Темичка за малко по-по-бременните мами :)

  • 18 086
  • 303
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 165
Здравейте и от мен, близнашки мами. Като видях коремчетата на фата моргана и нели диева, се притесних за моето. Всички познати твърдят, че съм бая едра за 6-и месец, а съм качила 7кг до момента, а и като ви видях вас двете....е вярно сте два месеца преди мен.  Wink Аз съм висока 174см, та може и затова да е така. Ето и моя "бременен" албум.

Хубав ден и се пазете от жегите. На мен вчера за първи път ми отекоха глезените, ама аз не се спирам вкъщи, а и ходя на работа. Поздрави.

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=14110&AlbumId=1001 … p;PhotoId=5252480
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=14110&AlbumId=1001 … p;PhotoId=5252482
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=14110&AlbumId=1001 … p;PhotoId=5252483
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=14110&AlbumId=1001 … p;PhotoId=5252487
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=14110&AlbumId=1001 … p;PhotoId=5252478
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=14110&AlbumId=1001 … p;PhotoId=5252462
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=14110&AlbumId=1001 … p;PhotoId=5252465

# 76
  • Мнения: 50
Ама как сме се подредили само - като гледам лентичките, тук след броени дни ще завалят бебчета, всяка седмица ще има най-малко по две  Laughing

Моето коремче също си го бива - остро и избуяло напред. Не знам на какво ще приличам след около месец. До сега съм + 15 кг.

# 77
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Здравейте, момичета! Най сетне се прибрах от болницата. С д-р Янакиева решихме да изчакаме още със секциото. Планувахме дата 08.08.07, че тя е в отпуска до тогава, а ако нещо стане и подраня ще ме оперира д-р Григорова- шефката на родилно в Тина Киркова. Децата са добре, но момчето ми е с две седмици назад, та трябва още да почакаме с раждането. Хайде, девойки, тъкмо има по- голям шанс да се засека с някоя от вас в болницата  Grinning
Fata morgana, говорих с Янакиева за обрива по корема. Каза, че не е стрии, а е алергия от жегата и слънцето. Препоръча ми алергозан, пък дано да има ефект. Днес, като излязох от нас сутринта всичко беше ок, а сега като се върнах имах такива пъпки и петна и над пъпа...
Patrissia, много сладко и стегнато коремче имаш. И страхотно куче! В кой квартал живееш? А за глезените... какво беше това? Моите не съм ги виждала в последните дни. Имам си вече слонски крачета- еднакви по цялата дължина.
Прегръщам всички ви и чакам да се отчетете и вие с датички!   bouquet

# 78
  • Мнения: 1 165
Patrissia, много сладко и стегнато коремче имаш. И страхотно куче! В кой квартал живееш? А за глезените... какво беше това? Моите не съм ги виждала в последните дни. Имам си вече слонски крачета- еднакви по цялата дължина.
Прегръщам всички ви и чакам да се отчетете и вие с датички!   bouquet

Благодаря ти много. Кучето ми е самоед на 3 години, но ще се разделим с него, защото ще ми е много тежко с две бебета и куче. Не ни питай какво ни е на мен и мъжа ми, така сме свикнали с нея. Ще я дадем на едно семейство, което много я хареса, дано да се приспособи там. Иначе живея в Младост 3. А ти, да не би да сме се виждали някъде, хехе.
Ще стискам палци да издържиш до 08.08., хубава дата сте избрали. Иначе на мен секциото ще ми прави /ако съм секцио де/ д-р Григорова, защото с нея работи моя лекар - д-р Стаменов. И ще чакаме да разказваш за Тина Киркова. Една приятелка роди онзи ден точно при д-р Янакиева.
Относно отичането на краката, трябва да си пусна изследвания на кръв и урина, нали? На мен ми отичат глезените отвътре някакси, засега. Това опасно ли е за бебетата!? Ирка, на теб лека бременност до края и успех!

