Трискаидекафобия или Страхът от петък 13

  • 1 860
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
 Страхът от петък 13 си има име и собствено научно название - Трискаидекафобия.

 Суеверни ли сте?
Влияе ли ви дешният ден отрицателно на емоциите?
И какви ритуали за късмет, използвахте сутринта преди работа?

# 1
  • Мнения: 656
Тази сутрин се чувствам зле.
Не съм правила никакви мероприятия.
Календарът ми казва, че е петък 13ти. От това ще да е.
Календарът ми казва също, че имам ПМС ...  Tired

# 2
  • Мнения: 179
Аз се поизлежавах доста време. Но се усетих, че ПМС отмина, а М хич го няма..!?! newsm12

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Едно куче имаше неистовото желание да го самоубия днес.
Не му се получи.
Все пак е петък 13-ти  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 488
Не ме е страх от петък 13, но ме е страх, че като кажа, че не ме е страх, може пък нещо да се случи  Joy

# 5
  • Sf
  • Мнения: 808
мене ме е страх от петък 13-ти.

Винаги ми се случва нещо лошо на този ден. Или ако внимавам и съм нащрек през деня, то лошото не ме подминава на следващия ден...

Уж гледам да не се страхувам и да не мисля за фатализма, но той винаги ме застига...

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Не, не ме е страх.  Даже сега осъзнавам, че е 13 петък. Не съм забелязала да ми се случва нещо особено на 13  Hug

# 7
  • Мнения: X

 Суеверни ли сте?-Не

Влияе ли ви дешният ден отрицателно на емоциите?-Влияе ми дотолкова, че одъртявам с една година

И какви ритуали за късмет, използвахте сутринта преди работа?-Ритуалите ги очаквам под формата на подаръци и повече Фнимание към моята особа. Flutter

# 8
  • Мнения: 179
Caprari , ЧРД!
 smile3525 Те ти Фнимание!

# 9
  • Мнения: X
Тенкю ти, Hrus hrus!
Ай ,няма дя спамя повече. Hug

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не съм в настроение, но не е от датата. Не е и от ПМС. Хорската простотия ме натоварва и в други дни.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не, не ми влияе.
Щерката е родена на 13, а племенникът ми на петък, 13-ти. Много щастливи деца и ние покрай тях. Явно затова тоз ден ми е приятен.
Чук, чук, чук.  Praynig

# 12
  • Мнения: 1 077
не съм суеверна, не ми влияе, но на един петък тринадесети в Южна Франция се размазах с едно колело - шито, лепено, скъсани мускули - екстра!, бяха ми изгубили застраховката, пратиха ми копие от БГ - с идентиф. номер 13
Та днес купих един чипс и ореховки да почерпя, зер другият път ми се случи на друга дата  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 25 571
По принцип спадам към суеверните хора, но за мои си, лични суеверия. Е, от общоприетите чукам на дърво - по-скоро грозен навик, отколкото осмислена необходимост.  Mr. Green
Но от петък 13-ти не ме е страх, даже напротив. Ден като всички други - били са и кофти, и хубави въпросните петъци в моя живот.
 А този специално съм си го планирала да е прекрасен.  Laughing
Купих си цвете, за каквото мечтаех отдавна, довечера съм на концерта на Щурците... Какво повече му трябва на човек, за да е щастлив?  Hug

# 14
  • Мнения: 6 417
Суеверна съм. Родена съм в петък-13-ти и имам невероятен късмет.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт