Отговори
# 15
Слушам си педиатърката, нали аз съм си я избрала за това!!!
Чета форума в БГ-МАММА, чета и книгата на Д-р Спок!!!
Съветите доста ги отсявам, докато ги приложа!!!
На първо място интуиция!!!
Взе ми го от устата. Laughing
Първо гледам в книгата на Д-р Спок-ако е нещо спешно,докато дойде смяната на педиатърката(да взема мерки)и отида да я питам.(Тя работи срещу блока ми).
Ако е нещо за което нямат инфо двамата-питам във форума. Laughing

# 16
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
и ние сме в групата на четящите д-р Спок. Освен това се абонирах за списание "Моето бебе и аз".
Форумът и интернет са ми голям източник на информация особено когато съм в офиса или трябва нещо бързичко да намеря.
Сестра ми помага със съвети, майка ми също.
Педито ми е първа писта в здравословните питания и въпросите за храненето...

# 17
  • Мнения: 537
Ами по принцип вече карам на интуиция. Първите месеци много се шашках и звънках на педиатърката ни и на една моя приятелка, която има 2 бебе сега. И понеже тя е минала по тоя път много ми помогна. Но вече карам както аз си знам: интуиция, форум, приятелки, доктор:) Последния ако сме болни само. Иначе за захранването сама си преценявам, защото сме и с АД и доста неща не трябва да яде, много внимателно я захранвам и сме доста назад от другите бебета. Ама като гледам нищо й няма, все така си е жизнена и спокойна  Heart Eyes

# 18
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Форумът, мама, книги. Прочитам, подбирам и прилагам за нас, но чета доста.

# 19
  • Мнения: 1 183
Най-вече форумът  Simple Smile е мойят източник,след това майка ми и някои книги  Peace

# 20
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 365
Предимно от интернет,списания и интуиция,не на последно място и от педиатъра

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен основният източник на информация ми е една много съвременна нова книга,написана от български педиатри и разбира се-нашата педиатърка.Чета доста,но сериозно "пресявам" информацията,особено от форумите-има големи бисери. Laughing За доста неща съм се интересувала и от мнението на майките тук,но ако е противоположно на това на педиатърката ми-спазвам това,което ми казва лекаря. Peace Интуицията на всяка майка към детето и е много силна-доверявам се на себе си!Приятелките с по-големи дечица все ми казваха,че бебето ще ми показва и наистина се оказва точно така!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
По принцип форума ми помага много, до сега винаги съм намирала адекватен отговор на моите въпроси и проблеми. Разбира се - срещам се и с много мами, чиито бебчета са колкото сина ми и обменяме инфо......., а така също понякога слушам и педи.......

# 23
  • Мнения: 46 403
Педиатърът и Интернет.

В началото само педиатърката. София беше на 4 месеца, когато намерихме доставчик на Интернет  Sunglasses започнах да чета всичко и да сравнявам, докато реша кое е най-доброто по даден въпрос, все пак не ми се звънеше за най-дребното нещо до клиниката  Laughing За щастие, насоките на педиатърката съвпадат с моите разбирания и не ми се налага да съм раздвоена  Peace

# 24
  • Мнения: 2 096
интернет,опит на други майки, книги .. опита на майка ми по рядко.. Решения взимам по убеждение..Педиатъра почти не го слушам

# 25
  • Мнения: 4 111
+ Интуиция - подсъзнателно преработване на информация

# 26
  • Мнения: 1 273
Интернет (като този форум най-главно), майка ми, свекърва ми и педиатъра. Събирам информацията и си отсявам, което  ми се стори разумно.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 919
интернет,опит на други майки, книги .. опита на майка ми по рядко.. Решения взимам по убеждение..Педиатъра почти не го слушам
и аз май така ще правя

# 28
  • Мнения: 1 230
Спок - като малко бебе. Сега - форума, майка ми, педиатъра и приятели...

# 29
  • Мнения: 1 098
Чакам да родя, основно черпя информация от книги и интернет

Общи условия

Активация на акаунт