Въпрос за Хамомила 9

  • 3 020
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте мами , вече 2 седмици давам хамомила 9 СН и сякаш има ефект при нас / за зъбките става въпрос / , дъщеря ми доста се поуспокои и педиатърката ми каза , че мога да го давам и няма опастност от предозиране , но исках да питам и вас дали знаете да има някаква вреда от продължителното даване на това лекарство?

# 1
  • Мнения: 8 769
Лекарката, която го изписва хомеопат ли е?
Доколкото съм чела (и разбрала) хомеопатично лекарство не се дава непрекъснато. Дори когато се получи подобрение може да се спре-то продължава да действа и след това. Но най-добре ще ти каже хомеопат.

# 2
Здравей. хамомилата е лайка и действа успокояващо. Дава се често и за зъбки . Има една книга хомеопатия за деца.

# 3
  • Мнения: 1 559
Здравей,
щом детето се е поуспокоило, спри лекарството. Докато хомеопатичното лекарство действа, то не се повтаря.
При предозиране може да се проявят симптомите на лекарството (т.нар. доказване), т.е. ефектът да е противоположния на желания или да изникне някой друг неприятен проблем.
Педиатърката ти не е права - хомеопатичните лекарства може да навредят, ако се дават безразборно от неспециалист (какъвто тя очевидно е).
Съвсем скоро имаше тема за Хамомила: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202889.0

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Хамомила е лайка. но не трябва да се прекалява-3-4 пъти дневно.Моето дете го лекувам с хомеопатия от бебе.Ползвала съм хамомила, защото беше много ревлива и имаше ефект.

# 5
  • Мнения: 4 414
с риск да се повторя за 168-ми път, ще кажа
Моля, не давайте на децата си хомеопатични лекарства, предписани по симптоми, без обстойно интервю от класически хомеопат

хомеопатията може да навреди!
Хамомилата има в картината си и други неща, освен болка при никнене на зъби...Илияна е обяснила за доказването вече...

# 6
  • Мнения: 8 769
с риск да се повторя за 168-ми път, ще кажа
Моля, не давайте на децата си хомеопатични лекарства, предписани по симптоми, без обстойно интервю от класически хомеопат

хомеопатията може да навреди!
Хамомилата има в картината си и други неща, освен болка при никнене на зъби...Илияна е обяснила за доказването вече...
Трудна работа, agneshka . И аз това казвам, но не щат да вярват.
Имам една позната-тя ми каза: А, щом досега успявам да го улуча, няма страшно (за сина си как го лекувала с хомеопатични по някакво книжле). Crazy

# 7
  • Мнения: 55
Лошото е че напоследък  е явно  голяма  мода сред джипитата,
 да  изписват хомеопатични л-ва  по същите книжки
/кой карал курс, кой не/
На тях кой ще им обясни да не го правят ??
Щом лекарите си го позволяват, без никаква подготовка,
какво очаквате от  майките 

# 8
  • Мнения: 927
На нас ни помага за зъбките, но ни е предписано от хомеопат. Давах на Тарик по 10 драженца вечер за около 3-4 дни. Зъбчетата, които нго мъчеха изникнаха и спрях лекарството.

Общи условия

Активация на акаунт