Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора
беба е на 10 месеца. Ака по двапъти на ден но рядко.Пием  хидрасект и ентерол.Бати  е на 4 г и повраща.слагаме свещички 
воматосхил + деган но .........
   Двамата нямат никакав апетит.   Моля помогнете.
Цитирай
dani 77, здравей! Съчувствам ти! Ние бяхме така през зимата! Освен повръщане и разтройство имахме и температура! Давах много чай / шипки или лайка/, Стефи от водата повръщаше. Но на малки глътки. Дори на бебка може със спринцовка от 2 мл. Мисля, че на баткото смело можеш да пробваш с цитронада. Майка ми ни приложи  тази рецепта, в началото пробвах на себе си. Мислех, че ще ми се скосят червата, но не  - почнах да се възстановявам. После дадох и на Стефи /2год./. За разстройство ползвам и пектин, много е ефикасно. Разтваряш 1 лъжичка  в малко хладка вода и го буташ в устата. . Наистина е много неприятно, но веднага помага.  За беба не знам, малка е. А пък ентерола може да редуваш със смекта. Ако успееш да им даваш серум глюкозе, няма да се обезводнят. Това е физиологичен разтвор и глюкоза. Има го в аптеките. И никакво ядене само лечебна хумана!това е което мога да споделя от опит. Желая бързо излекуване!
Цитирай

В една Дупка.

Спокойно,  и ние го изкарахме , но при нас мина за 2-3 дни.
А личният доктор знае ли?
Цитирай

И моето дете изкара тоя вирус.И аз какво ли не давах-смекта,ентерол,хидрасек.Но нямаше много ефект-детето си дрискаше по 4-5 пъти на ден #CrazyНо...преди 2-3 дни пуснах търсачката и открих това за пектина.Повярвай ми наистина е ефикасно!За 24 ч. не беше дрискал въобще,а за деня се изходи само 2 пъти,но вече съвсем нормално.А за повръщането има сиропче-натриев цитрат,давах от него като не помагаха свещичките.  bouquetУспешно лечение и да се оправят бързо дечицата!
Цитирай
Какво точно представлява пектина и става ли за дете на 1г.и 6 мес.Така е и моя син от 3 дни,повръща само през ноща обаче,а вчера и мен ме хвана.Аз пих една ампула гентамицин и ми минава май..още ме боли глава и ми е лошо,но поне не повръщам.Пишете моля ви за пектина ако става да му дам ,че голямо акане пада.
Цитирай
karmen, здравей. Пектинът се намира в плодовете, като по-големи количества се откриват в ябълките, дюлите, цитрусовите плодове. С половин килограм плодове обаче може да се приеме само около 0.5 грама пектин и затова се прилага пектин на прах, получен от различни плодове като добавка към храната. В аптеките или в магазините за хранителни стоки се намира български ябълков пектин . Българският продукт съдържа 100% пектин без всякакви добавки и подсладители, докато във вносните продукти често се съдържа захар и различни пълнители, които намаляват относителния дял на пектина и неговата ефективност. Вземи на прах и го разтвори във вода. Има и на таблетки, но на мен не ми върши работа. Спокойно можеш да дадеш на детенце на 1г. и 6м. До вече може да го преглътне. Пектина трудно се разбива, дори да има бучици не е проблем. На мен ми го препоръча педиатър, давам го също от тази възраст.
Цитирай

София

здравейте,
и ние сме с разстройство и диария, но искам да питам за Деган - в инфекциозна болница ни казаха, че в никакъв случай не се дава на деца под 12г. защото уврежда нервната система, е нашата педиатърка ни сложи половин ампула вече  #2gunfire
не можах да намеря мнго информация по въпроса, имали ли сте проблеми с това лекарство?
Цитирай

България и никъде другаде

Минава за 2-3 дни с ентерол,чай от шипка и солети
Цитирай

Минава за 2-3 дни с ентерол,чай от шипка и солети
Плюс печена ябълка - за пектин  Peace
Цитирай
Ох,мойто момченце е много зле.Искаха да му сложат система,ама вените немогат да се хванат и неможаха.Постоянно дриска,като върви залита и е много отпаднал,направо парцал.Много ми е притеснено,няма ли да минава вече,всички видове прахчета и отвари пробвах.
Цитирай
Karmen, дано бебчо бързо се оправи. Давай чайче от шипки на малки глътки и поне мъничко лечебна хумана. Ако е възможно да го проверява лекар сутрин и вечер - да не се обезводни съвсем. Виж Mam4е76 е дала идея за натрив цитрат - съдържанието му е близко  това на цитронадата / лимонов сок, захар и вода/. Пробвай и кураж! Стискам палци -бърза да се възстановите!
Цитирай

София

Ох, аз съм пускала вече тема за нас, но да се включа и тук - ние цяла седмица бяхме с Т. Започнахме Сумамед /заради ангина и повръщане с разстройство в комплект/. След три дни прием никакъв ефект. Т започна да става по-агресивна. Смениха аб с клацид. Същата история. Междувременно детенце не пие и не яде. Каквито и битки да провеждам с него. Последствията - обезводни се и ни приеха в Пирогов. Сложиха му система с глюкоза и електролити и му вливаха от абоката два антибиотика. На втория ден от вливанията пак вдигна Т, защото някой решил да му съкрати единия АБ. Включиха го и нещата се постабилизираха.
Така бяхме 4-5 дни. Изписаха ни със Зинат. Детенцето ми слабичък, блед като восъче.....
След два дни вкъщи отново вдигна Т, през ноща се одриска целия и повърна...Тъкмо беше започнал да пие водичка и да хапва по малко....
Сега няма вис. Т, кръвта му е по-добре, АБ не ни дадоха, защото той е направо отровен от лекарства. Боли го коремче....Пак не иска да яде и пие, ама никаква вода не иска и се бие с мен. Хапна малко лечебна хумана и така разбрахме, че не го боли като преглъща....Защо не иска течности...незнам... И сега се бориме....Аз не съм изпитвала такова страдание и болка никога през живота си....
Ще се оправим....но става много трудно. Ето така ние изкарахме тази чума. Че и аз, и баткото и бебчо в корема ми....
Цитирай
Alexa, Karmen желая ви бързо да оздравеят дечицата ви! Alexa моят син също не искаше да пие вода, повръщаше от нея. Само чайчета ни помогнаха.
Цитирай
dani77, надявам се вече сте добре - нищо не си писала? Ще мине мами
Цитирай
И ние сме с летен грип от вчера голямо акане пада загубих броиката на 15-20мин. че и по-често понйкога незнам какво да правя пие смекта но ефект няма.Даите ми савет моля!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора