Как поддържате краката си лятото?

  • 4 524
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Всяка вечер ги четкам и въпреки това имам чувството, че изглеждат мръсни.
Какви четки, пудри, измиващи средства ползвате?
Споделете Hug.

# 1
  • Мнения: 865
и аз така,но какво да се прави като ходим с чехли и сандали Hugнай-добре ми е като се върна от педикюр

# 2
  • Мнения: 727
измивам ги,мажа с кремче
за ноктите отделно  bowuu

пп:заглеждалили сте се в краката на хората лятото,ужас грозна гледка,днес направих тази грешка,от чиста проба любопитсво извода,каквато глава такива и ходилата...повечето поддържани жени/мъже са с чисти и резнати нокти ПОНЕ

# 3
  • Мнения: 544
Всекидневната грижа е измиването със сапун и една четка, но иначе веднъж седмично ги кисна, пиля, мажа с крем, лакирвам и това е, даже нямам нужда и от педикюр, за сега се справям дама Peace

# 4
  • Мнения: 6 164
Гледам да не побеляват от изсушаване, ежедневно търкане с пемза, крем и педикюр.
Мръсни не ми изглеждат, явно се пазя, знам ли, макар че малкия ми ходи по краката. Ако се налага се забърсвам с мокри кърпички, ако не мога да ги измия, да не е без хич. Единствено побеляването и загрубяването ми е проблем и то само на палците отстрани от външната страна. Е тва ми е проблемното място и гледам да търкам редовно. Confused

# 5
  • Мнения: 4 392
Гледам да не побеляват от изсушаване, ежедневно търкане с пемза, крем и педикюр.

Ежедневното търкане с пемза ги изсушава още повече.

# 6
  • Мнения: 6 164
Стига бе! Shocked
Благодаря ти за съвета, не го знаех. Embarassed
Значи само с крем? Thinking
Защото при палците си е осезаемо по-груба кожата.  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 392
Стига бе! Shocked
Благодаря ти за съвета, не го знаех. Embarassed
Значи само с крем? Thinking
Защото при палците си е осезаемо по-груба кожата.  Rolling Eyes

Моля! Grinning
Ами да ти кажа, аз го научих от опит. След като няколко поредни години се скъсвах да се щавя, а резултатът беше плачевен. Накрая прочетох в едно списание, че колкото повече търкаш, толкова повече ти загрубява кожата като един вид естествена реакция против травми и наранявания (нали лятото през повечето време сме боси..)Организмът не може да си позволи мекичка кожа на толкова открито място..
Та така..Кремче му е майката..аз съм доволна от един немски, специален за крака и пети, но можеш а вземеш всякакъв мазен. Peace

# 8
  • Мнения: 917
С ето това

# 9
  • Мнения: 4 053

а това какво е  Crazy

# 10
  • Мнения: 1 418
Моите крака не се цапат.От нас до колата и от колата
до работата,ми то няма време.МИя ги,добре ги подсушавам,
след което слагам крем.Педикюр си правя също.

# 11
  • Мнения: 3 622
Имам си малък комплект за педикюр в къщи и веднъж седмично се заемам с ходилата си. Инъче всяка вечер като се върна се измивам добре и си слагам крем.  Wink
Неприятна е гледката да видиш жена с черни ходила, все пак има мокри кърпички при нужда да се  позабършат малко  Mr. Green

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Леле чак черни ходила, добре че не се заглеждам  Shocked Иначе вечер и аз процедирам като вас - измиване, не с четка, защото не ми е необходима, пемза но не прекалявам и с нея..Имам лош опит с прекомерно стъргане с пемза - така ми загрубяха стъпалата, че чак ме болеше като стъпвах...Мажа с крем за крака или с лосион за тяло. Ходя и на педикюр, но не много често...

# 13
# 14
  • Мнения: 393
Всяка вечер след баня се мажа с кремче. 2-3 пъти в седмицата ползвам пемза или ексфолиант

# 15
  • Мнения: 690
Стига бе! Shocked
Благодаря ти за съвета, не го знаех. Embarassed
Значи само с крем? Thinking
Защото при палците си е осезаемо по-груба кожата.  Rolling Eyes

  И при мен палците са голям проблем Tired. Много се дразня, че седят, като мазоли.
 Какво ли не правя, за да ги махна, но те се появяват пак и пак..... ooooh!

# 16
  • Мнения: 4 053

e,хубаво де,постоянно ли си с чорапи  Thinking

# 17
На скоро си купих един крем на Рубела за крака с мента и лимон, беше за около 1 лев и направо съм учудена - много е приятен, мирише хубаво, от ментата в жегите краката се охлаждат.
Аз по принцип имам много нежни стъпала - стават ми мехури от протриване от долу на самите стъпала от някои обувки и после изобщо не мога да ходя, за това винаги се мажа с крем, но все купувах разни на Шол, но ето че човек може да се изненада приятно.
Започнах да карам и детето и мъжа ми да се маже даже.

# 18
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Всяка вечер крем за крака. Измиването и педикюра се подразбират,
А относно чорапите- мъжът ми ходи постоянно с такива на работа и има пети като на бебе.
Без крем, без пемза- завиждам му.

# 19
  • Мнения: 27 524
Слагам редовно крем за крака, за да е кожата мека и гладка. Много ми е гадно да видя жени и особено млади момичета с напукани пети, удебелени кожи и едни такива прашно-бели крака  Confused

# 20
  • Мнения: 1 149
Слагам редовно крем за крака, за да е кожата мека и гладка. Много ми е гадно да видя жени и особено млади момичета с напукани пети, удебелени кожи и едни такива прашно-бели крака  Confused
PeaceХодя на педикюр,на лак и мажа с кремче всяка вечер

# 21
  • Мнения: 528
Ходя на педикюр, всяка сутрин и  вечер крем, преди да изляза пръскам със спрей против изпотяване и слагам пудра за крака. 
За съжаление, колкото и грижи да полагам, краката ми не спират да се потят. Ужасно е.  Sad

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

За съжаление, колкото и грижи да полагам, краката ми не спират да се потят. Ужасно е.  Sad

Ползвала ли си спрея против изпотяване на Биотрейд - Одорекс, за крака?

# 23
  • Мнения: 2 492
Писнало ми е от моите пети ... ходя на педикюр на всеки три седмици , краката ми изглеждат добре само първата седмица и после отново стават зле . Мажа ги всяка вечер с крем и спя с чорапи . Търкам ги с пемза , когато се къпя , ексфолирам ги с един продукт на Ейвън ... даже съм почнала с мас и невен да ги мажа .
Петите много бързо ми се удебеляват , а сега взеха , че се и нацепиха .
Умирам от срам от хората и като се загледат ми е много притеснено . Кой знае какво си мислят ... младо момиче , а гледай кви пети .  Sick

# 24
  • Мнения: 917

1 път седмично по 20мин  Laughing

# 25
  • Мнения: 4 392
а сега взеха , че се и нацепиха .

Това може и да е признак за заболяване. Може и само козметичен да е проблемът, не искам да те плаша..Но, за успокоение, направи консултация с лекар или си пусни изследване на кръвната захар..

# 26
  • Мнения: 769
а сега взеха , че се и нацепиха .

Това може и да е признак за заболяване. Може и само козметичен да е проблемът, не искам да те плаша..Но, за успокоение, направи консултация с лекар или си пусни изследване на кръвната захар..
Тръгнах да пиша точно това - нацепването на петите без видими причини може да е симптом за здравословен проблем, както и грубата кожа на лактите. Аз имам ендокринологично заболяване и така разбрах. За кожата на лактите изобще не бях обърнала внимание, но после започнах да се заглеждам в приятелките ми - на всички им е нормална, моята е по-груба. Така е и с кожата на петите ми. Сега много старателно се грижа за тези места.. наред разбира се с лечението.

# 27
  • Мнения: 2 492
Направила съм си изследвания ... кръвната захар ми е в норма , явно е наследствено . Майка ми е със същите пети , само дето неините не се цепят .

# 28
  • Мнения: 4 053

1 път седмично по 20мин  Laughing

ама много си дискретна,
аз и по-повече време седя с чорапи пък не бих казала,че с това само си помагам на краката Thinking

# 29
  • Мнения: 4 392

1 път седмично по 20мин  Laughing

ама много си дискретна,
аз и по-повече време седя с чорапи пък не бих казала,че с това само си помагам на краката Thinking
Това май бяха някакви специални чорапи.. Thinking Някой ще ни осветли ли? Laughing

# 30
  • Мнения: 4 392
Направила съм си изследвания ... кръвната захар ми е в норма , явно е наследствено . Майка ми е със същите пети , само дето неините не се цепят .

Да не ги търкаш прекалено често и дълго?
Щом се цепи кожата, явно е много суха...  Все някаква причина трябва да има.
Можеш да пробваш маски със затоплен зехтин, чорапи на краката, докато попие и т. н.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
колкото повече търкаш, толкова повече ти загрубява кожата като един вид естествена реакция против травми и наранявания (нали лятото през повечето време сме боси..)Организмът не може да си позволи мекичка кожа на толкова открито място..
Та така..Кремче му е майката..

Мдааа
Не търкам изобщо, само мажа всекидневно с кремче и нямам никакви напуквания - нито на петите, нито на пръстите.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Всеки ден мажа с крем за крака.Рядко търкам с пемза.

# 33
  • Мнения: 3 675
аз ползвам крема против изпотяване за крака на орифлейм, а от другия месец ще се сдобия с техния дезодорант за крака, която ще бъде намален на 5,50.

# 34
  • Мнения: 809
Има една много хубава маска за крака. Прави ги да изглеждат бели, а стават и меки.
Та:
Равни количства хума и кисело мляко. Стоиш 10-15 м. Ефектът е поразяващ!
 bowuu

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Има една много хубава маска за крака. Прави ги да изглеждат бели, а стават и меки.
Та:
Равни количства хума и кисело мляко. Стоиш 10-15 м. Ефектът е поразяващ!

 newsm78
Непременно ще я изпробвам.

# 36
  • Мнения: 4 053
Има една много хубава маска за крака. Прави ги да изглеждат бели, а стават и меки.
Та:
Равни количства хума и кисело мляко. Стоиш 10-15 м. Ефектът е поразяващ!

 newsm78
Непременно ще я изпробвам.

и аз  thumbsup

# 37
  • Мнения: 1 098
Под душа с пемза, след това с крем за крака и от време на време- педикюр. Правя си и една купена маска с восък, както на ръцете така и на краката.

# 38
  • Мнения: 1 771
Под душа с пемза, след това с крем за крака и от време на време- педикюр. Правя си и една купена маска с восък, както на ръцете така и на краката.

Може ли да кажеш на коя фирма е маската и в аптеките ли я продават?

# 39
  • Мнения: 3 356
Вода,сапун,четка,пемза и много крем.

# 40
  • Мнения: 731
Ежедневно ползвам пемза и мажа с крем.

# 41
  • Мнения: 528

За съжаление, колкото и грижи да полагам, краката ми не спират да се потят. Ужасно е.  Sad

Ползвала ли си спрея против изпотяване на Биотрейд - Одорекс, за крака?

ползвах го, без ефект... Sad

# 42
  • София
  • Мнения: 471
Когато петите са по загрубели, изтърквайте ги или по скоро изшлайфайте с шкурка на сухо -има такива на Ейвън, Орифлем, а може би и по козметичните магазини. След това миене с ексфолиант и крем. Прави се , когато има какво да изшлайфате, т.е. може и всеки ден.

# 43
  • Мнения: 2 673
Ежедневно правя вана със соли, ексфолирам, мажа с омекотяващ гел с лавандула. Стремя се към перфектен педикюр.

и...пак са сухи Sick

# 44
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Писнало ми е от моите пети ... ходя на педикюр на всеки три седмици , краката ми изглеждат добре само първата седмица и после отново стават зле . Мажа ги всяка вечер с крем и спя с чорапи . Търкам ги с пемза , когато се къпя , ексфолирам ги с един продукт на Ейвън ... даже съм почнала с мас и невен да ги мажа .
Петите много бързо ми се удебеляват , а сега взеха , че се и нацепиха .
Умирам от срам от хората и като се загледат ми е много притеснено . Кой знае какво си мислят ... младо момиче , а гледай кви пети .  Sick

И аз съм така, ако ходя на педикюр, два три дена след това са ми добре, но после ........ужас. И мен ме е срам, купила съм всичко необходимо и за домашен педикюр и пак съм си така.  Направо мога да кажа, че ми  е комплекс. Сега ще пробвам маската, написана по-горе в темата. А дали наистина напуканите пети не са предшественик на някакво заболяване....
Педикюристката ми се вижда в чудо с мен.

# 45
  • Мнения: 212
А някой ползвал ли е онези бръснарски ножчета на Солинген дето са специално за крака и които направо ти режат като с бръснач кожата по петите и мазоли ако има. аз имам едно такова нещо и онзи ден го пробвах и така си нарязах петите че не е истина. вие можете ли да работите с такова чудо.

# 46
  • Мнения: 336
Аз правя всяка вечер пилинг на стъпалата с едни тампони, напоени с гликолова киселина, след това ги масажирам  с масажно масло за стъпала и ефектът е нулев към отрицателен, стъпалата ми станаха ужасно сухи и съм сигурна, че е от пилинга!  ooooh!

# 47
  • Мнения: 393
В тези жеги краката ми страшно започнаха да се изпотяват та в събота си купих една пудра от която съм очарована вчера цял ден въпреки огромната жега краката ми изобщо не се изпотиха. Пудрата е на Кокона и струва около 1, 50 лв но ефекта върху моите крака е поразителен, не съм очаквала какви ли не спрейове ползвах... Party

# 48
  • Мнения: 528
А някой ползвал ли е онези бръснарски ножчета на Солинген дето са специално за крака и които направо ти режат като с бръснач кожата по петите и мазоли ако има. аз имам едно такова нещо и онзи ден го пробвах и така си нарязах петите че не е истина. вие можете ли да работите с такова чудо.

Миналото лято се вкарах в същото приключение, с нарязани, изпилени и остъргани пети...голям зор видях.
От тогава с ножчетата само при педикюристка.

# 49
  • Мнения: 4 633
Прочетох тук, че не си правя услугана стъпалата, но всеки ден ги търкам с пемзата и после с едно кремче за крака Peace Впечатленията ми обаче са, че ходенето бос вкъщи разказва играта на нежните ходила Tired

# 50
  • на село
  • Мнения: 70
А бе каквото  и да си пишем тук ,лятото трудно се поддържат петите на краката,и не ми се вярва всички да са изрядни,аз не ходя на педикюр,защото нямам време,но пък за сметка на това гледам всяка вечер да ги мажа с крем 'ГЛИЗОЛИТ"-някакъв немски ако не се лъжа,но съм доволна.

# 51
  • Мнения: 14 469
Гледам да не побеляват от изсушаване, ежедневно търкане с пемза, крем и педикюр.

Ежедневното търкане с пемза ги изсушава още повече.


така е Peace миналото лято го забелязах, ако един ден пропусна да ги изтъркам и загрубяваха още повече. сега ги търкам само два пъти седмично, иначе всяка вечер крем, след като изляза от банята

# 52
  • Мнения: 2 673


[/quote]
Ежедневното търкане с пемза ги изсушава още повече.

[/quote]


аре стига бе ooooh! СИГУРНО ЗАТОВА СА МИ СУХИ все...

# 53
  • София
  • Мнения: 3 787
Пемза 2 пъти в седмицата,всеки ден ексфолиращ и след това омекотяващ крем.Това са ми май грижите за краката,но и на мен много ми изсъхва кожата Thinking

# 54
  • Мнения: 4 392
всяка вечер да ги мажа с крем 'ГЛИЗОЛИТ"-някакъв немски ако не се лъжа,но съм доволна.
Много го тача този крем. Силиконов е и създава защитен фон. Ползвам го зимата за ръцете. Peace
Трябва да се пробва. Peace

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Болна тема...
Ползвам всякакви кремове, вазелини, пила за крака (че уж е по-щадяща), но траен ефект няма. След няколко часа отново петите (че и пръстите) са ми отново много сухи. Планирам тези дни да отида на педикюр, така искам да се видя с изрядни стъпала.  Sad

# 56
  • Мнения: 526
Впечатленията ми обаче са, че ходенето бос вкъщи разказва играта на нежните ходила Tired
Вярно е,откакто перкам боса у дома,доста ми загрубяха петите SadНо пък в тия жеги така ми е по-удобно на краката.
Иначе и аз често ги търкам с пемза,след това мажа с крем.

# 57
  • Мнения: 12 126
Впечатленията ми обаче са, че ходенето бос вкъщи разказва играта на нежните ходила Tired
Подкрепям това, а също и прахът, когато сме с отворени обувки. В момента вкъщи правим ремонт, в който участвам активно -  навсякъде е прашно и съответно краката ми загрубяват буквално за един ден. Много е гадно. А ако вечерта забравя да ги намажа с крем, на другия ден е направо нетърпимо  Sad. Искам да попитам тези от вас, които са използвали вазелин за ходилата дали попива напълно или остава мазно, защото не си представям в това топло време да си легна с чорапи, а смятам, че вазелинът би ми помогнал доста.

# 58
  • Мнения: 1 207
Ходя на педикюр и като се сетя ги  минавам с онази голямата  пила като се къпя.В последно време обаче забелязвам,че вените много ме болят от топлото и доп. натоварване(да мъкна малкия) и май ще почвам да ги мажа с Лиотон1000.

# 59
  • Мнения: 493
Аз ползвам 2 крема на AVON за крака един пилингов,и другият е с кафе-страхотен ефект Peace Peace PeaceИзмиването всеки ден е излишно да го коментирам WinkСъщо поддържам педикюр(и то сама,не ме питаите как с тоя голям корем Joy)

# 60
  • Мнения: 2 015
Ежедневно с пемза, крем и спрей за крака Peace..

# 61
  • Мнения: 1 919
нищо не ги правя-но май като гледам трябва и аз да се погрижа-затова ще изчета вашите съвети

# 62
  • Мнения: 259
Каква пемза ползвате??? Обикновенна във формата на сапун или тези дето са с дръжка като пила???

# 63
  • Мнения: 3 351
що само през лятото?  Rolling Eyes аз си ги поддържам целогодишно, така като дойде лятото не се чудя кво да ги правя  Rolling Eyes

# 64
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
що само през лятото?  Rolling Eyes аз си ги поддържам целогодишно, така като дойде лятото не се чудя кво да ги правя  Rolling Eyes
Крем-гума и овлажняващ крем на д-р Шол. Peace

# 65
  • Мнения: 5 140
Слагам редовно крем за крака, за да е кожата мека и гладка. Много ми е гадно да видя жени и особено млади момичета с напукани пети, удебелени кожи и едни такива прашно-бели крака  Confused

 Peace, абсолютно вярно.

