Бременни чужбински мами - 11

  • 10 325
  • 266
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 147
Сонита, страшно сладурски неща си купила. Толкова са хубави бебешките неща, едвам се удържам и аз да не се впусна в пазар, но не знаем пола още и не е добра идея.

Джена много добре изглежда болницата. Ново, чисто, луксозно.  А това, че не оставят да преносваш е чудна новина, и аз трябва да питам при нас как стои въпроса.

# 16
ами и аз... първа бременност (в смисъл, че ще е с продължение)... аз съм на 31... пушач, пияч и танцьор понастоящем в депресия, не знам от страх или от това, че не мога да седна да си изпия бирата с цигара като хората Sad много ми е невно, бюста ме боли, не мога да спя, не ми се яде... в общи линии не си го представях толкова негативно Sad февруари-март ще се ражда бебето, ще знам сигурната дата (относително естествено) до 2 седмици, защото тук се чака доста време за среща с гинеколог! Sad както и за всичко останало!   

# 17
  • Мнения: 1 147
peyka , добре дошла, и горе главата!
Вярно, че първите месеци са трудни и тежки, ама минават, като мине 10-12 седмица, ще се чувстваш далеч по-добре. И аз бях така в началото, а и доста други момичета. Още асимилираш какво точно ти се е случило  Simple Smile И аз се стреснах доста, и то при положение, че бебето е искано, и чакано. Трябва време да свикнеш с мисълта и да приемеш какво те чака. Отминават голяма част от първите симптоми -  гадене, нервност, главоболие, безсъние ... нормализират се нещата и организма се адаптира. Дай си време. За първия преглед, и тук е така ( аз съм в Щатите), аз знаех близо месец преди да ме пуснат да видя гинеколог, изобщо не назначават преглед преди 8-ма седмица. Наминавай по-често, тук всички са минали по твоя път и знаят как се чувстваш, момичетата са много мили.

# 18
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Наистина 68 номер ми се вижда много голямо, а 56 сигурно ще е за 1-2 обличания Thinking Thinking Thinking
Аз от първия път нямам спомен - всичко беше купено от мъжа ми докато бях в болницата - той има страхотен усет и доста често му възлагам големи пазарувания - отдава му се на човека - вкус, преценка...до сега не е купил едно нещо да не ми хареса Flutter Да си призная и с хранителните продукти пак е така Embarassed Embarassed мен хич ме няма, даже си обсъждат с майка ми цени и марки Embarassed Embarassed пък аз не мога да взема много отношение в разговора

Кажете вие кои номера вземате за първите месеци? Сонитка, особено ти - ти си най напред с материала в пазаруването Wink Wink
Аз тази седмица ще поръчвам  Crazy

И в тукашния Бенетон има много хубави неща, ние фамилно сме фенове на този магазин - цялото семейсво сме основно от там и от Мехх облечени и обути. Е, аз сега си взех и един бременен панталон от Н&М - ама големи са боклуци там, много хора купуват, но на мен почти нищо не ми харесва.

  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 854
Добро утро от нашите ширини Hug
Деси, аз имам много малко 56 номер, наистина е за няколко обли4ания...поне много малки изглеждат.В немско са пак-по големи,в холандско са доста мини Mr. Green.При мен преобладават 62 и ако нещо ми хареса взимам 68.По едно време си помислих 4е нямам достать4но дрешки за сьвсем новородено, ама 50 е супер малко и не виждам голяма разлика с 56.
От H&M имам 3 панталона-домашен като анцунг,който ве4е е полуразпаднал се,но добра работа свьрши, един 7/8 летен и един дьльг по официален.Но и на мен дрехите там не ми харесват.Исках да си взема някаква хубава рокля или пола, но няма.Дори и бебешките дрешки тази година са ску4ни SadАз оттам взех само 2 бебешки паму4ни блузки,нищо друго не ми грабна окото.
Сонита, ние нямаме номер 60 на Бенетон Sad
Клара, аз сьщо 4аках да ми напредне бремеността та да се вижда по добре бебето на 3Д,но като отидох този ми уби мерака,4е трябвало по-рано.Дано при теб се полу4и супер Hug
Jenna,много шик тази болница..рецепцията като на хотел Heart Eyes.Пожелавам ти да имаш само хубави спомени от нея Grinning
Me_and_baby,при нас 68 е доста голямо,колкото и едро бебе да се роди този размер ще му е доста просторен.Може пьк при вас 68 да са по-малки(както например в Холандия са ни по малки дрешките,в сравнение с Германия).
fata morgana,ние ги видяхме "срамните устни" на ехото и снимка си имам.Доста добре изразени ми се виждат,ама знае ли 4овек дали не е някоя по-малка пишка..хахаха.Ина4е корема ми е напред,по скоро заострен както описваш.Бабата на мьжьт ми твьрди,4е ако за пьрви пьт усетиш бебето от дясната страна ще е моми4е.Те си имат акушери в рода и уж знаели.Ще видим Wink
Милика, разликата е в образа,визуализацията,по-доброто ка4ество,по-висока резолюция.На 3Д/4Д се виждат детайли,могат да се разли4ат примерно клепа4ите на о4ите, да се видят и преброят ясно прьстите на рьцете,формите са изразителни и заоблени,органите се виждат по друг на4ин.Все едно си вьтре в корема си Grinning.На обикновенното 2Д ехо в болницата е 4ерно-бяло, размазано и неясно.Ето погледани този сайт да видиш разликата http://www.babyimage.nl/index.html

Лек и хубав ден Hug

# 20
  • Мнения: 3 478

Междувременно ме разведоха да разгледам родилното - само мога да ви кажа, че тва дето МисЗ го разпраяше (бани, плазмени телевизори, интернет, самостоятелни стаи, рум сървиз и прочие) е налице и при мене  newsm68. Родилното е просто фантазия - чисто ново новеничко, и в много отношения прилича на хотел. Направих едни снимки с телефона, ама не знам колко хубаво се вижда, ще прикача да покажа.

Ха, ха, казах ли ти аз да си го видиш, че на всякъде е тъй. Много хубаво наистина изглежда, с кеф да си раждаш там Mr. Green.

И аз като Ми енд Бейби съм в оглед на колички. Само дето аз на този етап търся двойна  Mr. Green. Ако има мами сред нас, на които им се е налагало да ползват двойна, може да  ми хвърлят предложение.

# 21
  • Мнения: 1 593
MissZ, имам една приятелка дето е на "твойто дередже" (демек 1 годишна дъщеря и 17та седмица бременна) - ще я запитам какви колички гледат. Аз харесах една на first wheels май се казваше фирмата, но съм я виждала с близнаци, които не вярвам да изкарат там повече от годинка (тесничка ми се видя). Има още една, тя сигурно ще ти свърши работа, но след като бебето навърши поне 4 месеца.

за Н&М, абре гледам в отчетните момичетата купили едни сладки бебешки дрешки от Zara и H&M, та ходих и аз в Американските такива - егаси боклуците имаше. Сега не се учудвам като ми казвате, че не ви харесва, ами то направо като вехтошарник, кой би искал да облече бебето си в бабешко КАФЯВО???

за болницата, наистина е хубава, за мене е важно хубавата обстановка, но ха дано всичко мине по-вода там, че това е далеч по-важно  Praynig

# 22
  • NL
  • Мнения: 520
Цитат
Милика, разликата е в образа,визуализацията,по-доброто ка4ество,по-висока резолюция
Аха ясно.На мен само нормално ехо са ми правили досега.Кой ги дава тези 3Д тук по холандско и аз да си поискам едно за следващият преглед Praynig?

Цитат
Нали и твоят е италианец, по мое мнение повечето са доста скептични към нови и чуждоземски манджи
Сонита,като спомена  това та се сетих,че предишната седмица гледах Джеими Оливър в Италия.По-точно в района на Сицилия.Нищо,че човекът известен готвач,италианците с такова пренебрежение му опитваха манджите и все нищо не им харесваше.Той каза по този повод,че по-трудни клиенти от тях досега не е имал.Всичко се сравнявало с ястията на майките и затова друг ако сготвел,никога не е на същото ниво.Дупе да ви е яко с такива капризни мъже Mr. Green Mr. Green Mr. Green.
Dezita  сега ти погледнах календарчето,че и ти си доста напред Peace.

Цитат
Искам да ви кажа съвсем сериозно - хапвайте си без притеснение момичета, особено последните месеци като се наместят хормоните не се пълнее.
Аз само бих добавила,че и да се пълнее какво толкова?Не сме бременни всеки ден я.Имам една колежка и с двете ражданя качва над 30 килограма.С второто бебе си я спомням беше много хм,айде да кажа-пухкава.Сега такава фигура е направила,никакъв спомен от излишни килограми.И това за някакви си месеци.В такъв период мисля за други неща но не и да пазя диети.Е,да не се уливаме все пак де,че то и това вредно.
Да ви кажа аз чакам също момиче.На 100% му повярвах на доктора ,че ще е момиче а сега чета,че именно при тях не било сигурно и можело в крайна сметка и да сбъркат пола на бебето.
Та да поизчакам до следващото ехо с покупките.Да няма изненади и сега друго да ни кажат.Не ,че ще е проблем но вече съм се настроила на розова вълна.

# 23
  • Мнения: 1 269
MissZ   за мен това е решението за пореодени деца  Grinning



Аз съм със Maclaren Twin Techno,тъи като горната е от скоро на нашият пазар.Аз търсех предимно лека,не много обемна при сгънато положение и не на последно място удобна за бебока.В на4алото слагах 4увал4е на бебето(идва си с коли4ката),4е каката беше много "грижовна" и все се опитваше да го докопа Mr. Green
Дано поне малко съм  била полезна  Peace

# 24
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Здравейте, момичета  Hug

Позволете ми да се присъединя към групата след толкова четене на форума  bowuu

Хм... 32 год вече  Shocked, живеем в Бостън, първа бременност, която все още приемам като голямо бедствие  newsm78

Извинявам се предварително за тормоза, който ще упражнявам върху вас, за информация около бременността и всичко останало свързано с бебоците... ама много съм уплашена  Crazy

# 25
  • NL
  • Мнения: 520
Indiana 007,добре дошла  bouquet.Нали за това сме всичките тук,да си обменяме информация и да дискутираме.
И на мен форума ми е много полезен.Доста неща  научих за бебето а и не само.

# 26
  • Мнения: 3 638
"Минавах" наблизо и реших да се отбия  Grinning Ние уж се готвим за барбекю, ама нещо едни сиви облаци взеха да се натрупват. Дано не завали  Praynig
peyka , добре дошла и честита бременност! Не се притеснявай - в началото всички се шашкаме  #Crazy колкото и да е очаквано "събитието". И тук на гинеколог се ходи от 10-та седмица, а дотогава се пази и използвай случая да откажеш цигарите - съвет на бивш пушач  Mr. Green

Indiana007, привет и на теб и не се шашкай! Аз съм на 35 и първа бременност  Simple Smile Ще видиш, че положението не е чак толкова "бедствено", колкото си мислиш  Hug

Милика тук по Холандско 3Д никой не ти дава - трябва да отидеш на частно и да си го платиш  Simple Smile Иначе ако имаш намерение да го правиш и аз бих те посъветвала да побързаш. Аз съм вече доста напред, де, но от доста време бебките ги гледат само на части, а когато ходих на 20-та седмица (на нормално ехо) се виждаше как двете се "бият" в коремчето  Simple Smile

# 27
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Цитат
Dezita  сега ти погледнах календарчето,че и ти си доста напред

Мдааа, и това никак не ме успокоява Rolling Eyes Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 147
Мацки, имате ли списък с покупки за бебето? Четох тук из другите форуми, но нещата ми се струват адаптирани за българската действителност, а тук има други продукти също. Чудех се да не пропусна нещо. Ако някой има, дали ще ми го метне да погледна за успокоение?  Laughing

# 29
  • Мнения: 3 478
Индиана, добре дошла при нас! Много взехте да ставате Бостънките Mr. Green.

МЛН количката е супер, много ми хареса, обаче кошче за кола прикрепя лисе към нея, че на мен до 6-я месец ще ми се налага?

Джена, до сега съм чела ревюта за двойни колички. Половината народ ги плюе, половината ги харесват. С две думи никаква помощ в избора. Но определено искам от тези дето са една зад друга седалките, другите са ми много широки. А и трябва да мога да щраквам кошчето на бебето за поне едната от седалките.

Общи условия

Активация на акаунт