, а на дъщеря ми не й понесе на 3 месеца.  И това не е само при нас, тенденциите са такива. Това не си обяснявам. Бих се радвала ако някой може да напише нещо смислено по въпросът ми, ако няма какво да кажете- моля ви, не се заяждайте!


 Stupid

# 77
  • Мнения: 3 394
Госте , защо не се регистрираш или си някой от нас? Това, което е правила баб ти преди години въобще не е било лошо за времето си. Не са ти лоши мислите и никой не те плюе. Тъй че спокойно можеш да си пишеш без да се криеш Stuck Out Tongue

# 78
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм госта по-горе. Но сега съм на друг компютър. Не знам защо от този ми се активира ника, но от другия- не става. Излиза ми, че ми е грешна паролата или името. Поисках си нова парола няколко пъти, но не получавам. Не знам нова регистрация ли да си направя, щото този комп няма да го ползвам повече.
Колкото до сока- едва ли има повече какво да се коментира, така или иначе всяка майка си решава кога да започне да го дава. Информацията е налице и смятам, че всякакви спорове повече са излишни. Само дето не си обяснявам защо днешните деца са по-алергични (и съответно се налага отлагане на захранването). Не само по отношение на сока или въобще на храненето, всички видове алергии се увеличават с всяка изминала година.
Ако пак някой ме разбере накриво и започнат заяждания отново- няма повече да пиша в този форум.
P. S. Не знам баба ми как е захранвала майка ми. Аз съм захранена от моята майка според тогавашните разбирания (когато пак повтарям алергиите са били рядкост).

Общи условия

Активация на акаунт