Как да направя домашните плодови пюрета вкусни за бебо?

  • 509
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте,мами!
Моят бебок е на 9 м. и 10 дена. Захраних го на 6 мес.и 10 дена. Яде все домашна храна и пие кърма на поискване.
Не предпочита плодовите пюрета Sad май само банан и някой вид круша иска...
Сок не давам или само 5-6 лъжички пие.
Не искам да варя плодовете, за да не им се загубят витамините и захар /и сол/ не слагам - така смятам за правилно- но имам притеснение за нуждата му от витамини...
Можете ли да ми дадете съвет?
Много ще съм ви благодарна!
С пожелание за лека вечер.

# 1
  • Мнения: 230
Здравей, аз също правя на бебо пюренцата. Ние сме на 6 месеца и още ме е страх да давам пресни не обработени топлинно плодове. Също не слагам нито захар, нито сол. Направи ми впечатление, че му харесват по-острите вкусове. Предложих му вишни и сливки от тези червеникавите, май карловски им викат. И двата плода ги почиствам от костилките, пасирам и леко обръщам на котлона. Или първо леко задушавам на пара и пасирам. Много се харесаха, не съм махала люспите и да чукна на дърво нямахме проблеми. Киселки са доста, ама на бебо му светват очичките като ги усети. Пробвай с по-различен вкус. Успех!

# 2
  • Мнения: 230
Само да добавя - като ги минавам през котлона е за кратко на силен котлон. Не ги варя с часове, губи се смисъла. Така съм си въобразила, че се смекчава малко вкуса. Понякога добавям сухо, не разредено с вода АМ към плодовото пюренце, става много приятно, особено вишневкото.

# 3
  • Мнения: 3 718
ayas , спокойно можеш да даваш сурови плодове. Моето бебе определено ги предпочита пред пюретата. Особено ако няма проблем със чувствителен стомах и алиргии, пресните плодове са за предпочитане.

# 4
  • Мнения: 51
И аз съм за пресните плодове.Пробвай да му предложиш различни от тези ,които си мислиш,че харесва.Може да се изненадаш.Ние сме на 9.5м и яде всякакви подове без цитруси,мъхести праскови и кайсии.Всичко друго се приема без отказ Simple Smile

# 5
  • Мнения: 753
благодаря за идеите!

Общи условия

Активация на акаунт