Давате ли нещо на децата си за подсилване на имунната система?

  • 61 594
  • 144
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Педиатърът ме посъветва да съм й давала три месеца ваксина Бронховаксом, но аз не съм много съгласна.  newsm78  Вие какво мислите, моля да споделят майките с повече опит, нужно ли е детето да се тъпче с лекарства. Досега не е пила антибиотик и ми е доста притеснено като слушам страховити разкази на майките как децата им пият антбиотици през 2 седмици.
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 391
Аз в момента давам тази ваксина...не знам колко е добра, какъв ефект ще има, но искрено се надявам да понесе лесно ясленските бацили Praynig

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Не съм давала подобно нещо. Дадох я на ясла на 2 годинки, беше боледувала преди това 2-3 пъти сериозно. В яслата а и сега в градината почти не боледува. Антибиотик пи заради скарлатина и това е за този период/4 г/. От 2 години насам обаче я ваксинирам с противогрипна ваксина, но може би и без нея пак нямаше да боледува...няма как да знам де.

Моя приятелка е много доволна от нещо с котешки нокът, Саменто ако не се лъжа. Изкараха първата здрава зима след като есента го ползваха. Бронховаксом-а при тях не свърши работа.

# 3
  • Мнения: 1 230
Моето педи пък категорично ми забрани да давам т.нар. имуностимуланти. Логиката й е , че не можеш да стимулираш нещо, което го няма (понеже имунитета се изгражда до 4 годишна възраст). Ходим на ясла отскоро и нямаме още проблеми. Но всеки ден давам плодове и калявам. Дано помогне.

# 4
  • Мнения: 1 044
Аз дадох Есберитокс като тръгнахме на детска градина на 2 г. 6м. Всеки ден давам плодове, "колкото повече, толкова повече" Laughing, чай от лайка или липа, но реших, че и имуностимулантът няма да навреди.

# 5
  • Мнения: 7 821
Първата година давах Есберитокс и Бронховаксом. Не мога да кажа дали помогнаха, но не навредиха.
Каквото и да даваш отначало очаквай често боледуване, после нещата се подобряват и постепенно децата все по-рядко си остават вкъщи.
Успех.

# 6
  • Мнения: 2 700
За 7 години нещата сигурно са се променили, но тогава аз давах Рибомунил по съответната схема. Не знам дали той е помогнал или не, но и в яслата, пък после и в градината дъщеря ми не е боледувала по повече от 1-2 пъти на година. 

# 7
  • Мнения: 374
Нашата педиатърка ни изписа Имунобор кидс, обаче дъщеря ми / на 2г3м/ не може да го гълта с вода. Пробвах да й го разтварям във водичка, обаче не го харесва. Кажете ми моля колко време давахте Есберитокса, защото ние го бяхме пили преди време, но само като съпътстващ медикамент при една настинка. Извинявам се, че отклонявам темата! Embarassed

# 8
  • Мнения: 8 769
Нищо подобно не съм давала, няма и да дам.
Прополис и пчелно млечице са имуностимулаторите на моите деца.

# 9
  • Мнения: 819
Да, давах бронховаксом, но..не знам дали имаше ефект.Вярно, боледуваше честичко, но пък нищо сериозно. Преди втора група реших нищо да не давам и , да чукна на дърво, цяла година е здрава /януари само изкара грипа/.

# 10
  • Мнения: 3 537
Аз давах Бронховаксом и съм много довална.Тази година пак ще дам същото.За цялата година в яслата ми е направил само една гнойна ангина,иначе да чукна сме минавали само със червено гърло,малко сополлки без други усложнения.То това е целта на бронховаксома,да не се стига до бронхоплемонии и разни такива усложнение.

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не съм давала.
Закаляването и витамините във вид на плодове и зеленчуци са най-добрият имуностимулатор.

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 10:19 от ДЕ ВАня

# 12
  • Мнения: 24 467
Не обичам да давам на децата нищо друго, освен храна и вода, ако нямат нужда от това. Витамините ги приемане от плодовете и зеленчуците. Със или без имуностимулатори- все едно, дори ако нещо не ти е нужно то по- скоро може да навреди. Нека оставим имунната система да се справя сама ако организмът е здрав, няма нужда да се "изнежват" децата.
Разболявали сме се, докато имахме проблемни сливици. Махнахме ги и спряхме с болестите- и без имуностимулатори и изкуствени витамини.

# 13
  • Мнения: 351
Здравйте
И мен ме интересува тази тема, въпреки че вече май е малко късно защото дъщеря вече втора седмица е по половин ден на ясла, а не съм й давала нищо преди да тръгне, защото не е боледувала сериозно.
Моето джипи ни препоръча имуностимулатор KID 08 ADLiquid for kids, на някаква фирма AD Medicine, но каза че ще го пием ако боледува прекалено често. Струва 30лв и се пие за около 1 месец. Давали ли сте подобен сироп на децата си? И има ли наистина ефект от него?

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Да, давах бронховаксом, но..не знам дали имаше ефект.Вярно, боледуваше честичко, но пък нищо сериозно.
Аз също това използвах е ситуацията беше същата. Тук във форума научих за "Зелена енергия", но не съм пробвала, а доста от майките бяха доволни. Мисля, че не може да се опази детето при положение, че са толкова много в групата и винаги има някое болно.

Общи условия

Активация на акаунт