Има ли мами на смесено хранене?

  • 3 518
  • 9
  •   1
Отговори
Има ли мами на смесено хранене-да кърмят,да цедят кърма  и да я дават с шише? И накрая да хранят с адаптирано млако? Това може би е най сложната формула за хранене Cry Нека да обменим мнения ,идеи...Да си споделим проблемите...

# 1
  • Мнения: 6 315
Моето бебе е на смесено хранене, но го кърмя от гърда. Така е от двуседмично, та до сега (почти 9 месеца). Явно имам късмет, че не се отби.

# 2
  • Мнения: 3 394
Аз бях така-кърмене колкото се може повече и шише от време на време. После минах веднъж кърма, веднъж шише и така до 5 месец Cry Толкова успях!

Ако има нещо по-специфично, което искаш да знаеш и ако мога да помогна ще съм насреща Stuck Out Tongue

# 3
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Adriana
Аз бях така-кърмене колкото се може повече и шише от време на време. После минах веднъж кърма, веднъж шише и така до 5 месец Cry Толкова успях!

Ако има нещо по-специфично, което искаш да знаеш и ако мога да помогна ще съм насреща Stuck Out Tongue


Никак не е малко!

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Моят син също беше на смесено хранене от раждането си.
До 3,5 месеца сучеше без проблем, но след това се отби.Аз продължих с изцеждането и даване на кърмата с шише и така още 1 месец. После имах здравословен проблем и гинеколожката ми препоръча спиране на лактацията. Та така успях до 4,5 месеца, което си е чисто геройство за мен, имайки предвид, че каката и за секунда не е сукала. С нея се цедих до 2-рия месец, след това казах край.
Ако имаш конкретни въпроси, насреща съм, все още ми е прясна информацията Simple Smile

# 5
Благодаря за отговорите Simple Smile Аз месец и половина кърмих без проблем и дохранвах само вечер с 30 мл.Но бебчето изведнъж започна да нервничи по време на кърменето и да отказва да сучи. Опитах какво ли не Cry Сега успявам да кърмя само нощем когато е сънена.През деня цедя кърмата  и редувам: едно хранене само кърма,едно само адаптирано мляко.Всеки път предлагам  да суче, но Cry сукне два пъти и се отказва.Лошото е че нервничи и с биберона ,но там някакси успявам да го задържа в устата.ОХ, Confused: къде бъркам Confused: Пишете ми  и за цеденето-има ли някакви правила?

# 6
  • Мнения: 5 370
Айде да се включа и аз-прясна прясна мама.Поради факта,че родих секцио,имах големи проблеми със слизането на кърмата и отпушването на каналите-да са живи и здрави акушерките,които ми помогнаха за последното. При измервания обаче се установи,че произвеждам незадоволително количество кърма за дните,на които е Станислав.Така че сега кърмя-почти не остава за цедене-и дохранвам с адаптирано.Бебо за момента има страхотно желание за кърмене-дано продължи по-дълго.

# 7
  • Мнения: 1 800
И при нас беше така. 40 дни само. От гърдата изобщо не се получи и се изцеждах с помпа, давах му от шише кърма колкото има и дохранвах с адаптирано мляко. От 40-ия ден е само на НАН1.

# 8
  • Мнения: 153
Бебе Жорко го кърмих 6 дни докато бяхме в болницата, но беше голямамъка и за мен и за него. След като се прибрахме реших да изцеждам и да му давам с шише, когато не достигаше кърма добавях адаптирано мляко. И така до ден днешен. Наистина това е най-доброто решение когато бебето не  иска да суче, а в същото време все пак получава най-добрата храна.

# 9
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Coeur
Айде да се включа и аз-прясна прясна мама.Поради факта,че родих секцио,имах големи проблеми със слизането на кърмата и отпушването на каналите-да са живи и здрави акушерките,които ми помогнаха за последното. При измервания обаче се установи,че произвеждам незадоволително количество кърма за дните,на които е Станислав.Така че сега кърмя-почти не остава за цедене-и дохранвам с адаптирано.Бебо за момента има страхотно желание за кърмене-дано продължи по-дълго.

Аз също съм със секцио - но количеството кърма няма нищо общо, проблемът при секциото е, че не ти дават детето веднага и не се стимулира лактацията. След като почнеш да кърмиш редовно обаче (на поискване, а не на 3 ч), количеството се възстановява и се регулира според нуждите на бебето. Пробните кърмения за съжаление не дават адекватна информация, а са накарали не една майка да дохранва с формула. Ако наистина има обективен проблем с кърменето, формулата е решение - но в твоя случай има много по-лесен начин да си регулираш кърменето, а и сте твърде малки за смесено. За повече информация - знаеш къде! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт