Детето - левичар

  • 3 038
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 264
И моя син е левичар / средният/ в началото като се учише да пише можеше да пише думите отзат напред и обратно еднакво бързо и красиво , по същият начин и четеше докарваше ме до  . Сега пише и с двете ръце повече с лявата , но като се измори дясната е на ред. Свекърва ми /учителка / правеше опити да го учи да пише с дясната ръка само , но  та го остави на мира . Дядо ми и племеницата ми са левичари също

# 31
  • Мнения: 4 390
Цитат на: pandora
Сестра ми е определено левичар но незнайно защо майка ми я насили да пише с дясната, за което много съжалява сега. В резултат сестра ми прави всичко с лявата ръка само пише с дясната и то ужасно грозно Sick  Остави детето както му идва, не го карай насила, няма нищо лошо в това да си левичар.


И майка ми прави всичко с лявата ръка, а пише с дясната.

Моето дете се очертава също да е левичар.

# 32
  • София
  • Мнения: 39 758
аз лично мисля да не тормозия щерка си да пише с дясната, че ще голяма мъка. Много рядко хваща молива в дясната и то когато явно доста се е уморила да пише. А пък повечето левичари пишат красиво Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 533
Моята дъщеря също е левичар. Веднъж и казах, че като я гледам как се "мъчи" да пише с лявата, направо се чудя как го прави. А тя ми вика - мен питаш ли ме като ви гледам вие как се "мъчите" с дясната. А сте и повече от нас, мъката ми е огромна Laughing

# 34
  • Мнения: 3 200
Цитат на: stella
Тц, десет пъти ги преплитам вече, но все десния е отгоре Laughing  А съм левичар
Осмицата обаче я пиша по описания начин Grinning


И аз така

# 35
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Цитат на: vessi
Цитат на: tsveti7
Има ли хора, които си служат еднакво добре и с двете?
Познавам човек в университета чертаеше с ляват , а пишеше с дясната !! Еднакво красиво и с двете , ама наистина красиво!!


Има. Това означава, че няма доминиращо полукълбо на мозъка.

# 36
  • Мнения: 289
Моята звездичка също прави всичко с лявата ръка, а нито аз, нито баща и имаме изобщо такива роднини. Вярно, че е още малка, но дано така да остане, защото така по-добре се развива мозъка. Свекърва ми е била начална учителка и постояно и мести химикалката и лъжичката в дясната ръка, но аз не и давам много да го прави.

# 37
Аз го приемам за съвсем нормално писането с лява ръка. Каката за сега я гледам уж се е ориентирала на дясна, но никога не съм й "казвала" как да рисува или пише.
А ето за успокоение и списъци на известни личности левичари Wink  Grinning А това е нещо като тест за да се определи дали сте левичар Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 2 855
Цитат на: Desita
Аз съм левичар и ако моето дете също е левичар никога няма да му правя забележки за това. Намирам го за съвсем естествено, щом природата така е пожелала , така да бъде. Помня как ме мъчеха в училище да пиша с дясната ръка и ми беше мнооого трудно да свикна. И какво от това, че сега пиша с дясната. Чудо голямо!
все едно аз съм го писала
и моето дете си е чист левичар
ама няма да се метне на съседката я  Mr. Green

# 39
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Цитат на: zveti
Моята звездичка също прави всичко с лявата ръка, а нито аз, нито баща и имаме изобщо такива роднини. Вярно, че е още малка, но дано така да остане, защото така по-добре се развива мозъка. Свекърва ми е била начална учителка и постояно и мести химикалката и лъжичката в дясната ръка, но аз не и давам много да го прави.


В кабинета ми водеха едно дете, с което работехме върху писането и четенето. Неговата майка в желанието си да има супер различно и интересно дете, го беше подтикнала неволно и неоснователно да пише с лявата ръка. Детето беше 100% изявен десничар. В резултат на това се бяха появили нарушения в писането- грозно писане, огледални знаци, неспазване на редовете и т.н. Така че внимавайте. Важно е да се определи правилно какво е детето и дори да хване с определена ръка моливчето, при нужда още в началото да се корегира.

# 40
  • Мнения: 2 792
Цитат на: logo5ka

Детето беше 100% изявен десничар. В резултат на това се бяха появили нарушения в писането- грозно писане, огледални знаци, неспазване на редовете и т.н.

 
 Първо се извинявам, че цитирам от контекста на писаното от теб, но все пак в периода на заучаването на точното писане, не е ли нормално да го има огледалния правопис при левичарите(аз си ти наричам леваци Embarassed , но в родата ги имаме та не е обида , а закачка Wink )При Димана, която още е малка, но има лични напъни за обучение в писане на цифри и букви забелязвам точно това, също така не спазването на никакъв ред, буквите и се веят като байрак, ако нея поправя Sad .
Тя си е изявен левак още от най-ранна детска възраст, не съм я насилвала, но и тя допуска същите грешки и за това те питам.

# 41
  • Мнения: 668
Цитат на: big mama
(аз си ти наричам леваци Embarassed , но в родата ги имаме та не е обида , а закачка Wink )

Малко Off, но според мен "левичар" е човек с леви убеждения Wink

# 42
  • София
  • Мнения: 39 758
Цитат на: honey13
Малко Off, но според мен "левичар" е човек с леви убеждения Wink

на мен пък не ми харесва "левак", което според означава човек дет нищо не може да направи Simple Smile

# 43
  • Мнения: 1 533
Цитат на: AnMary_

на мен пък не ми харесва "левак", което според означава човек дет нищо не може да направи Simple Smile


...което ме подсеща, защо се казва "айде у лево", в смисъл на -разкарай се- а не "у десно" Rolling Eyes

# 44
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Цитат на: big mama
Цитат на: logo5ka

Детето беше 100% изявен десничар. В резултат на това се бяха появили нарушения в писането- грозно писане, огледални знаци, неспазване на редовете и т.н.

 
 Първо се извинявам, че цитирам от контекста на писаното от теб, но все пак в периода на заучаването на точното писане, не е ли нормално да го има огледалния правопис при левичарите(аз си ти наричам леваци Embarassed , но в родата ги имаме та не е обида , а закачка Wink )При Димана, която още е малка, но има лични напъни за обучение в писане на цифри и букви забелязвам точно това, също така не спазването на никакъв ред, буквите и се веят като байрак, ако нея поправя Sad .
Тя си е изявен левак още от най-ранна детска възраст, не съм я насилвала, но и тя допуска същите грешки и за това те питам.


Не, в този случай, нещата бяха излезли извън всякакви допустими граници. Освен всичко имаше и нарушения в говора, а не знам дали знаете, но писмената и устната реч се управляват от различните полукълба. Т.е едното отговаря за четенето и писането, а другото за говоренето и разбирането на устната реч.

Общи условия

Активация на акаунт