температура при двумесечно бебе

  • 2 759
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 712
След като измерих температурата,тернометъра показа 37 градуса.Знам че това е точно на границата,докторката ни каза че било нормално,но съм притеснена.Колко градуса трябва да показва тернометъра,за да се води температура?И как се сваля темп.при двумесечно бебе?

# 1
моята докторка ми бе6е казала 4е 37 градуса е нормална температура за малките бебета,съ6то 4е ако е някаква инфекция не6то тази температура се секудни достигала по високи стойности и да не се притеснявам ,бебетата издържали дори 40 градуса,ама да не го оставям така,да го увия със студени 4ар6афи и ако и тогава не спадне малко панадол4е,да меря температурата на гънката на кра4ето с обикновен термометър и това 37 да не ме тревожи,за6тото бебетата не можели о6те да си регулират телесната температура,което във по горните месеци се оправяло

# 2
  • Мнения: 1 044
37 градуса е нормална температура. От 37.1 градуса вече е повишена. До 38 градуса не се дава лекарство за сваляне на температурата.

# 3
  • Мнения: 143
... бебетата не можели о6те да си регулират телесната температура...
Така е.
Топло е. Давай на бебчето повече водичка.

# 4
  • Мнения: 1 113
Къде измери температурата - в дупето или под мишничката? Ако е в дупето трябва да махнеш 0,5.
Иначе, ако наистина бебето повиши температура повече от 37 гр., търси лекар. Много е малко човечето. Дано наистина да е претопляне.

# 5
  • Мнения: 46 403
37-37.2 е нормална за бебе.

...
Топло е. Давай на бебчето повече водичка.

То предполагам пие по 700-800 грама мляко, няма страшно за течностите  Grinning

# 6
  • Мнения: 6 164
Къде я измери наистина?

За течностите пише, че трябва да пие по 100мл на кг тегло дневно. До 10 кг. Като прехвърли 10 е по-малко, ама списанието ми не е тук сега да кажа колко точно.

# 7
Моето синче, от 1 месец след раждането до 1год. и 6-8 мес. все си поддържаше 37,2 до 37,5. А се оказа колкото педиатри - толкова и мнения. То не бяха изследвания, то чудо. След като се оказа, че всичко си му е наред. Към деветия месец медицинските светила заключиха, че може да е вид алергия. Но с оглед на ситуацията не разрешавах да му слагат ваксини с тази  температура! Пораснахме и сега вече няма този проблем! Най- вероятно наистина бебетата не могат да си регулират телесната температура. Четох доста по въпроса и дори 37,5 е допустима нормална температура.

Общи условия

Активация на акаунт