Вероятност за близнаци?

  • 6 253
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 809
Въпросът ми е следният.
На съпруга ми майка му има брат близнак. В нашия род също се срещат близнаци.
Ние с благоверния имаме едно детенце и искаме още. Аз тайно се надявам на близначета. Според мен шансът е доста голям. Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 2 950
Ами на мен една сестра като ми взимаше кръв за изследванията в ЖК ми обясни, че ти можеш да имаш близнаци, ако баба ти е имала такива. Значи бабата на мъжа ти е родила близнаци - по тази логика може! Обаче тази същата сестра твърди, че близнаците се предавали по женска линия. Колко е вярно - незнам.  newsm78 Ние нямаме и в двата рода близнаци, така че, виждаш ли, стават чудеса!  Hug

# 2
  • Мнения: 1 165
Чудеса стават всеки ден! При мен станаха след лекарска намеса, тоест чрез ИКСИ.  Laughing

# 3
  • Мнения: 649
Може и да станат! Мъжа ми е близнак (еднояйчен). Ние имаме близнаци, а брат му има едно момиче (поне засега Laughing)!
Стискам ти палци!

# 4
  • Мнения: 256
Желая ти от сърце да имаш близнаци   bouquet
За съжаление никoй лекар или учен не би могъл да ти каже със сигурност камо ли ние във форума!
Казват,че еднояйчните близнаци са чудо на природата/никoй не зане защо оплодената яйцеклетка започва да се дели в даден момент/,а двуяйчните са по наследство само по женска линия/от способността на жената да отделя 2 яйцеклетки-сперматозоидите винаги са по много  Laughing.Изключвам близнаците вселдствие инвитро,стимулации и т.н.

P.С.При мен баба ми е близнила и нейната баба/починали са след раждането/.

# 5
  • Мнения: 809
Човек предполага, Господ разполага.
Каквото е рекъл Господ. И едно, и две, и три. Ще си ги отчуваме!

# 6
  • Мнения: 3 369
Ами на мен една сестра като ми взимаше кръв за изследванията в ЖК ми обясни, че ти можеш да имаш близнаци, ако баба ти е имала такива. Значи бабата на мъжа ти е родила близнаци - по тази логика може! Обаче тази същата сестра твърди, че близнаците се предавали по женска линия. Колко е вярно - незнам.  newsm78 Ние нямаме и в двата рода близнаци, така че, виждаш ли, стават чудеса!  Hug
да и аз така съм чела.
да са ти живи и здрави дечицата   Grinning

# 7
  • Мнения: 2 950
caprice, благодаря ти! Hug

# 8
  • Мнения: 173
Човек предполага, Господ разполага.
Каквото е рекъл Господ. И едно, и две, и три. Ще си ги отчуваме!
И аз така мисля,но освен това също съм чувала,че близнаците могат да се родят през поколение! Hug  bouquet

# 9
  • Мнения: 809
И аз така мисля,но освен това също съм чувала,че близнаците могат да се родят през поколение! Hug  bouquet
И аз така знам.
Поживем - увидем! Crazy

# 10
  • Мнения: 7 640
И аз така мисля,но освен това също съм чувала,че близнаците могат да се родят през поколение! Hug  bouquet
И аз така знам.
Поживем - увидем! Crazy

Аз пък включвам това в графата бабини деветини Peace
По медицински проучвания всяка пета бременност започва като многоплодна, но близнаци раждат една от 80 жени, в някои страни значително по-често дори.

Ако искаш близначета, дано дойдат Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 1 642
Напълно съм съгласна с Polar fox, моята бременност също започна като многоплодна и завъши с една дъщеричка. Всичко е божа работа. Ето и Деси е добър пример

# 12
  • Мнения: 7 640
Напълно съм съгласна с Polar fox, моята бременност също започна като многоплодна и завъши с една дъщеричка. Всичко е божа работа. Ето и Деси е добър пример

дано на втория опит стане както искате Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 809
Както дойде!
Едно, две, три Crazy
Само да са живи и здрави.

# 14
  • Мнения: 1 035
Щом искаш ,дано PraynigЧувола съм ,че ген (за близнаци) го носи майката и по- често втора бременност както е при теб Стискам ти палци.

Общи условия

Активация на акаунт