Горд Homo sapiens ли сте?

  • 3 560
  • 103
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 070
В темата какво означава аватара ви съм написала следното:

Сегашния нищо почти не изразява... Избирай си:

Че съм в криза на аватара
Че каузите ми са в отпуска и не ми се занимава с тях
Че каузите ми стачкуват
Че ми иде да изкрещя: Аман от еволюция, на маймуни ни направи! или Деволюирах... или Каква полза от еволюцията, глобалното затопляне, ако си изпълни заканите пак ще трябва да живеем като първобитни. Който оцелее. Кое си избираш?

Всъщност съм възпитана в крайно човеколюбие, все такива неща си избрах и да уча в гимназията и университета - хуманитарни разни... Винаги ще надделее предполагам обичта ми към човечеството, наивно нали...  newsm78 

Ако сте в криза на любовта към собстнеия си вид ви препоръчвам да прочетете "Мравките" и особено "Денят на мравките", на Бернар Вебер беше мисля, дано не бъркам. Последно я четох в първи курс на университета май... 

И въпреки това - не се гордея особено

# 61
  • Мнения: 3 423
Ох, като заговори за каузи.
От нощес мъдря, дали да не пусна една тема.
Дали някой би бил готов да се самоубие за кауза.
Залагам, че никой няма да отговори утвърдително.
Под влияние съм на филма за Дейвид Гейл, извинете.

# 62
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ъммм, Лисо, ако става дума за Армагедон - ще отида. Ако ще се взривявам насред театър или пазар - не става.

# 63
  • Мнения: 2 070
Ъммм, Лисо, ако става дума за Армагедон - ще отида. Ако ще се взривявам насред театър или пазар - не става.

Хахаха.
Зависи от каузата. Имаше подобна тема за Време разделно - както и там казах - едва ли ще съм от тия дето ще погинат с отсечени глави. Най-вероятно ще съм хванала Балкана. Но от кауза до кауза има голямо разстояние.

# 64
  • Мнения: 293
Чела съм ги и Мравките, и Денят им.. все тая.

Гледах филм с Джони.. индианец, живееше на сметището. Идеята е - Марлон Брандо му предлага много пари, за да го убият и заснемат убийството, Джони се съгласи, за да осигури семейството си.

За самоубийството не знам, за всеки случай сънувах, че живея на сметище.

# 65
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В "Летище" ли един от пътниците се застрахова, а смяташе да взриви самолета, за да осигури семейството си?

Лиса да пуска темата, че усещам нечие присъствие. Заплашително...

# 66
# 67
  • Мнения: 27 524
Шегуваш се, нали. Черен хумор. Разбрах. Хихи.

Не се шегувам. Има ли повод да обяснявам защо? Каквито и да са кусурите, да говорим ли за чуми, шарки и куп смъртоносни болести и да сложим от другата страна сегашното обслужване, напредък, ваксини, методи на лечение, трансплантации и изобщо продължителността на живота едно време и продължителността сега? Аз ли не разбирам или всички сме станали прекалено разглезени  Laughing Не мога да открека развитието, възхода и плюсовете. Пеницилина не го е измислило прасето със сигурност  Wink

# 68
  • Мнения: 7 837
Уважавам прасетата откакто гледах Snatch. С тях шега не бива.

# 69
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз съм горда, че съм Homo sapiens! bowuu
Ако трябва да избирам измежду всички биологични видове на планетата, предпочитам човекът. Само той притежава разум и съзнание, а какво по-хубаво щастие от това да оцениш съществуването си?! Само той притежава творчество и въображение... Това хубавото на живота.

Peace

# 70
  • Мнения: 4 585




С пеницилин ли ще се фукаме?
На всяка овладяна болест се появяват три нови.
Оцветители в храни, съмнителни ваксити,
Невероятна концентрация на олово в кръвта ни
и на въглероден двуокис във въздуха.
Фармацевтична машина за пари.
Важното е, че имаме пеницилин. Ще лекуваме с него спин и птичи грип.

# 71
  • Мнения: 27 524
Важното е и, че не живеем максимум 35-40 години, а над 70  Hug

# 72
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Блонди..в Африка (и не само) децата умират от пневмония.
При все, че лекарства за тази болест има.

Пак там се правят експерименти с ваксини.
Върху деца.

В една европейска държава хиляди деца агонизират психически.
Но пък са ваксинирани.

Странно животно е човека.
Малко като английския булдог. Толкова грозен, та чак симпатичен.

# 73
  • Мнения: 3 835
Едни от най-големите постижения на човечеството са в областта на изкуството. Музика, поезия, изобразително изкуство. Изкуството е и от малкото сфери, чийто постижения, (поне в момента не се сещам), да са използвани за цели с отрицателен знак. Както например това се случва с много от изобретенията в науката, физика, математика, химия и т.н.. На практика човечеството едва сега прохожда, много често е сравнявано с малко дете. И както децата правят грешки, поради незнание и липса на опит, така и ние. Ако успеем да оцелеем по-дълго време, имаме големи шансове да натрупаме опит и знания, и да помъдреем.

# 74
  • Мнения: X
Истински случай в България. Върви младеж нанякъде си. Дете изтървава топка на улицата. Тръгва да я гони. Приближава камион. Младежът, без да мисли, скача, избутва детето и загива на място.
Това самоубийство е за кауза. Най-естествената кауза. Колко от нас биха го направили? Мисля, че доста.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт