Някой иэлекувал ли се е от натрапчиви мисли???

  • 24 136
  • 8
  •   1
Отговори
Эдравейте моля ви эа съвет baby_neutral От иэвестно време имам натрапчиви мисли който направо ме сасипват буквално Cry немога да се отърва от тях Sad Искам да попитам някой иэлекувал ли се е от това състояние и как??? Ще съм ви беэкрайно благодарна да ме насочите как да реша тоэи си проблем!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
6 години се мъча да си излекувам, но ефект няма, ще се радвам да сподели някой, който се е излекувал и с какво, защото при мен не помогнаха антидепресанти, хомеопатия, психоаналитици, капки на БАХ, невролози, психиатри....

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
На всички тези хора понякога може да се помогне с медикаменти, но най-добре е да се опитат да разговарят с някого за проблемите си, за натрапчивите си мисли и желания. При по-тежки случаи е наложителна намесата на психотерапевт.

Така завършва статията и съм съгласна с това - ако усещаш, че не можеш да се справиш сама, потърси професионална помощ.

# 4
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аз съм се излекувала преди няколко години.С помоща на психиатър и антидепресанти.Борих се и сама,но безуспешно.Потърси помощ,не се страхувай,процеса е дълъг,но се лекуваш на 100%.Поне аз бях така Peace.Желая ти успех и много сили Praynig

# 5
Natrapchivite misli imat razlichna priroda razlichen harakter,
razlichna prichina. Te sa edni sapuneni mehuri, palni bezumia,
koito nahluvat v glavata i mogat d ate podludiat ako im obrashtash vnimanie.
Redno e da is kajesh che tova sa natrapchivi misli i sa palna glupost
i da ne se zanimavash s tiah. Te mogat da vnushavat strah , zaplahi,
chuvstvo za vina i kakvi li ne idiotshtini. chesto tezi misli idvat
ot bezdesitvie na choveka, ot nezaetost n auma i tialoto, ot niakakva
krainost (prekalen perfekcionizam ili prekaleno chuvstvo za chistota,
ili prekaleno chivstvo za pravednost). Tezi divotii v glavata se lekuvat
sas spodeliane s tochni achovek, mngo hora sa se izlekuvali s medikamenti
no lekarstavata sa pomognali na niakoi a drugi moje bi shet si galtat
hapovete godini nared. Hubavo e chovek da im se prismee, da n eim obrahsta vnimanie, da ne obshtuva s tiah i nai dobre da si sabere mislite varhu neshto
interesno i znachimo s celia si um. edin den , dva denam tri dena , deset dena bez natraplivi misli i shet si otidat. chesto natr misli idvat sled nevroza ili iztoshtenie ili napregnat moment. Pojelavam na vsichki koito imat takova stradanie da se izbaviat ot nego.

# 6
  • Мнения: 3 410
6 години се мъча да си излекувам, но ефект няма, ще се радвам да сподели някой, който се е излекувал и с какво, защото при мен не помогнаха антидепресанти, хомеопатия, психоаналитици, капки на БАХ, невролози, психиатри....
Мъжът ми се излекува с положително мислене, колкото и странно да ви се струва, започна да чете книги по психология на успеха - на Лио Хозър, Кийосаки, Доналд Тръмп , Ог Мандино и други подобни автори.

# 7
  • Мнения: 8
Аз също страдам от тези натрапчиви мисли и понякога се чудя до къде мога да стигна в тях.
Пробвах с хомеопатия, а сега и с лек антидепресант и има ефект, но като ги спра ще видя...
Истината е да го осъзнаеш, че имаш проблем- това не е редно- и да работиш по въпроса.
Наистина книгите помагат- аз си купих "Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу- там е казано много ясно, че можеш да постигнеш всичко.
Попринцип на мен ми казаха, че някой хора си имат генетично предразположение към това- просто в даден момент, при някаква ситуация се отключва.
Медитацията също е много важна, ако си запозната с нея.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Забелязала съм факта, че тези мисли са до голяма степен навик и малко им трябва, за да се отприщят. И законът: засилват се при отрицателна психонастройка, страх, нервно изтощение.

Най-доброто оръжие: силата на здравия разум, че съответните мисли са пълни идиотщини, нещо ирационално, и способността да има се надсмеем.

Също и това, че навикът се лекува с навик, нужно е и усилие малко по малко съзнателно и целенасочено да се избягва робуването на тях.

Общи условия

Активация на акаунт