Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

гр.София

Здравейте мами
Имам въпрос за кашите и килограмите на бебчета...моята педиатърка ме посъветва след 7 месец да вкарам кашите,но повечето майки ме питат защо ще вкарвам каши след като детенцето ми върви едричко(т.е. в момента сме 8400гр на 68см)...момичета ме съветват да взема бебешки бисквитки и да и ги давам с плодови пюрета...та въпроса ми е какво да правя...не ми се иска да лишавам детето от нищо а според мен ако не дам каша ще лиша бебчо от нещо кажете може ли да я лиша от нещо ако не и дам каша
Цитирай

Велико Търново

Не знам защо сте решили,че от кашата се пълнее,а от бисквитите не newsm78
Цитирай

София

Ами да,siska79  е напълно права!Бисквитите даже според мен са по-калорични от една безмлечна оризова каша например,смесена наполовина с плод!
Цитирай

София

Мисля, че ако кашата е с повече плод не е по-калорична от бисквитите. Може да редуваш каша с плод и плодово пюре с адаптирано мляко например. Чела съм мнения на доста мами, които са споделяли, че децата им не са наддавали от кашата. Дъщеря ми доскоро ядеше всеки ден каша и то почти без плод заради силно чувствителен стомах и в момента е 67 см. и 6600, на почти 9 месеца. Та както виждаш кашата май не ни действа много!!! Laughing
Цитирай

Пловдив

аз въведох оризовата каша от самото начало и след един месец ядене на каша Нина е качила 300 гр. - наполовина на предния месец, когато беше само на кърма. не мисля, че трябва да се притесняваш щом не прекаляваш.
Цитирай

София

И аз въведох оризова каша миналия месец, а бебо качи 350гр за месеца (за справка, до миналия месец, когато беше само на кърма, качваше по килограм  Very Happy), така че не мисля, че от кашите се пълнеее.
Цитирай

Варна

Моята дъщеря яде каша всеки ден от 7-месечна и всеки месец качва по 500гр (в момента е почти 8кг на 72см). Не смятам, че от кашата се пълнее (поне като съдя по моята дъщеря).
Цитирай

гр.София

Благодаря ви мили мами за споделения опит май наистина ще си послушам педито а не приятелките с който си разхождам малката принцеска
Цитирай
Mamcheta,az mislia ,4e i bez kashi bebeto moje da si e debelichko.Moeto e na 7 meseca i e 12 kilograma,i e samo na karma.
Цитирай

ruse

И аз не бих казала, че от кашите бебчето става "дунди" Laughing !Поне нашият опит с кака Теа е такъв, че тя бавно си наддаваше по принцип, но и след въвеждането на каши, нищо не се промени; изобщо не започна да едрее в по- бързи темпове... Sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.