# 79
  • Мнения: 1 165
Ама как сме се подредили само - като гледам лентичките, тук след броени дни ще завалят бебчета, всяка седмица ще има най-малко по две  Laughing


Ей, аз ли съм с най-късен термин от тази темичка.  Wink  Grinning
Сетих се още нещо. Не може ли да си направим "закована" тема с термините и кой какви бебета очаква, къде ще ражда, а след това информация за тях, имена, дата на раждане, тегло и т.н.  Rolling Eyes Или може би има такава тема, но аз не съм в час?  Embarassed

# 80
  • Мнения: 1 069
Patrissia, изглеждаш страхотно, не ги слушай че си едра за месеците си - много си добре даже.

Ирка, вие хубаво си планирате датите, ама те бебетата си знаят най-добре кога ще излизат. Аз лично съм рожденничка на 9-ти август и много се моля да прескоча тази дата, т.е. да не ги родя на моя рожден ден, защото аз и баща ми сме заедно и още двама ще ни дойдат множко за празника  Laughing

НО......... божа работа, тази нощ имах странни болки и даже реших че е дошло времето, ама не знам. На мен изобщо не ми даваха шансове да ги износя до 32-ра седмица, защото съм била дребничка. Нямам 1,60 см, а тежах 47 кг. преди да забременея.

Всички предвиждаха че ще ги родя доста по-рано, сега моята цел е да стигна до 34-та седмица, пък после ще го мислим. УСПЕХ на теб

# 81
  • Мнения: 1 165
Нели, ти нормално ли ще раждаш? Дано да издържиш още, миличка...успех!

# 82
  • София
  • Мнения: 1 840
Здравейте, момичета!

Днес бях на преглед. Бебоците са добре, по 1,500 кг. всяко. Всичко е наред, като изключим ниското ми кръвно и хомоглобин.

Ирка, на мен в началото (към 4-я месец) ми се бяха появили такива пъпки от вътрешната страна на бедрата, които вечер се поскриваха, но на сутринта пак. Мислех, че е някаква алергия към дрехите, дори ходих само по къси панталонки, но не минаваха, а се увеличаваха. Накрая ги показах на лекарката и тя ми каза да се мажа с алергозан. Само че аз не знам защо не исках и си купих на Д-р Тайс един балсам. Мажех се по няколко пъти на ден, за по-малко от седмица се скриха и от тогава няма проблем. Точното му име е
NACHTKERZEN БАЛСАМ
основна грижа за кожата
при невродермити и много суха кожа

Струва към 10 лв. Може да се ползва при бебета и малки деца.

Между другото преди няколко дни забелязах две малки стрии от вътрешната страна в началото на бедрата при коленете. Много  ми е странно защото в краката почти не съм напълняла, точно там съм най-слаба, а никъде другаде нямам стрии  newsm78. Все си мисля, че този обрив има пръст в това.

 Hug от нас.

# 83
  • Мнения: 1 069
Нели, ти нормално ли ще раждаш? Дано да издържиш още, миличка...успех!

БЛАГОДАРЯ ТИ, наистина ДАНО! И на мен ми се иска, ама...... Би трябвало да е секцио, имам проблеми с очите след първото раждане и очната лекарка е твърдо за секцио. Но това какво значение има?!? Историята познава хиляди случаи на назначено секцио за дадена дата, ама бебетата тръгват преди нея - ако това имаше предвид. Сега на 30-ти съм на консултация и ще видим какво ще каже лекаря, но предишния път бебоците бяха напречно и той също беше категоричен за секцио. Аз обаче миналата седмица паднах по едни стълби и си посиних дупето, та след падането може и да съм наместила юнаците, но ще видим в понеделник.

Честно казано мен адски ме е страх от секциото, предпочитам нормалното раждане

# 84
  • Мнения: 1 165
Здравей, мила Нели.
И аз съм на преглед на 30.07., да видим колко са пораснали мъжете ми.
И мен много ме е страх от секциото. И аз бих се решила на нормално, но не зависи от нас понякога, нали знаеш. Ами ако вторият близнак не тръгне?  Sad Не ми се мисли. Ти също ли ще си в ТК като повечето от нас?
Как така си паднала, дано всичко е наред. Пази се и ти, и бебоците. Моите са вертикално разположени. Последният път единият беше с главата надолу а другият нагоре, хехе. Ама много риткат, такъв кеф е!
Ти първото дете нормално ли роди?
Поздрави и се пази и ти от жегите.

# 85
  • Мнения: 1 069
Да, Каси, в Тина Киркова ще раждам. Там ме следят в женската консултация от началото на бремеността ми. Нямам уговорка с лекар и не мисля да правя. И без това август месец е отпускарски сезон, 90 процента съм чувала за уговорки с даден лекар, който обаче е на почивка и т.н. И първото го родих в Тина Киркова, но тогава беше различно, аз раждах нормално и нямах такива притеснения, но мисля че и сега няма да имам проблеми. И моите момчета си риткаха гладите до преди известно време, но се обърнаха, сега и двамата са с главите надолу, но леко напреко легнали един върху друг някак.
Ти къде ходиш на консултация? В близост до Тина Киркова ли живееш? Аз съм почти срещу нея, нямам и 5 минути път до там, това се майтапех с мъжа ми, че по-бързо стигам пеша от колкото с колата, та като му дойде времето мисля пеша да отида  Party
Каси, имаш ли уговорка с някой доктор?

# 86
  • Мнения: 1 069
Между другото и аз си имам кученце, но не мисля да го махам за сега. Въпреки многото упреци от родата, мисля да си я задържа, защото пък Влади спи с нея по-спокойно и знае че си е негова, мисля си че ако сега я махна ще го настроя негативно към бебетата, а не ми се иска. Искам максимално лесно да понесе новината за двете бебета и минимално да ревнува. Знам че няма да се разминем без ревност, но.... колкото е по-малка толкова по-лесно ще ми е на мен. За това ще задържа кучето и просто няма да я пускам в стаята при бебетата, тя и без това не влиза в тази стая, но тогава съвсем ще я пазя. Ето я моята "косматка" Чара, както й викаме на галено  Joy
http://family.webshots.com/photo/2102269500065928965GJIXkg

# 87
  • Мнения: 1 069
Ирка не се е разписала днес, дали не е родила?!?  Rolling Eyes Чакам я с нетърпение да повлече крак на бебоците  Laughing

Хайде, Ирка, отвори сезона на лятните близнаци - чакам новини, моля те пиши когато можеш.

# 88
  • Мнения: 1 069
fata morgana, нещо и ти ми липсваш тези дни, дали пък не се лъжем че Ирка ще открие сезона на бебешорите? Пиши по-честичко, МОЛЯ ТЕ, да не те мислим!

Иначе за височината - не знам ти колко си висока, ама аз нямам 160 см., въпреки че в личната карта се писах толкова за самочувствие  Joy  Преди да забременея бях 47-48 кг. сега съм 72  Rolling Eyes ама здраве да е.

ТАНИНИ, наистина странно място за излизане на стрии, но пък от друга страна си мисля че там почти няма да се виждат и на никой няма да му прави впечатление. Аз вече имам на корема около пъпа, с Влади се нацепих на дупето, сега на корема, та съм екстра  Joy

# 89
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Тук съм и с интерес ви чета. И въобще нямам намерения да раждам! Даже сега като се замисля, нямам нищо против да си стоя бременна- хем децата са на сигурно място, хем аз съм си относително самостоятелна  Grinning. Сега съм си стиснала крака и няма да ги пусна да излязат поне до 08.08, или поне така се надявам. Нещо изпадам в "предродилна" депресия- не знам дали има такава, но аз страдам от нея. Ужасявам се, че ще ми дадат децата в болницата и аз няма да знам какво да правя с тях. Че ще ми е гнусно да им сменям памперсите, че дрехите, които съм им купила няма да им станат. Купих им два пакета пелени- Huggis, но после прочетох във форума, че в родилното ти ги вземали и не ги слагали непременно на твоето дете, а на което се паднат, та било по добре да се купят по- обикновени. После купих някакви световно неизвестни- Premium и сега ме е яд- ами ако децата ми се обринат от тях... ако пропускат? Сега ще карам таткото да ме заведе да купя други... и вече ще ме обявят за луда... Вие как се справяте с положението? И знаете ли как стоят нещата с пелените в Тина Киркова?  Embarassed
 И аз си имам един пухкавел


и също не смятам да се разделям с него. Ще пробваме да ограничим достъпа му до децата и ако има проблеми ще го дадем за малко на майка ми.

Общи условия

Активация на акаунт