Кога заведохте за пръв път децата на море?

  • 3 877
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 437
Заведох го няколко дена, след като навърши годинка.
На плаж го водех сутрин за да спи, а аз да с е попека на спокойствие (30-40мин). После, след като се събудеше го изкарвах на пясъка и беше..кошмарно. Издържаше точно 20-30мин максимум и се изнервяше. Още не беше проходил. Пясъка му боцкаше крачетата, налапваше се с пясък, не можеше да лази (пак боцка), не можеше да гледа към водата, защото му блестеше слънцето, вятъра духаше и го дразнеше...изобщо...не му беше много кеф.
Дори и басейна бързо му омръзваше.
Следобедите не го водех, защото много духаше.
Но пък поне бяхме там и дишаше морски въздух. Имаше си и тен накрая Simple Smile

Имаше и други набори на плажа, които откарваха по половин ден без да им писне. Така, че май си е до детенце.

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ще отидем, знам, че е полезно.

Извън темата е, но мисля че е добе да се прочете...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206211.0

# 32
  • Мнения: 6 155
Дребният беше на 4мес. и половина.
Рано сутрин и късно следобед на плаж. Не беше мечтаната почивка, но за почивка с бебе беше добре  Laughing

# 33
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 390
Първия път мисля да му е другото лято. Това лято аз ще отида на море да си почина. С него няма да ми е почивка. Това дете не се спира на едно място, не се заиграва с нещо за повече от 5 мин. Мерси аз от такваз почивка..

# 34
  • Мнения: 330
На 13 месеца.

# 35
  • Мнения: 3 089
август ще ходим. тогава камен ще бъде на 3 месеца, а петра на 21.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 457
Вече направихме първото море - на 2 г.

# 37
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
И моите бяха на 1 г. и 2-3 месеца /родени са април и май/
Вече съм  забравила какво е да се излежваш спокойно на плажа с книжка в ръка. Но пък това удоволствие съм заменила с друго  Grinning.
А в ресторантите беше наистина трудничко - не помня да съм седяла повече от 5 мин. около масата Mr. Green

# 38
  • София
  • Мнения: 1 621
На 1г. и 7м. за пръв път я заведохме на море. Изкарахме добре, без проблеми или болести. Peace

# 39
  • Мнения: 500
Лъчезара беше на 1,4.Мислехме да я водим предното лято ,когато беше на 5 месеца,но се разболя....

# 40
  • Мнения: 46 478
На 2 г. беше. Не излизаше от водата  Crazy Изкарахме добре, бяхме с още едно семейство с дете на нейната възраст.

И на 1 г. щях да я взема, но реших майка ми да я гледа, за да си почина малко, каква ти почивка, не ми излизаше от главата, стояхме само няколко дена и се прибрахме  Confused

Притесняваше е единствено пътуването, до тогава беше пътувала най-много 200 километра наведнъж, но нямаше никакви проблеми  Peace

# 41
  • Мнения: 809
Заведохме го точно на 6 м. - тогава се падаше лятото, иначе може би и по-рано бихме го завели. Но при нас нещата са малко по-различни. Имаме вила на морето. Взехме едната баба с нас, която го гледаше. На плаж не сме го водили постоянно. Само в ранните масове и то, колкото да види и докосне морето.
Та бщо взето не сме представителна извадка, защото реално детето не е било на море. Нямаше разлика от това да го гледаме вкъщи и на вилата. Просто климатът беше по-различен.

# 42
  • Мнения: 605
Голямата - на 11 месеца, малката - на 1г. 3м.
И оттогава ги водим по 2 пъти през лятото. Много им харесва  Grinning

# 43
  • Мнения: 1 069
Големия беше на 3г и 4м, а малкия на 2г и 8м. Оттогава насам все по- лесно става.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 097
На годинка беше и ужасно се изплаши и от морето и от пясъка даже  Rolling Eyes
На следващата година положението беше коренно различно  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт