Студено пресован сусамов тахан от къде и кой!

  • 14 056
  • 13
  •   1
Отговори
Поздрави на всички съфорумци smile3525 за страхотните теми и чудесния форум който сте създали smile3501.Това ми е 1 пост и се радвам, че ви има!
Препоръчаха на жена ми, за стомаха сутрин на гладно да хапва по една лъжичка студено пресован сусамов тахан, който е по добре да е суров.Прерових целия град(Бургас) и нета, но така и не можах да намеря  студено пресован!Ще се радвам ако някой знае къде в Бургас мога да го намеря newsm44.Също би ми помогнало да знам на коя фирма тахана е студено пресован, че и суров newsm53

P.P. Чувам,че има и слънчогледов тахан - какво ви е мнението за него.И как е като полезност за организма сравнено със сусамовия тахан smile3508

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Аз си купувам сусамов тахан от супермаркета.Има го и в магазини за диетични храни.Купувайки,разгледай етикета,там трябва да пише какъв е тахана.Аз си го смесвам в голям буркан с пчелен мед 1:1 и го съхранявам в хладилника.Според мен сусамовият тахан е по-полезен от слънчогледовия.

# 2
  • Мнения: 1 080
И аз ползвам сусамов тахан,който купувам от супермаркета. Особен е на вкус и сама си го ям, мъжете не искат и да знаят  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 199
имаше от Ябланица тахан, странен на вкус но мен ми допадна, хапвам си честичко и най-вече покрай изпитите, но е много калоричен  Angry

# 4
Благодаря на всички за отговорите smile3503.За съжаление никъде в Бургас не мога да намеря студено пресован сусамов тахан, че и суров  newsm12 .За сега ползваме с жената тахан "Биотонус" на "Сари 2005", на който не пише, че е студено пресован.
Друго, което ми прави впечатление е това, че много от вас "папкате" тахана с мед, а навсякъде в разделното хранене е дадено мазнините да не се смесват със захарите newsm12!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
В Пикадили в Сф има мисля два вида - български и турски в жълти опаковки. Виж дали и в бургаското Пикадили не е така? Не знам дали е студено пресован, но не е един вид със сигурност.

# 6
  • London, baby
  • Мнения: 800
Petyof, сусамов тахан в Бургас продават на Европата(предишнията Краснодар). Преди няколко дни проверихме, но беше свършил. Майка ми всеки път от там за сепасява и знам, че е много доволна.  Peace

# 7
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Във Варна го има в диетичния магазин срещу у-ще "Димчо Дебелянов". Има и печен, и суров сусамов тахан. Суровият е по-полезен. Мисля, че суровият не е български, а вносен и съм чувала, че арабския е най-хубав.

# 8
  • Мнения: 212
Аз взимах по едно време на Тошко Тръндев сусамовия тахан, не знам обаче дали е студено пресован. Имаше го обикновен хранителен магазин на щанда за диетчните храни, може да хвърлиш един поглед там.

# 9
За всички които се интересуват къде могат да намерят студено пресован сусамов тахан :
Ние сме склад за диетични и диабетични храни и зареждаме магазините в цялата страна с суров студено пресован тахан марка на БИОТОНУС 340ГР. ПЛАСМАСОВА КОФИЧКА -ПАСТООБРАЗЕН  етикета е зелен отгоре.Търсете го във всички СВА/Бургас -"САРИТЕ"  "БОЛЕРАТА" "ПЕРЛИТЕ"

# 10
Поздрави на всички съфорумци smile3525 за страхотните теми и чудесния форум който сте създали smile3501.Това ми е 1 пост и се радвам, че ви има!
Препоръчаха на жена ми, за стомаха сутрин на гладно да хапва по една лъжичка студено пресован сусамов тахан, който е по добре да е суров.Прерових целия град(Бургас) и нета, но така и не можах да намеря  студено пресован!Ще се радвам ако някой знае къде в Бургас мога да го намеря newsm44.Също би ми помогнало да знам на коя фирма тахана е студено пресован, че и суров newsm53

P.P. Чувам,че има и слънчогледов тахан - какво ви е мнението за него.И как е като полезност за организма сравнено със сусамовия тахан smile3508

в БУРГАС ГО ЗАРЕЖДАМЕ ВЪВ ВСИЧКИ САРИ/БОЛЕРА И ПЕРЛИ ф-ма САНИФАРМА  пласмасова кофичка 340гр. БИОТОНУС СУСАМОВ ТАХАН СУРОВ ПАСТООБРАЗЕН

# 11
Още веднъж благодаря на всички за помощта newsm10.

САНИФАРМА точно "БИОТОНУС" 340ГР. ПЛАСТМАСОВА КОФИЧКА ползвам и аз.

Студено пресован никъде не можах да открия, но суров намирам често (суровия е по-светъл на цвят).Ще продължавам да търся и ако открия някой, който е студено пресован ще пиша в темата newsm20

# 12
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
    Здравейте и от мен! Малко късно се намесвам във вашия разговор, но се надявам все пак да ви дам някаква полезна информация, понеже аз самата работя в фирма, произвеждаща сусамов тахан.

  Напоследък стана доста модерно да се говори за "студено пресован сусамов тахан". Честно казано, на мен не ми е ясно как може да се получи тахановата смес, ако сусамовите зърна не са предварително изсушени. Мога да ви кажа, че съм посетила много работилници за тахан (включително и в Турция) и навсякъде сусамът се пече. Затова не се доверявайте на фирми, за които не е сигурно дали не пекат сусама, пък после го рекламират, че е студено пресован. Опитала съм така наречените "студено-пресовани" тахани и почти 100% съм сигурна, че и те се произвеждат от изпечен сусам и то не на ниска температура.

 Изсушаването се прави в продължение на 6-8 часа при много ниска температура, хем да се запазят ценните качества на зърното, хем да излезе влагата от сусамовите зърна. Ако не излезе влагата, няма как да се получи тази кремообразна смес; ако има влага се получава тесто, а не течна маса.

   Ние, фирма "Тръндеви" ЕООД (бившата ЕТ "Тошко Тръндев"), правим точно такова изсушаване на сусама, което е по-скъпо отколкото да се изпече сусама. 

 Качеството на тахана не по-малко зависи и от сорта на използвания сусам, като по принцип българските сортове сусам са за предпочитане.


 Всеки сам си избира какво да консумира.

 Нашата фирма има натурален (тъмен на цвят) и  бял тахан (като белия хляб - без люспата на сусамовото зърно). Белият ни тахан горчи по-слабо от белия тахан на някои други фирми поради използваната технология, но горчивината зависи от сорта сусам и не може напълно да се елиминира, ако в тахана не се прибавят сол или други примеси и/или консерванти, каквито ние не използваме. Нашият тахан си е чист натурален продукт.

 Ако някой иска да му разкажа повече за тахана, за вкусовите му качества, за хранителните му предимства и т.н., нека да ми пише.
  За всеки случай ще напиша телефоните за връзка с фирма "Тръндеви" ЕООД:
0373/37-70 и 0897-813-172.

# 13
  • планетата Земя
  • Мнения: 109
В този склад в гр. Бургас продават сусамов тахан:

   СКЛАД „ДОБРЕ”.
   
Контакти:
 
+35956845849

+35956844798

Бургас ул.Страхил №7   

etdobre@mail.bg

 

 
 

Общи условия

Активация на акаунт