Отговори
  • Мнения: 1 924
Кой е основният ви източник на информация при отглеждането на детето?И до колко разчитате на него и му се доверявате?Защо?
Мислех да пусна анкета,но осъзнавам, че източниците на информация са много и често прибягваме към няколко, а не само към един.
Това може да са книги,списания, интернет, други майки, баби, педиатри, и не на последно място-интуицията.
Въпросът ми е насочен предимно към по-'пресните' ( Laughing) майки -първескини , които нямат практически опит , макар че и по-отраканите майки могат да споделят как са тръгнали в началото...

# 1
  • Мнения: 1 672
аз чета списание Бебе пише много хубави неща.А също така като изляза на разходка с малката с други майки и мои приятелки




# 2
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Хомеопат, форум, свеки и майка ми, интуиция - сравнявам всички мнения и така избирам за мен най-доброто, а оттам и за бебо. а имам и две приятелки с малко по-големи бебета - питам и тях понякога   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 924
За мен самата най-удачният вариант е добра информираност-включваща разглеждане на конкретния аспект от всички възможни ъгли , след което, водена от интуицията си и личното си разбиране за нещата, намирам своето решение.
Във всеки случай не обичам неаргументирани препоръки:ако ми се казва например, че детето трябва да се захрани на ед-каква възраст с еди-какво си, искам да чуя какви са причините това да се прави.Т.Е. не се доверявам само на " трябва", винаги искам и " защото", и едва тогава преценявам.
Как постъпвате вие?
Още повече, че често информациите,които получаваме , са противоречиви.

# 4
  • Мнения: 27 524
Докато бях бременна четох три книги на Ан Мари Бакюс, допада ми като стил и разсъждения.

# 5
  • Мнения: 1 006
Интернет, форумът, две книги, ама ги дадох на сестра ми и сега не им помня заглавията Embarassedр и най-вече интуицията - смятам, че всичко съм пречупвала ипродължавам да пречупвам през собстовеното си виждане за детето си и най-добор за него!

Аз знам най-добре!

Малко офф - думата "първескиня" я МРАЗЯ неимоверно много - подхожда само за крави според мен hahaha

# 6
  • София
  • Мнения: 170
Интернет, форумът, списания, една книжка на Ан Бакюс "Моето бебе от 1 ден до 3 години". От време на време питам свеки и майка ми и две приятелки- едната е с 2 деца, стоматолог е, а кумата и е педиатър. След това сравнявам и избирам подходящото според мен.  bouquet

# 7
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
За мен самата най-удачният вариант е добра информираност-включваща разглеждане на конкретния аспект от всички възможни ъгли , след което, водена от интуицията си и личното си разбиране за нещата, намирам своето решение.
Във всеки случай не обичам неаргументирани препоръки:ако ми се казва например, че детето трябва да се захрани на ед-каква възраст с еди-какво си, искам да чуя какви са причините това да се прави.Т.Е. не се доверявам само на " трябва", винаги искам и " защото", и едва тогава преценявам.
Как постъпвате вие?
Още повече, че често информациите,които получаваме , са противоречиви.
  Peace Peace Peace
Слушам си педиатърката, нали аз съм си я избрала за това!!!
Чета форума в БГ-МАММА, чета и книгата на Д-р Спок!!!
Съветите доста ги отсявам, докато ги приложа!!!
На първо място интуиция!!!

# 8
  • Мнения: 10 975
Основният ми източник на информация е този форум, но тъй като в него има много и различни мнения, накрая разчитам на собствената си преценка и интуиция.
Засега с педиатърката конкактуваме само веднъж месечно, когато ходим на консултация.

# 9
  • Мнения: 1 924
Малко офф - думата "първескиня" я МРАЗЯ неимоверно много - подхожда само за крави според мен hahaha

И аз не я харесвам,честно казано Joy

# 10
  • Мнения: 4 496
Интуиция+д-рСпок+мама-свеки!!!

# 11
  • Мнения: 1 426
Първескиня се казва на човешка жена, не на кравешка  Laughing ... Вярно малко е поизлязла от употреба, но все пак си е точна дума...
На мене Спок ми помогна най-много - с внушението, че аз като майка винаги интуитивно ще знам кое ще е най-добро за детето ми.
Така че и аз изслушвам съвети всякакви, но в крайна сметка мисля със собствената си глава. Пък и нали това, което за един е добро, за друг може и да не е...

# 12
  • Мнения: 417
Интернет,майка ми,свекърва ми,други майки и книги.

# 13
  • Мнения: 3 478
Главно форума, чета си редовно няколко списания и до ден днешен и книгата на Хайди Мъркоф в началото.

# 14
  • Мнения: 374
Откакто се е родила дъщеря ми до около година и половина следвах почти всички съвети на педиатърката, при която бяхме на частна детска консултация. До 6 месеца консултациите бяха на две седмици, като на всяка консултация освен измерванията обясняваше по колко грама мляко трябва да изпива бебето, кога да въведа захранването, каква козметика да използвам, изпращаше ни на профилактични прегледи, които влизаха в общата цена на консултациите. Още преди изписването ни си даде номера на мобилния и не съм се притеснявала да я безпокоя, а тя винаги ми е отговаляла. Няколко пъти ни се наложиха извънредни изследвания, които също бяха приспаднати. Обясняваше какви игрички са подходящи за дадения период и т.н. Мога да кажа, че бях много доволна от нея.  Тогава още не бях и чувала за "БГ МАМА" Embarassed. Личната ни лекарка само ни питаше яде ли, расте ли, гука ли, колко зъба имате, ами добре! И в никакъв случай не ми беше от помощ доскоро. Майка ми и свекито може би съм ги послушала 1-2 пъти, но не си спомням за какво! Не съм им искала съвети, но те ме засипваха с такива. Относно други майки около нас забелязах, че почти всяка си изказва мнението и се опитва да те убеди, че е най-права. С течение на времето се научих да познавам нуждите на моето дете, но в началото на мен, както и на всяка майка с първо дете беше много трудно.

Общи условия

Активация на акаунт