# 66
  • Мнения: 2 492
Момичета имам малко подобрение на петите , нали ви се оплаках ...  Laughing
Зарязах пемзата и почнах да се мажа сутрин и вечер със свинска маз  Sick и невен в нея , спя с чорапи и от ден на ден кожата изглежда все по хидратирана и вече не стават бели .
Явно кожата е била много изсушена от цялото това пилене всеки ден .

# 67
  • Мнения: 463
Ужас ,мия ги постоянно и след като се прибера са черни отдолу,немога да си измия и обувките добре ,толкова са мръсни улиците ни ...мия си джапанките с доместос и пак не излиза чернотията.Ползвам пила и пемза като се сетя,педикюр задължително,ноктите ги режа до дъно за да не събират мръсотия.

# 68
  • Мнения: 1 299
Аз си имам ето това



След един 20 мин масаж слагам крем за крака и всичко е ок  Peace

# 69
  • Мнения: 463
Да,супер е това и аз съм се замислила да си купя такова  thumbsup

# 70
  • Мнения: 4 076
Аз си имам ето това



След един 20 мин масаж слагам крем за крака и всичко е ок  Peace
Уредът масажира,така ли  newsm78 Сигурно е много приятно.Кажи нещо повече,или дай линкче,може и аз да си взема в такъв случай.Аз ползвам кюрета за петите,отделно пемза,и все по-зле става положението.

# 71
  • Мнения: 1 299
Ами като джакузи е - мехурчета има, вибрира... Има и приставки за масажиране - триеш си стъпалото на тях...Много е приятно Peace Особено, ако цял ден си обикаляла с неудобни обувки и те болят възглавничките, просто е такъв релакс за стъпалата, аз много го харесвам.

Продават ги в Технополис, Техномаркет, метро... Набързо прегледах каталога на Техномаркет и попаднах на тези предложения:

BOSCH PMF-1232

ROWENTA TS-3510

ROWENTA TS-5510

На снимките се виждат бубунките за масаж на стъпалото, а водата отделно може да прави мехурчета, само да вибрира, може и двете едновременно....много е приятно, всички в къщи я ползваме  Peace

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Да ви се похваля - току-що се връщам от педикюр и не мога да се нарадвам! За пръв път ходя на такава процедура и краката ми изглеждат прекрасно! Жената ми почисти петите със специално ножче (явно пилата вкъщи не е достатъчна), оформи ноктите и кожичките и ме лакира с най-тъмно червения лак, който видях на стелажа. Страхотно удоволствие е - и самата процедура, и резултатът след това.  Grinning

# 73
  • Мнения: 2 039
Аз си имам ето това



След един 20 мин масаж слагам крем за крака и всичко е ок  Peace
И аз имам такова чудо,направо е супер  Peace Действа не само на краката,но и отпуска тялото и главата,защото по ходилата ни има много точки,отговарящи на различни части на тялото. Слагам понякога соли(и шепа морска сол става),друг път ментово масло и др.След 15-20 мин. подсушавам,мажа обилно с крем за крака и така.Иначе под душа търкам с пемза,а горната част на ходилото-с ексфолиант за тяло,включително обстойно между пръстите  Peace

# 74
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 365
С пемза и крем,но въпреки това са ужасни Confused

# 75
  • Мнения: 4 358
На всеки душ се търкам с по-груба гъбка, пемза ползвам през няколко дни. Крем задължително, лак също.

# 76
  • Мнения: 13 165
Вечер ги ухажвам със соли, мажа ги с кремче и им правя масаж.  Wink

# 77
  • Мнения: 3 351
Слагам редовно крем за крака, за да е кожата мека и гладка. Много ми е гадно да видя жени и особено млади момичета с напукани пети, удебелени кожи и едни такива прашно-бели крака  Confused

 Peace, абсолютно вярно.
Peace напълно вярно е, да.
синеоч, дъщеря ти има най-прекрасното име  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт