Йога или пилатес за бременни?

  • 3 670
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Някой посещавал ли е такива курсове в София? Ако да, моля споделете впечатления и координати.

# 1
  • Мнения: 468
Аз за първи път чувам че има пилатес за бременни. Tezzy, имаш ли някаква информация къде има подобни курсове?

За йогата знам че има в студио Гаятри зад Плиска тъкмо когато се засилих да отида, се оказа че юли и август ще почиват. Иначе съм чела положителни мнения за йогата, отразявала се много добре на психиката и те подготвяла за раждането.

# 2
  • Мнения: 5 183
АИначе съм чела положителни мнения за йогата, отразявала се много добре на психиката и те подготвяла за раждането.

И аз съм 4увала само хубави неща за йогата и влиянието й върху бременната жена
Ли4ни впе4атления нямам

# 3
  • Мнения: 148
анима, и аз се бях запътила към Гаянтри, но разбрах, че не работи. Иначе курсове има обявени на още 3 места: фитнес-център Младост, Спарта и 1 в Лозенец, но навсякъде са свалени от програмата.
За това реших да попитам дали някой посещава нещо подобно и ако може да сподели къде.

# 4
  • Мнения: 247
Здрасти,
аз практикувам йога и сега, когато съм бременна също. Според мен в София единствено в студио Гаятри има курсове, като действително те спряха за ваканцията и започват на 16 септемрври. Аз лично ги посещавам и съм много доволна от учителката- Росица Божкова. Препоръчвам ти горещо да посетиш поне един урок и да разбереш за какво иде реч. Междувременно можеш да си вземеш от някоя от големите книжарници диска на Роси Божкова, изготвен от нея и съдържащ специална релаксация за бременни (една интересна компилация от йога -нидра (това е древна тантрична практика), визуализация и др.). Казва се "Релаксация за носещите живот в себе си". Има много основни йога-асани, които са изключително подходящи за подготовка към раждане (разтягане на тазобедрените мускули, усилване на влагалищните мускули, подобряване кондицията на червата (най-вече дебелото черво)), но най-вече релаксацията и гъвкавостта са предимство. Гръбнакът на бременната жена е подложен на голямо напражение, а чрез йога се облекчава многократно и се поддържа гъвкав.
Считам, че Пилатес точно в този момент не е подходящ, а и честно да ви кажа, мисля че този Дж.Пилатес е копирал почти изцяло от йога.
Координати можеш от сайта www.natalyoga.com

# 5
  • Мнения: 468
tezzzy, аз миналата седмица питах във Фитнес център Младост - казаха ми че имат гимнастика за бременни понеделник и петък от 17.00 часа. горещо се надявам да не са излезли и те в отпуск, утре смятам да проверя и ако има да отида.

На мен за съжаление другите са ми доста далече.

Аз си мислех за cd с упражнения, но ми се иска поне първите един-два пъти да отида при инструктор, особено с йогата, защото никога не съм тренирала нещо подобно. 

# 6
  • Мнения: 546
Аз ходих на пилатес за бременни на стадион Васил Левски и бях много доволна.
Това беше преди година и нещо, но предполагам, че все още ги има тези часове.
Рекламират ги в списание "9 месеца" и на училището им за бременни.

# 7
  • Мнения: 1 216
Ще се намеся като фен на каланетиката.
Пилатес е базиран до голяма степен на каланетични и йога упражнения.
Аз се занимавам с каланетика от доста време, преди посещавах курсове, сега се занимавам вкъщи. Не спрях през цялата бременост и тялото ми се чувства във форма.  Има доста упражнения за рзтягане/стречинг, които са полезни за бременността. Ако се пренасочите каланетика има и на Стад В.Левски и в Ю.Спарта".

# 8
  • Мнения: 148
Момичета, много ви благодаря за полезната информация!!!  bouquet

# 9
  • Мнения: 148
aнима, права си за фитнес център Младост. Изглежда аз съм свалила грешна програма от нета. Звъннах сега по телефона и курсове има. Водят се от инструктора им по йога. Мисля да си потърся и диска на Роси Божкова по съвет на Daniella. За съжаление линка не се отваря към natalyoga.com

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Фитнеса в Младост ще почива през август. Не през целия месец, някъде от около 05.08, но до кога.....Като разбера, ще пиша.

# 11
  • Мнения: 534
Наскоро и аз чух,че йогата спомага много за по-лесно раждане,тъй като
при заниманията с нея мускулите се разтягат.
Майка ми преди се занимаваше усилено с йога(и аз,ама за кратко) и в нейните книги
съм виждала,че има упражения,които са подобни на стандартните,но се видоизменят специално за тялото на бременната жена.
Май е крайно време и аз да започна с тренировките  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 78
Водна аеробика!  smile3521

Аз ходех отпреди да забременея... и след това, но за съжаление ми се наложи да прекъсна
http://www.vodna-aerobika.com/

Има няколко басейна, в които можеш да ходиш...
За лятото е страхотно разхлаждащо и тонизиращо

плаща се по 5-6 лева, но дори и обикновен басейн цените са същите за час по свободно плуване... а това е много по-добро. Тренъорката е страхотна и одтеля специално внимание на всички. ОСОБЕНО на бременните

# 13
  • Мнения: 468
Днес ходих на гимнастиката за бременни във фитнес център Младост. В понеделник и петък е от 17.00 часа. не ми казаха за отпуск август месец, но сигурно е така, не съм питала. Иначе гимнастиката е приятна, е, на моменти е малко зор, но като се умориш си почиваш. Основно са упражнения за ръце, малко за крака и накрая разтягане.

# 14
  • Мнения: 468
meglenita, ти къде точно си ходила на водна гимнастика? На сайта дават три места с график на тренировките - те едни и същи ли са за бременни и за не-бременни? Simple Smile

Аз се притеснявам малко дали басейните ще са достатъчно чисти...

Общи условия

Активация на акаунт