Как поддържате краката си лятото?

  • 4 527
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 392
Направила съм си изследвания ... кръвната захар ми е в норма , явно е наследствено . Майка ми е със същите пети , само дето неините не се цепят .

Да не ги търкаш прекалено често и дълго?
Щом се цепи кожата, явно е много суха...  Все някаква причина трябва да има.
Можеш да пробваш маски със затоплен зехтин, чорапи на краката, докато попие и т. н.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
колкото повече търкаш, толкова повече ти загрубява кожата като един вид естествена реакция против травми и наранявания (нали лятото през повечето време сме боси..)Организмът не може да си позволи мекичка кожа на толкова открито място..
Та така..Кремче му е майката..

Мдааа
Не търкам изобщо, само мажа всекидневно с кремче и нямам никакви напуквания - нито на петите, нито на пръстите.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Всеки ден мажа с крем за крака.Рядко търкам с пемза.

# 33
  • Мнения: 3 675
аз ползвам крема против изпотяване за крака на орифлейм, а от другия месец ще се сдобия с техния дезодорант за крака, която ще бъде намален на 5,50.

# 34
  • Мнения: 809
Има една много хубава маска за крака. Прави ги да изглеждат бели, а стават и меки.
Та:
Равни количства хума и кисело мляко. Стоиш 10-15 м. Ефектът е поразяващ!
 bowuu

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Има една много хубава маска за крака. Прави ги да изглеждат бели, а стават и меки.
Та:
Равни количства хума и кисело мляко. Стоиш 10-15 м. Ефектът е поразяващ!

 newsm78
Непременно ще я изпробвам.

# 36
  • Мнения: 4 053
Има една много хубава маска за крака. Прави ги да изглеждат бели, а стават и меки.
Та:
Равни количства хума и кисело мляко. Стоиш 10-15 м. Ефектът е поразяващ!

 newsm78
Непременно ще я изпробвам.

и аз  thumbsup

# 37
  • Мнения: 1 098
Под душа с пемза, след това с крем за крака и от време на време- педикюр. Правя си и една купена маска с восък, както на ръцете така и на краката.

# 38
  • Мнения: 1 771
Под душа с пемза, след това с крем за крака и от време на време- педикюр. Правя си и една купена маска с восък, както на ръцете така и на краката.

Може ли да кажеш на коя фирма е маската и в аптеките ли я продават?

# 39
  • Мнения: 3 356
Вода,сапун,четка,пемза и много крем.

# 40
  • Мнения: 731
Ежедневно ползвам пемза и мажа с крем.

# 41
  • Мнения: 528

За съжаление, колкото и грижи да полагам, краката ми не спират да се потят. Ужасно е.  Sad

Ползвала ли си спрея против изпотяване на Биотрейд - Одорекс, за крака?

ползвах го, без ефект... Sad

# 42
  • София
  • Мнения: 471
Когато петите са по загрубели, изтърквайте ги или по скоро изшлайфайте с шкурка на сухо -има такива на Ейвън, Орифлем, а може би и по козметичните магазини. След това миене с ексфолиант и крем. Прави се , когато има какво да изшлайфате, т.е. може и всеки ден.

# 43
  • Мнения: 2 673
Ежедневно правя вана със соли, ексфолирам, мажа с омекотяващ гел с лавандула. Стремя се към перфектен педикюр.

и...пак са сухи Sick

# 44
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Писнало ми е от моите пети ... ходя на педикюр на всеки три седмици , краката ми изглеждат добре само първата седмица и после отново стават зле . Мажа ги всяка вечер с крем и спя с чорапи . Търкам ги с пемза , когато се къпя , ексфолирам ги с един продукт на Ейвън ... даже съм почнала с мас и невен да ги мажа .
Петите много бързо ми се удебеляват , а сега взеха , че се и нацепиха .
Умирам от срам от хората и като се загледат ми е много притеснено . Кой знае какво си мислят ... младо момиче , а гледай кви пети .  Sick

И аз съм така, ако ходя на педикюр, два три дена след това са ми добре, но после ........ужас. И мен ме е срам, купила съм всичко необходимо и за домашен педикюр и пак съм си така.  Направо мога да кажа, че ми  е комплекс. Сега ще пробвам маската, написана по-горе в темата. А дали наистина напуканите пети не са предшественик на някакво заболяване....
Педикюристката ми се вижда в чудо с мен.

Общи условия

Активация на акаунт