имали ли сте такъв проблем с бебето

  • 486
  • 4
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Здравейте мамчета, имам следния проблем. Елена има 2 /вече 3/ лишейчета на едната бузка. Така е от 2 седмици. До 4м. кърмих, после с добавка Хип h.a, защото даде алергия към бебешката козметика. На 7м. я върнах на нормално АМ, от началото на 8м. яде освен зел. пюре, плодово, пилешко и каша. Давах и много сок от моркови - на ден по 200 понеже го обича. Като отидохме при лекарката преди 10 дни тя каза, че е по всяка вероятност от белтъчините - пренасищане с белтъци в организма и в резултат на това алергична реакция. Сега сме на диета - без месо, без каша, само зеленчуци и отново на антиалергично мляко. Лошото е, че петната не изчезват. Плаша се - опасна ли е тази алергия и дали ще може да я надрасте - значи ли че няма да давам нормално мляко, сирене, кисело мляко по -натам? Имали ли сте такива проблеми? Изписаха ни Елоком ако не мине, та ще го почвам сигурно кремчето.
Пазили ли сте и вие такава диета и докога?

# 1
  • Мнения: 630
Здравей. На моята бебка й бяха излезли лишейчита по краката по едно време. Предписаха ни едно кремче и за 1 седмица се скриха. Педиатърката ми каза, че е не е алергия, но е реакция от храна и ако мога да разбера от какво е и да го намаля. Тя тогава вече ядеше доста неща, но се сетих, че бях засилила приема на моркови, тъй като ни откриха проблем с очите и предположих, че е от тях. Намалих приема на моркови и нещата се оправиха. Няма нищо страшно.

# 2
И ние имахме някакви такива екземи,не само по лицето,а и по тялото.Казаха,че не може да се установи от какво точно са и ни предписаха Низорал и Елоком по равни части в началото,после 2:1.За 10дни се оправи.Не сме били на диета.То може изобщо да не е от храната,тогава бяхме само на мляко.

# 3
  • Мнения: 508
И ние имахме същия проблем. На същите месеца и се появиха петънца по краката. Тогава беше на кърма + Нан Ха. До 6 м, не им обръщах внимание и мазах с Атодерма. На 6 м, педиатърката реши, че е реакция към белтъка, въпреки, че вече ядеше месо, жълтък, сметана и т.н, но реакция нямаше. Петната не се увеличиха, нито намаляха. Лекувахме се, 10 дена -Зиртекс и захранването отначало. Идеята беше да се види от какво е направила реакция. Пие Фризопеп-мляко с разграден белтък. Петната изчезнаха, само отвреме на време се появяват, въпреки, че яде  вече тествана храна. Сега яде почти всичко. Без телешко, сметана, жълтък, банан и домат. Въпреки, че яде млечни бисквити и няма проблем. Според мен и педиатърката, може да е направила реакция към ваксините. Ако може да се каже диета, да, все още внимавам с белтъка. Педиатърката казва, че до 1 г се израства.

# 4
  • Мнения: 3 500
Моника имаше лишейчета, и то постоянно й излизаха и изчезваха. Лекарката каза, че понякога се появяват и да ги мажа с Елоком. Не съм ги мазала много, повечено изчезваха от самосебе си.

Общи условия

Активация на акаунт