Мога ли да спра ангината?

  • 986
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 788
 Мине се не мине и Влади се разболява от ангина. Схемата е две седмици ясла, две седмици болен в къщи. И всеки път-ангина. Ту гнойна, ту не е. Последния път (преди седмица и половина) я изкара доста тежко. Започнах всеки ден да му гледам гърлото. И тази вечер погледнах-отново е зачервено и набъбнало. Пак ще стане ангина, въпрос на дни е да вдигне температура. Пръснах му Тантум Верде, направих му чай от лайка и дотук. Няма да му помогне.
 Въпросът ми е-има ли нещо, което мога да направя за да избегна ангината?

# 1
  • Мнения: 2 731
мажи с гранофурин или мед със сода .Давай и витамини

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 354
Не знам дали можеш. Моя племенник беше същият, както описваш твоето дете. Непрекъснато правеше ангини, като казвам непрекъснато- тъкмо му мине и след няколко дни пак отново. Сигурно е изпил лекарства с килограми. Сестра ми опитваше какво ли не и го пазеше от всичко - без успех. Ами почна да се разболява по-рядко като навърши 7 години. Около 9 годинки му извадиха само 3-тата сливица. Сега е на 12 и се разболява по около веднъж на 3-4 месеца, но му минава много по-бързо. Сега ходи на плуване и мокренето не му се отразява на здравето както преди.
Не искам да те отчайвам- дано случая с твоето детенце не е такъв. Но и моя син много често правеше бронхити когато беше малък. След като навърши 7 години е имал само леки настинки. Понякога трябва да си израстат болестите за съжаление.
Успех и дано не ви хващат гадните ангини повече.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Пробвай! Забележи от какво се подобрява и от какво се влошава ангината му / топло или студено/. Ако е от топло му давай топъл чай от лайка с много мед, но през целия ден, вместо вода. Ако е от студено- спокойно можеш да му даваш сладолед, също чая, но студен! Направи му компрес на гърлото, за цялата нощ / с лимонов сок, извара и др.- виж в темата "баба каза така..."/, давай витамини...Не му сваляй рязко температурата, ако вдигне...организмът му чрез високата температура се бори успешно с вирусите...Спокойно може да поддържа температура- до 39.00/39.5 два/три дни, на детенце нищо няма да му стане... Simple Smile...само мама трябва да е по- спокойна и да не се плаши... Simple Smile Лично при мен това беше голям проблем - да се успокоя и да не давам нищо против високата температура...само да я следя, както и общото състояние на детенце.
 Ние така се лекуваме и то успешно /децата почти не са пили антибиотик, ходят на градина, също в началото често правеха гнойни ангини/.
 Ако тези неща не помогнат, при мен е било така, съм се обръщала към хомеопата - хомеопатичните са помагали... Simple Smile Успех! Peace

# 4
  • Мнения: 1 113
Саня, пускали ли сте на детето гърлен секрет? Възможно е да има някакви бактерии в гърлото (сливиците), които да се активират при всеки вирус. Моят съвет е ако не сте пускали до сега, да направите, да му предпишат точния антибиотик и след като минат 10 дни от последния прием, да направите още едно контролно изследване.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 788
Благодаря за съветите, момичета. Освен чая му давам и мед с лимон(дали пък лимонът не дразни?) и витамини (Мултивитамол на д-р Тайс); и сурови плодове и зеленчуци; и на плаж ходим; и сладолед пробвах (но май не му действа добре). Гърлен секрет не сме вземали. Уф. Това дете преди да тръгне на ясла грам не е боледувало, а сега  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт