Татенца, скука, ама за раждането нещичко...

  • 2 432
  • 19
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 244
Ще помоля татковците, които са присъствали на раждането на децата си да опишат как е изглеждал процеса през техните очи - емоции, вълнението, страхът, кипящите моменти ... каквото са запомнили  Mr. Green  Абе разказче как протече всичко през вашият поглед.

Ще помоля също да не обръщате темата в "за" и "против", има няколко, достатъчно такива...
Ще помоля майките, които решат да пишат, да питат татковците и да разкажат ситуацията през техните очи, а не през своите...
И ще помоля тези, които не са били заедно, да не спекулират с постинги от типа "не бих му/си причинила това" или каквото подобно ви хрумне....

Причината да пускам темата е, че скоро "ще раждаме заедно" и виждам, че съпругът ми май е по-притеснен и от мен  Mr. Green Иска ми се да знам какво (ще) му е в главата и сърцето....
Благодаря ви!

# 1
Винаги съм искал да присъствам и нищо не ме е притеснявало! И досега се чувствам зле, че не успях при първото си дете, а само при второто...  Sad  Аз много повече се притеснявах, когато не бях с мамчето първия път!!!

Красиво е, прекрасно, неописуемо...

А ето нещо да го разведри твоя татко:
- При нас акушерката от екипа час по час се обръщаше към мен по време на раждането и ме питаше "ей таткото, ти сега да не припаднеш?" Накрая и казах "абе стига глупости, ок съм снимам си и т.н." а тя вика "това ни е най-големия проблем - да свестяваме татковци!"
- После, като дойде време за прерязване на пъпната връв, аз снимам с две камери, и същата акушерка ми се кара - "айде, 5 минути те чакаме да режеш, стига с това снимане!" Аз увлечен в снимане дори не съм забелязал, че ме чакат с ножичката... Като японски турист, к'во да прайш?  Grinning

Освен това, мъжете след като видят раждане обикновено престават да твърдят, че "те жените раждат ама ние пък нали сме ходили в казарма"...  Joy

# 2
  • София
  • Мнения: 1 244
 Joy Благодаря ти!
И нашият тати ще е с камера, ще го видим, дали ще си намери ръцете да реже...  Mr. Green

# 3
Успешно и леко раждане! Смятам, че наистина е страхотно изживяване за един мъж да присъства на раждането на детето си. Освен това е доказано, че майката е много по-спокойна и понася по-леко "несгодите." В някои страни раждането без присъствие на бащата или близък роднина се счита за "рисково"!

ПП Това с камерите е много сериозно - аз така се оплетох, че докато прерязвах пъпната връв без малко да изпусна апарата на малчо на главата, а кадрите от този момент са само фаянсови плочки!!!  Joy

# 4
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
при нас пък въобще не се допуска никого в родилното отделение ,какво остава да допуснат да снимат ,всичко трябвало да е стерилно Cry

# 5
  • София
  • Мнения: 1 244
Побут... знам, че има и други тук... Laughing

# 6
  • Мнения: 3 268
Аз и съпругат ми сме на едно мнение по въпроса за раждането-мъжът няма място там.Изборът е ваш.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 374
Питах мъжо по темата и той каза, че ако раждам 2-ро пак ще присъства. Според него не е за изпускане да видиш как се появява детето ти на бял свят ит ой за нищо на света не би желал да пропусне това събитие. Каза, че който не е видял първите мигове  детето му може само да съжалява и т.н.
Каза също, че му е било мъчно за мен, че ме боли толкова, а той не можел да ми помогне в случая с болката. Много му беше любопито и му било интересно да види всичко, дори плацентата и т.н. (Пък аз самата не исках да я видя)
Изобщо не се притесняваше - абе железен мъж  Heart Eyes
Чувства се много горд, доволен и щастлив, че е присъствал. Горд и доволен - понеже много ми помогна по време на раждането, дето се казва - заедно го родихме.

# 8
  • Мнения: 700
Помолих мъжът ми да ти напише нещо, той само отсече: "Не искам да си спомням!" Naughty
Раждах секцио тежко, дълго и с усложнения, но и двамата след този опит сме на мнение, че мъж в родилната зала може и да носи същия лош късмет, както жената на кораб.
Пожелавам ти леко, безпроблемно и бързо раждане, направи това, което чувстваш, че е правилно!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
Той се разтрепери само като ме видя след раждането с напуканите капиляри по цялото лице и врата! Имах "сухо", 12-часово раждане и разкритието ми го правиха на 2 пъти "ръчно". Смяташ ли, че мъжът ти ще понесе да гледа любимата си как страда? Моят - категорично щеше да даде фира! Иначе и на мен ми се искаше да стане като по филмите....

# 10
  • Мнения: 216
Аз и съпругат ми сме на едно мнение по въпроса за раждането-мъжът няма място там.Изборът е ваш.
Аз (не съм мъж) но пък присъствах и помагах при раждането на племеника ми, в стаята бяхме и аз и майка ми( която е акушерка) и зет ми(който беше тотално неориентиран)- мъж ми и баща ми 4акаха отвън, и мисля 4е беше нещо от което имах нужда да видя ( един вид и аз да се подготвям) и няма и да стъпя в болницата без мъжа ми- застава до мен и по4ваме да викаме, или не -ще видим но определено ще ми е по-спокойно , а това да видиш на живо как се ражда 4ове4е и като ти е и кръв( акушерките претръпват)

# 11
  • Мнения: 4 422
Като питах моя мъж да каже нещо за присъствието си в Родилна зала-каза: Страхотно е,много се радвам и съм горд,че присъствах и не е за всеки  Grinning От това последното ми стана много смешно и му викам на вас да присъствате не е за всеки,а за нас да раждаме си е за всяка ,аа ??  Sunglasses
Беше много развълнуван,снима всичко,даже свълшиха батериите,сменя ги точно преди да пререже пъпната връв,акушерките си помислиха,че няма да се справи,ноо нямаше проблеми,всичко му беше интересно и нищо неприятно нямаше за него..Единственото ,което го уплаши беше епидуралната и по-точно поставянето и ,каза,че ако трябва ще ражда,но без епидурална,ако ще и 2 дена да се мъчи  Mr. Green
Има положителни промени във всяко едно отношение при него след това..

# 12
аз родих със секцио
мъжът ми искаШе да присъства, но не го пуснаха в операционната зала
4акаШе пред вратата
веднага Щом изкараха малкия ми го показаха за 30 секунди и след това знам, 4е са го дали на мъжа ми, помагал се за къпането и т.н. след което са му го връ4или до го носи в легълцето (трябваШе да стои една ноЩ под наблЮдение, 4е беШе малък)
тук вси4ки татковци присъстват и след това горди разнасят малки вързоп4ета напред назад по коридорите на болницата  Laughing
единствено ги предупреждават, 4е ако слу4айно припаднат, Ще са последната грижа на медицинския екип, т.е.  няма да са приоритет в ситуацията  Laughing

# 13
  • Мнения: 397
Аз съм ужасно страхлива и не бих си представила да раждам (и двата пъти) без съпругът ми да е до мен. Има само една подробност - лекар е Simple Smile. Не му става нито лошо, нито го е страх. Мисля че единствено се притесняваше всичко да мине успешно!

# 14
  • Мнения: 3
Какви са тези болници, в които пускат татковци?!? Съпругът ми не присъства на раждането на дъщеря ни, казаха ни, че не можело  Sad.
А много бих искала да присъства за кураж!
Моето мнение е, че всеки мъж трябва да види раждането на детето си, за да разбере за какво става дума и да не се измъква после от отговорности! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт