Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора

Варна

Здравейте!

Нещо съм полудяла в последно време и ми се иска да заведа детето на ехограф, за да му огледат органите. Откак се е родила има пуснати няколко кръвни картини и урини и на мен ми се струва недостатъчно. Водите ли  децата си на профилакти4ни прегледи и какви ?
Цитирай

София

Има ли основателна причина да си притеснена? Майчината параноя не влияе добре на детето.
Цитирай
Има ли основателна причина да си притеснена? Майчината параноя не влияе добре на детето.
Параноя или не? Жената не си е втълпила, че детето и е болно от нещо. По-скоро иска да се увери че всичко е наред. Поне аз така го разбирам.
Преди години нямаше "профилактичен преглед при ортопед", "профилактичен преглед при офталомолог" и т.н., които сега се считат за нормални.

По темата - водя при профилактичен преглед след операция.  Wink

Не виждам какво лошо има да направиш профилактичен ехографски преглед на детето си. В много фирми годишният профилактичен преглед включва и ехография, ЕКГ, кръвни изслевания, офталмологр УНГ и т.н. Кава е логиката след като има смисъл за възрастните да няма смисъл за децата?  newsm78

Наблягам на това, че жената не твърди, че на детето му има нещо - иска профилакичен преглед.
Цитирай

БГ - София

Не, не водя децата си по доктори за разнообразие. Не им взимат кръв и урина просто така, защото нямам проблеми и се чудя за какво да мисля и да се притеснявам.
Успех  Peace .
Цитирай

София

Още не съм, но ще го водя чак през декември, защото има проблем и са ни назначили профилактика тогава. Ако на детето му няма нищо не виждам смисъл.  Peace
Цитирай

София

ами не Embarassed сега се замислих дали не е трбявало да го правя...все пак не е боледувал от нищо повече от грип, да чукам на дърво Praynig
Цитирай
... Ако на детето му няма нищо не виждам смисъл.  Peace
Жената говори за "профилактичен", не при проблем.

Като чета мненията - не ходят на профилактичен ехографски преглед (уточнявам - ехография на коремни органи, защото всяка ССФ си е завела детето на задължителен ехографски преглед при ортопед).

Просто се удивявам на парадоксите
Цитирай

София

Жената говори , че е "полудяла в последно време", освен това явно и хормоните от бремеността си казват думата и в главата и се въртят само лошо мисли за болести. Изгони лошите мисли и ще се чувстваш много по-добре, не се вглеждай във всяко кихване и покашляне. Изследване на урина и ПКК са достатъчни.
А за профилактично изследване на всички органи всяка година... просто нямам думи... това да не е някой 60 годишен човек, и да не си болен, от толкова ходене по доктори ще се разболееш. Всичко е в главата, от там тръгват проблемите.
Цитирай

Водя дъщеря си на лекар само при нужда.
Цитирай

близо до Витоша

дъщеря ми е малка, и просто личната ни пускаше на 6 месеца кръвни изследвания,
а на сина ми му правя един път годишно кръвна картина,
....... за мое успокоение,че вскичко е наред
Цитирай

София

Просто се удивявам на парадоксите

Леко заядлив е тона госте. Аз детето си не го разкарвам излишно по лекари и без това за тях си е стрес. Според мен майката си я тресе параноя в момента. И аз съм минала по този път особено след последните ни болнични премеждия, но се опитвах да овладея собствените си страхове за да не притеснявам детето си.
Цитирай

Варна

Без причина и аз не съм ги водила.
Но ако ще се успокоиш, вземи си час за доц.Балев в клиника Темелков, много добър диагностик е/освен всичко друго.
Цитирай

Леко заядлив е тона госте. Аз детето си не го разкарвам излишно по лекари и без това за тях си е стрес.
Хич не искам да се заяждам. Преди 5 години този преглед при ортопед изобщо не беше задължителен. Пак се извършваше с ехограф. Задължително е от 2002-2003. Вероятно фактът, че през последните 5 години майките масово започнаха да ползат памперси е увеличило дисплазиите при бебетата? Thinking

Не е желание за заяждане. За мен това е необяснимо. Необясним е фактът, че всяка от вас си е завела детето на ортопед за ехография на тазобедрени стави, защото някъде е прочела че това е задължително. Има много по-страшни болести отколкото е една луксация например. Всички от вас ходят редовно на мамолог, защото ракът на гърдата не е като луксацията - може и да си умре човек от него. Ходят и на гинеколог редовно. Но не ви взимат кръв от пръстчето за да установят дали ви има нещо.

На една от вас и е хрумнало да направи ехография и на коремни органи, пак така - профилактично, нищо че го няма написано по форумите. И понеже е различна от всеобщто мнение значи греши.

Не си правете грешни изводи - аз също не водя децата си по доктори честичко, също не ходя редовно на профилактични прегледи. Просто не ви приемам доводите.
Цитирай

София

Не, не водя децата си по доктори за разнообразие. Не им взимат кръв и урина просто така, защото нямам проблеми и се чудя за какво да мисля и да се притеснявам.
Успех  Peace .

аз процедирам по същия начин. не водя деца по лекари, без да има причини. на щерка ми до като стана на три години не са й пускани изследвания. после имахме проблеми и се наложи. но преди това - не, не виждам смисъл.
Цитирай

Не. Само на задължителните изследвания и прегледи я водя.

... Вероятно фактът, че през последните 5 години майките масово започнаха да ползат памперси е увеличило дисплазиите при бебетата? Thinking ...

Точно обратното! Една от причините за дисплазията е повиването с изправени крачета, памперсите намаляват риска.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 54 отговора