Средно наддаване на тегло при кърмените бебета - коментари

  • 19 911
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Цялата оригиналната тема е ТУК

Цитат
Средно наддаване на тегло при кърмените бебета

Възраст на бебето------Средно наддаване на тегло
0-4 месеца-----------------170 грама на седмица †
4-6 месеца-----------------113-142 грама на седмица
6-12 месеца ‡-------------57-113 грама на седмица


Много полезна информация, благодаря!!!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
За средното наддаване - добре, а някой знае ли колко е минимума за кърмено бебе Confused:

# 2
  • Мнения: 713
Ми мойта като се роди 3 650, а на 1г беше едва-едва 7 850 ,ако си спомням правилно Shocked . Ние сме сигурно около "средния" Grinning минимум.
Jade, страхотни снимки Grinning .

# 3
  • Мнения: 4 242
И мен ме вълнува минимума Rolling Eyes .
Jade наистина са върха снимките ви, особено тази в профила ти, да сте живи и здрави! #Milti

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Има го и минимума отдолу под табличката - около 113гр на седмица,значи малко повече от 400гр на месец Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 274
Боо, да си жива и здрава!  Heart Eyes
Значи, моето бебе ще е по- слабо от останалите, защото е на кърма, така ли?!?!?  #Puppy dog

# 6
  • Мнения: 7 106
Godzilla, не се притеснявай. Погледни само аватара на nad_tab, и виж пухкавата Али  Wink .

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитат на: Godzilla
Значи, моето бебе ще е по- слабо от останалите, защото е на кърма, така ли?!?!?  #Puppy dog


Не - не твоето бебе ще е по-слабо от останалите,а изкуствено хранените бебета са по-дебели,отколкото трябва.Ей това му е най-лошото - че взимаме за пример не наддаването на естественото храненото бебе,което би трябвало да е нормата,а това на изкуствено храненото - не е логично,нали.Обаче дотолкова ни е влязло в съзнанието,че се страхуваме,че кърмените ни бебета малко наддават,когато в действителност изкуствено хранените са тези,които наддават твърде много.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Цитат на: Godzilla
Значи, моето бебе ще е по- слабо от останалите, защото е на кърма, така ли?!?!?  #Puppy dog

Godzilla, по принцип изкуствено хранените бебета са склонни да задържат малко повече вода я тъканите си, поради което са по-пухкави и по-меки (например като ги щипнеш). Като цяло кърмачетата са по-стегнати. Не наддават по-малко, а бебетата на адаптирано мляко наддават повечко. Това ми е казано от докторката.

# 9
  • Мнения: 1 616
Благодаря на boo и hedra за ценната статия- отдавна имахме нужда от нея, защото наддаването май е една от най-големите тревоги на кърмещите мами. Писна ми да ми дават за пример бебета на адаптирано мляко, които на 3 месеца тежат 6 кила и половина, а моето, което е на 4, тежи само 5 и 200..Аууууууууууу, горкото дете, колко малко наддава, трябва да се дохранва.. Imp  Imp  Imp Детето ми е здраво, жизнено и засмяно..И с мъжа ми стигнахме до извода, че предпочитаме да наддава по малко, но от кърма, отколкото да го помпаме с адаптирано мляко и да наддава с килограми. Все пак тази статия ми дава допълнителна увереност, че съм взела правилното решение. Още веднъж благодарности!
П.С. boo, ще заковеш ли статията в Библиотеката? Така ще е по-удобно, мисля...

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Знаете, че слагам всички материали в Библиотеката  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 807
Цитат на: hedra
Цитат на: Godzilla
Значи, моето бебе ще е по- слабо от останалите, защото е на кърма, така ли?!?!?  #Puppy dog


Не - не твоето бебе ще е по-слабо от останалите,а изкуствено хранените бебета са по-дебели,отколкото трябва.Ей това му е най-лошото - че взимаме за пример не наддаването на естественото храненото бебе,което би трябвало да е нормата,а това на изкуствено храненото - не е логично,нали


На 5-6 месеца бебето би трябва да е удвоило теглото си от раждането, а на годинка - да го е утроило.
Това е "нормата"  Wink и важи за всички бебета  Wink

# 12
  • Мнения: 2 479
А моето слонче беше на кърма почти до шестия и въпреки това наддаваше с повече от килограм на месец - в момента сме над 9 кг.Според лекарките всичко е О.К.,но като чета тук започвам да се чудя дали не е множко,въпреки че изобщо не изглежда дебел - съвсем добре си се развива детето Thinking

# 13
  • Мнения: 2 596
Както винаги, боо, много полезна информация.  newsm10  newsm20

# 14
  • София
  • Мнения: 3 893
Цитат на: anan
Ми мойта като се роди 3 650, а на 1г беше едва-едва 7 850 ,ако си спомням правилно :shock: . Ние сме сигурно около "средния" :D минимум.
Jade, страхотни снимки :D .


И при мен е така. Боби се роди 3,350, а на годинката едвам стигна 7,5 кг. И обиколката на главата е нарастнала едвам с 21%. Но ела да видиш седи ли това шило. Добре, че поне на ръст го докарва до "средностатистическо бебе".

Общи условия

Активация на акаунт