Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

След като измерих температурата,тернометъра показа 37 градуса.Знам че това е точно на границата,докторката ни каза че било нормално,но съм притеснена.Колко градуса трябва да показва тернометъра,за да се води температура?И как се сваля темп.при двумесечно бебе?
Цитирай
моята докторка ми бе6е казала 4е 37 градуса е нормална температура за малките бебета,съ6то 4е ако е някаква инфекция не6то тази температура се секудни достигала по високи стойности и да не се притеснявам ,бебетата издържали дори 40 градуса,ама да не го оставям така,да го увия със студени 4ар6афи и ако и тогава не спадне малко панадол4е,да меря температурата на гънката на кра4ето с обикновен термометър и това 37 да не ме тревожи,за6тото бебетата не можели о6те да си регулират телесната температура,което във по горните месеци се оправяло
Цитирай

София

37 градуса е нормална температура. От 37.1 градуса вече е повишена. До 38 градуса не се дава лекарство за сваляне на температурата.
Цитирай

Варна

... бебетата не можели о6те да си регулират телесната температура...
Така е.
Топло е. Давай на бебчето повече водичка.
Цитирай

Там някъде

Къде измери температурата - в дупето или под мишничката? Ако е в дупето трябва да махнеш 0,5.
Иначе, ако наистина бебето повиши температура повече от 37 гр., търси лекар. Много е малко човечето. Дано наистина да е претопляне.
Цитирай

37-37.2 е нормална за бебе.

...
Топло е. Давай на бебчето повече водичка.

То предполагам пие по 700-800 грама мляко, няма страшно за течностите  Very Happy
Цитирай

София

Къде я измери наистина?

За течностите пише, че трябва да пие по 100мл на кг тегло дневно. До 10 кг. Като прехвърли 10 е по-малко, ама списанието ми не е тук сега да кажа колко точно.
Цитирай
Моето синче, от 1 месец след раждането до 1год. и 6-8 мес. все си поддържаше 37,2 до 37,5. А се оказа колкото педиатри - толкова и мнения. То не бяха изследвания, то чудо. След като се оказа, че всичко си му е наред. Към деветия месец медицинските светила заключиха, че може да е вид алергия. Но с оглед на ситуацията не разрешавах да му слагат ваксини с тази  температура! Пораснахме и сега вече няма този проблем! Най- вероятно наистина бебетата не могат да си регулират телесната температура. Четох доста по въпроса и дори 37,5 е допустима нормална температура.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.