И ние сме болни. Съвет?

  • 1 001
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Дъщеричката ми,която е на 10 м. е болна от няколко дни- зачервено гърло, сополки,кашлица и до вчера имаше и температура. В неделя я водих на спешен и ми изписаха Суметролим. Пием го от неделя вечер ,като го давам на 12ч. Днес пак я водих на лекар - вече при личната, гърлото и е още по-зачервено, но ни каза да продължим със същото лекарство. Въпросът ми е колко време след започване на лечението трябва да подейства въпросния Суметролим за да съм сигурна, че има някакъв ефект ?
Иначе при всяко изкашляне се разревава от болката в гърлото. Може ли някой да ми даде някой "бабешки съвет" с какво да я намажа или направя компрес за да облекча състоянието и. Милото дори не може да спи , като се закашля и се разплква и се събужда. Не и помага нито Ефералгана нито Нурофена за да я успокои поне малко. Чай не иска да пие. Не знам какво да направя за да не я боли.
ПОМАГАЙТЕ, моля.

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Бебката ти е малка иначе бих те посаветвала да направиш компрес със мед ,но понеже е алерген и по добрия вариант за да не рискуваш е да и купиш или пулмекс бебе или хустажил и двата са кремчета с които се мажат гърдичките и гръбчето и загряват дедето и намаляват кашлицата .
За момента за друго не се сещам.............
по късно ако ми хрумне нещо ще пиша пак..........
за гърлото може и синапени компреси но пак незнам дали не е малка за тях  Confused

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Ами и аз точно затова се чудя какво да я правя, защото е много малка. Намазах с Пулмекс бебе ще видя дали ще помогне. Благодаря ти.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Компрес с извара или лимонов сок на гърлото. Мойте така ги лекувам, но при вас не знам... дали не сте много малки... Simple Smile може да питаш за тия компреси джипито, при нас джипито ми ги каза...но бяхме по- големи / бяхме на ясла - след 2 г./ Peace
А със суметролима внимавай, ние направихме алергия към него...

# 4
  • Мнения: 526
Това кремче с което си намазала детето много ни помагаше, но подобре иди на педиатър, не е ли малка за зачервено гърло? Може е някоя шарка да е

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Това кремче с което си намазала детето много ни помагаше, но подобре иди на педиатър, не е ли малка за зачервено гърло? Може е някоя шарка да е

Ами аз откакто е болна вече два пъти я водих на педиатър. Не и давам лекарства на своя глава.
Снощи като я намазах с Пулмекса много и се зачерви гръбчето обаче, така ли действа ? Иначе успя да поспи, пак се събуждаше начесто, но за да пийне сокче или водичка, но дишаше по-добре и нямаше толкова много храчки. Днес още кашли, но е по--веселичка, не плаче толкова. Може лекарството да е почнало да действа.

Според GP-то не е шарка, пък и досега щеше да избие. Не сме имали контакт с деца с шарка. Мисля, че настина на 5-6 -ти , имаше много силен вятър, пък аз всеки ден я извеждам. Освен това ни никнат и зъби, та може би е комбинация от двете. Довечера пак ще намажа с Пулмекс, дано да почнем да се оправя, че много се измъчи / че и аз покрай нея /.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 570
Ами и аз точно затова се чудя какво да я правя, защото е много малка. Намазах с Пулмекс бебе ще видя дали ще помогне.
Нали знаеш, че не трябва да я загряваш,ако има Т. А защо ви изписаха Суметролим? Казаха ли ви някаква диагноза или така си изписват Бисептола при вас?

# 7
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Таня , мамата беше писала че вече нямат Т от няколко дни ,затова препоръчах кремчетата.
Относно зачервяването , може да се получи ако веднага след като си я изкъпала си я намазала т.е още е била топла от банята .Трябва да мине време между двете процедури .И се маже на тънък слой  не бива да е на дебело защото ще го пари детето  Hug Hug
Ако все пак няма такава причина  , може би на детето не му понася и е по добре да го смениш със хустажил или да не мажеш с нищо ,но това може да се консултираш и с лекаря  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Ами, наистина намазах след като я изкъпах и като видях, че се зачерви я избърсах с мокра кърпа. Но днес е много по-добре. Довечера пак смятам да намажа- слагам на стъпалцата и горната част на гръбчето, четох че не било добре да се маже около сърдечната област. Слагам колкото грахово зърно и размазвам.  Зечова, благодаря още веднъж.

Таня, Суметролим ми изписаха - това давам, досега не съм го ползвала. Незнам нищо повече за него, от това което пише в листовката. Като питах за диагноза , казаха ми червено гърло и толкова и ми връчиха рецептата. Ходих тогава на спешен кабинет, на втория преглед личната каза, щом сме почнали да го пием да продължаваме и не направи друг коментар. Какво имаш впредвид със сравнението с Бисептола ?

Иначе, в петък сме на контролен преглед, дано тогава вече да е напълно здрава.
Спокойна и уютна вечер / нощ на всички .

# 9
  • Мнения: 24
Присила , според мен Пулмекс е добро решение , особено щом при вас дава резултат. Желая Ви скорошно оздравяване Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 4 570
Присила, супер, че сте по-добре. Дано утре да кажат, че всичко е наред. А суметролим е бисептол, затова питах за какво са ви го изписали.

Общи условия

Активация на акаунт