Кухнята - колко ви струва?

  • 26 139
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Цената-  на мебелите /съответно какви са/
Уредите - вградени или не - какви
Екстрите - аксесоари - осветление, мивки, плотове, механизми и т.н.

Разяснете моля, по-подробно, с колко се простихте за вашата прекрасна кухня! Crazy

# 1
  • Мнения: 5 539
3 бона.
Ламиниран МДФ.
4 линейни метра.
Без уредите.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 689
Моята Василиса Прекрасна все още е в процес на поръчка.Затова не мога да кажа точна цена, защото до края все нещо ще се промени и съответно цената ще варира.Но определено няма да мина по тънката линия  Sad.
Уредите ми ще са вградени /без хладилник и абсорбатор/,мивка нямам още,механизми ще добавям и в последствие.Но съм си наумила мелница за отпадъци и резервоар за веро.
Калкулацията на края...но при всички случаи ще ми се  Cry.

# 3
  • Мнения: 1 391
да , така и предполагах, че цените са от сорта, без уредите... а уредите? колко?

И още един въпрос - Вградени или Невградени Уреди?
За и против? Предимства и недостатъци /зачетох нещо за вградените фурни и как хората си хвалят добрите стари печици? , та се замислих/
Има ли някой с впечатления и от двете и да може да ги сравни?

# 4
  • Мнения: 5 539
Ами уредите май биха стрували още толкова, зависи все пак на какво ще се спрете.

Нямам впечатлния от вградени уреди, другите да кажат.

# 5
  • Мнения: 204
Цената на кухнята е около 3300, шкафове + мивка+ барплот+8 лунички, около 7 линейне метра.
Уредите ми са вградени, по- красиво е, фурна- 700 лв., миялна- 800 лв., аспиратор- 800 лв., плот - 350 лв.
сега съм с различни марки, но още не съм ги ползвала, старите ми бяха пак за вграждане- candy- много бях доволна

# 6
  • София
  • Мнения: 375
шкафовете са 5 линейни метра МДФ около 3500лв. с механизъм за бутилки и специални плъзгачи на чекмеджетата за  лесно плъзгане.
уредите са пичка -700лв, плот 400, абсорбер 300, миялна 450, пералня 1000, хладилник 800
общо-3650, другите неща като роботи и микровълнови си ги взех от стария апартамент понеже са нови та несъм давала пари за тях....
а и да незабравя мивка + батерия + дозатор за веро е 350лв

# 7
  • Мнения: 1 152
Мебелите за кухнята 4,5 л.м. постформинг, с алуминиеви вратички 3 бр. и една вагонетка - 4300 лв.
Мивка, смесител                                                                                                                             - 360 лв.
Уреди за вграждане - печка, абсорбатор, миална и готварски прот, и хладилник                  -3700 лв.
Разни други - лампи, аксесоари                                                                                                     -200 лв.
Общо:                                                                                                                                         - 8560 лв.
Малиииии, не бях си правила сметка до сега. ooooh! ooooh! ooooh!

# 8
  • Мнения: 326
Шкафове по поръчка - мой проект - ПДЧ - около 10 линейни метра -3000 лв
Аспиратор Конелиано + вградена фурна Горение + плот с два котлона с сензорно управление - 800 лв.
Осветителни тела - около 200 лв.
Мивката е в цената на шкафовете, батерията е на Видима - Севлиево - 80 лв. направо от завода Simple Smile
Дограма - ПВЦ - май че беше към 600-700 лв - Кьомерлинг.
Теракот и плочки за стената - около 400 лв ако не се лъжа.
Пералня и други уреди си имахме, а да - хладилник Горение - 1000 лв.
Ами това е. Само да кажа че това го правихме миналото лято август месец.

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 14:33 от valeto

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Не помня всичко по отделно, уви, но грубо към десет бона вързахме Crazy Шкафовете бяха 3 850, това го помня. Абсорбатор, миялна, пералня, гранитна мивка и батерия купихме накуп с отстъпка от Стройкото, общо платохме към 2 500 май Thinking Още толкова дадохме за хладилник, фурна и плот, пак на една фирма, пак с отстъпка...Окачен таван с осветление около 2-300 лв. Маса с 4 стола - около 500 лв. Подова настилка и латекс - и там може би към 200 лв., да не са и повече...Ааа, и мъничките плочки за гърба на кухнята бяха скъпички - към 45 лв. за кв.м., значи около 300 лв. и за тях. Друго не се сещам...
Абе кухнята си е най-скъпото в едно жилище. Следва банята. Останалото се преживява Peace

# 10
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
да , така и предполагах, че цените са от сорта, без уредите... а уредите? колко?

И още един въпрос - Вградени или Невградени Уреди?
За и против? Предимства и недостатъци /зачетох нещо за вградените фурни и как хората си хвалят добрите стари печици? , та се замислих/
Има ли някой с впечатления и от двете и да може да ги сравни?
Относно уредите имам това.
http://www.gorenje.bg/1260?aid=10105
http://www.gorenje.bg/1262?aid=9523
И аз четох за старите фурни вчера и честно казано споделям това мнение. Фурната ми  пече много по-бавно от старата, не ползвам много от функциите / не са ми нужни/, трудно се почиства, за по малко от година се развали вратата и платих още 50 лв. за някакви панти. Не си заслужава парите- това е моето мнение. Най-много ме дразни  водното почистване- препоръчва се след всяко готвене - голямо улеснение.
От плота също съм разочарована- и той трябва да се чисти след всяко готвене иначе трудно се почиства, надраска се още първия месец въпреки, че внимавам , постоянно бърша тенджерите да не капне капчица вода върху плота, иначе остават петна.
И накрая искам да подчертая, че това си е  лично мое мнение и е насочено към авторката на темата.

# 11
 Моята е 3 000 бона без ел уредите, но ще ви я покажа като ми я монтират Laughing

# 12
  • Мнения: 2 401
Лакиран МДФ, 4.50 м. - 4300 лв. без уредите и без кой знае какви  глезотии по шкафовете.  Уредите и допълненията струваха повече от кухнята, но нямам спомен колко точно.

# 13
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Кухнята ми ще е на буквата П   2,20-3,10-1,70;  ПДЧ, с мивка, смесител с чупеща керамична глава, вграден отцедник за чинии и чаши, вградено кошче за боклук, джоли, последния от шкафовете става на  маса с падащи плотове, фурна за вграждане Candy, двойка газови котлони Conegliano, аспиратор Conegliano, съдомиялна Midea  всичко за 3 575лв Ще е готова след няколко месеца,(правим ремонт и обзавеждаме целия апартамент, затова срока на изработка е по-дълъг), ще пусна снимки.

# 14
Кухнята ми ще е на буквата П   2,20-3,10-1,70;  ПДЧ, с мивка, смесител с чупеща керамична глава, вграден отцедник за чинии и чаши, вградено кошче за боклук, джоли, последния от шкафовете става на  маса с падащи плотове, фурна за вграждане Candy, двойка газови котлони Conegliano, аспиратор Conegliano, съдомиялна Midea  всичко за 3 575лв Ще е готова след няколко месеца,(правим ремонт и обзавеждаме целия апартамент, затова срока на изработка е по-дълъг), ще пусна снимки.
Моята в последствие се оказа по-скъпа, но ти избиваш рибата като цена Shocked Супер малко пари newsm78

Общи условия

Активация на акаунт