Мили мами, абе как го давате това пюре/сок между храненията?

  • 1 254
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 298
Благодаря на всички - сокове не съм давала и май нямам намерение поне за сега. добре си хапва детенце, ама аз не го насилвам - ако изяде порцията - изяде. Не давам допълнително. Просто ми беше интересно, на доста места срещах този израз " ... се дава между храненията" и реших да попитам.

Дава се между основните хранения, които са закуска, обяд и вечеря. Това ще рече, че можеж да го предложиш както в 10-11 например, така и като следобедна закуска. Аз плодове така съм давала, най-вече към 17 за следобедна закуска. Никога не съм ги давала за десерт след основно хранене, това не е добра идея - или поне 30 минути преди хранене, или най-малко 3 часа след това: това е правилото, което следваме с таткото и преди беба да се роди ...

# 16
  • Мнения: 2 677
Не съм давала между храненията.

# 17
  • Мнения: 230
Сега като чета отговорите и се замислям - може би това "между храненията" се има предвид за трикратното хранене и тогава наистина един плод/плодово пюре в 10 и в 16 часа ще се яви между храненията, тоест между основните три хранения. Иначе за бебе, което яде по 5-6 пъти хранене "между храненията" за мен е мисия невъзможна и ненужна.

# 18
  • Мнения: 3 500
  Аз давам плодове между храненията PeaceАко сутрин си пие млякото в 7.00,то в 9.00 й давам пресен,пасиран плод,после в 11.00-зеленчуковото пюре-никога не давам  десерт след основно хранене Naughty
Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт